Zuidpias Oritwerp-Structuurvisie Zuidpias 2030: digitaal te bekijken Werken aan de weg Vrijgekomen huurwoningen in Moordrecht 'k gemeente Start werkzaamheden N453 Nachtwerk op rotonde Laan van het Surrealisme en Laan van Avant-Garde Informatieavond voor ondernemers in de regio over (openbaar) aanbesteden op 27 september 2012 WEEK HART VAN HOLLAND I DE KRANT VOOR DEZUIDPLAS I 15 AUGUSTUS 2012 mi Heeft u ook een goed idee voor de w- gemeente om\ te bezuinigen? U kunt nog tot en met 24 augustus uw idee indienen. Kijk op www.zuidplas.nl. Van donderdag 16 augustus tot en met woensdag 26 september 2012 kunnen inwoners van Zuidpias kennisnemen van de ontwerp-Structuurvisie Zuidpias 2030. Via de webpagina www.zuidplas.nl/structuurvisie kan iedereen vanaf donderdag bekijken welke ruimtelijke ambities de gemeente heeft en welke koers wordt gevolgd om die ambities te verwezenlijken. Ook kunnen inwoners een digitale zienswijze indienen via een webformulier. In de ontwerp-Structuurvisie Zuidpias 2030 presenteert de gemeente haar ruimtelijke visie tot 2030 en daarna. De Structuurvisie biedt een kader voor alle gebieds- en ruimtelijke opgaven die Zuidpias in de komende decennia wil realiseren. Het document vormt na vaststelling onder meer een basis voor bestemmingsplannen. Leefbaar en financieel verantwoord In de ontwerp-Structuurvisie Zuidpias 2030 legt de gemeente vast hoe zij de leefbaarheid van de dorpen wil verhogen en de (bovenjregionale ontwikkelopgave in de Zuidplaspolder wil realiseren. Behoud van een dorps karakter en financieel realisme zijn hierbij twee belang rijke uitgangspunten. Daarom wordt er, in ieder geval tot 2025, gebouwd aan de randen van de dorpen en is de consumentenvraag vanuit de markt leidend in het aantal woningen dat per jaar zal worden gebouwd. Wethouder Rinus Bosman: "Zuidpias is ook in de komende jaren een ontwikkelgemeente. Woningbouw is noodzakelijk voor het behoud van de basisvoorzieningen in onze dorpen. We ontwikkelen wel vraaggericht: in deze economische tijd kunnen we ons geen onnodige financiële risico's veroorloven." Handige webpagina Een digitale kaart op www.zuidplas.nl/structuurvisie biedt op een eenvoudige manier een overzicht van de 33 Ruimtelijke opgaven en drie gebiedsopgaven van de ont werp-Structuurvisie. Hiermee kunnen inwoners snel zien welke ontwikkelingen in of nabij hun dorp staan gepland. Via een webformulier kunnen inwoners voor het eerst ook digitaal hun zienswijze indienen. Qwieke dorpen De ontwerp-Structuurvisie is tot stand gekomen na uitge breide raadpleging van bewoners en ondernemers. In het voorjaar van 2011 konden mensen in het kader van 'Qwiek' op allerlei manieren aangeven hoe onze dorpen ook in de Zuidptas Structuurvisiekaart Zuidpias 2030 toekomst springlevend kunnen blijven. Een dorps karak ter, voldoende groen, basisvoorzieningen in ieder dorp en een goed openbaar vervoer zijn onderwerpen die veel inwoners aan het hart gaan. Deze thema's komen dan ook terug in de ontwerp-Structuurvisie Zuidpias 2030. De provincie Zuid-Holland is op maandag 13 augustus 2012 begonnen met onder houdswerkzaamheden aan de Beijerincklaan (N453) in Waddinxveen, tussen de carpoolplaats aan de A12 en de rotonde Beijerincklaan/ Sterrenlaan/Zuidelijke Rondweg. Ook de carpoolplaats wordt aangepakt. De werkzaamheden duren tot en met vrijdag 7 sep tember 2012. Tijdens deze werkzaamheden is de Beijerincklaan (N453) tussen de carpoolplaats aan de A12 en de rotonde Sterrenlaan/Zuidelijk Rondweg in beide richtingen afgesloten. Het verkeer wordt omgeleid via de parallelwegen: de Tweede Bloksweg en de IJsermanweg. Fietsers kunnen gebruik blijven maken van de parallelwegen. De carpoolplaats is van maandag 13 augustus tot en met vrijdag 31 augustus afgesloten. Het dichtstbijzijnde alternatief is carpoolplaats Gouda-Waddinxveen aan de N452. De omleidingen worden ook aangegeven op borden langs de weg. Kijk voor meer informatie op www.zuid-holland.nl/nA53. Verkeer richting Nesselande dient rekening te houden met de volgende wegwerkzaamheden: In de nacht van 22 op 23 augustus wordt de rotonde op de kruising van de Laan van Avant-Garde en de Laan van het Surrealisme van een definitieve asfaltlaag voorzien. De rotonde wordt daarvoor aan alle zijden afgesloten tus- L_ sen woensdagavond 19.00 en donderdagochtend 07.00 uur. De omleidingsroutes lopen via de Brandingdijk, de N219 en de Hoofdweg. Kijk voor meer informatie over de werkzaamheden op www. rotterdam.nl. Ga vervolgens naar 'Wonen en Leven' en 'Werken aan de weg'. J Reageren heeft alleen zin als u aan alle voorwaarden voldoet Regelmatig krijgt de gemeente aanvragen binnen met onvol ledig ingevulde formulieren, jaaropgave of IB60 formulieren uit een verkeerd jaar of inschrijvingen die niet voldoen aan de voorwaarden. Deze aanvragen kunnen we niet in behandeling nemen. Lees daarom zorgvuldig de voorwaarden door bij de woningen en onderaan dit artikel. Sportlaan 96 2-kamer etagewoning (Galerijflat zonder lift, 2e verdieping). Beschikbaar per: 21 september 2012 Bruto huur: 396,60 Voorwaarden: Leeftijd tot 27 jaar Max. 2 personen Max. bruto verzameljaarinkomen 34.085,- Jasmijnstraat 36 5-kamer-eengezinswoning Beschikbaar per 12 september 2012 Bruto huur 524,62 Voorwaarden: Minimaal 4 personen Maximaal bruto verzameljaarinkomen 34.085,- Doorstromers vanuit een huurwoning genieten voorrang Heeft u belangstelling en voldoet u aan de voorwaarden? Vraagt u dan naar een inschrijfformulier voor de huurwoning bij het gemeentehuis (per woning één formulier) telefoon nummer (0180) 33 03 00 of download het van de gemeentelijke website. Uw inschrijving moet 20 augustus 2012 vóór 12.00 uur bij de gemeente binnen zijn. Alleen volledig ingevulde formulieren kunnen worden behandeld. Voeg daarbij het IB-60 formulier 2011 en een jaaropgaaf over 2011 (bij iedere inschrij ving). Als er geen goede inkomstengegevens zijn bijgevoegd, kunnen wij uw aanvraag niet in behandeling nemen. Het inschrijfformulier kunt u samen met de gevraagde gegevens in de brievenbus doen van het gemeentehuis in Nieuwerkerk aan den IJssel, t.a.v. de afdeling VROM/Huisvestingszaken, Raadhuisplein 1 of opsturen naar de Gemeente Zuidpias, t.a.v. de afdeling VROM/Huisvestingszaken, Postbus 100, 2910 AC Nieuwerkerk aan den IJssel. Ondernemers in de regio doen graag zaken met de overheid, maar ervaren aanbestedingstrajecten als ingewikkelde trajecten. Daarom organiseren Kamer van Koophandel Rotterdam en de gemeente Zuidpias op 27 september van 20.00 tot 22.00 uur een informatie avond over (openbaar) aanbesteden. Er is een interessant programma samengesteld met specialisten die uitleg geven over het Inkoop- en Aanbestedingsbeleid van Zuidpias, tips voor onderne mers om de kans op het binnenhalen van opdrachten te vergroten en ruimte voor ondernemers om de deskun digen vragen te stellen. Binnenkort ontvangen ondernemers een uitnodiging met het programma. Reserveer deze datum vast in uw agenda. /P6€EA/3tK Be7KMl&UG&Jl f

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2012 | | pagina 5