ZOMEROPRUIMING WEEK I WEEK 2 EJS WEEK 3 Kop van verkiezingscampagne is eraf Hardlopen Bouwambities Zuidpias ter inzage 4 www.odonhoogendoorn.nl VAN DE GEHELE SHOWROOMCOLLECTIE gulden interieur tSaveuuooy m deu haag de Haij £^van derWende advocate n *4 HART VAN HOLLAND ZUIDPiAS 15 AUGUSTUS 2012 7 mm Thuis in de regio. Odon Hoogendoorn a VAN 10-08 TOT 16-08 mi COOLSINGEL 71 - 3012 AC ROTTERDAM TEL. 010-413 55 25 - WWW.GULDEN-INTERIEUR.NL Vervolg van voorpagina Met het aanbrengen van de eerste streken behanglijm, klinkt ook de eerste verkiezingsretoriek. Zuidpias - Begin volgende week plaatst de gemeente op veertien lo caties verkiezingsborden. Leeg zijn ze dan niet meer; op de gemeente- werf zijn alle borden al voorzien van de door de partijen ingeleverde pos ters. De partij van Tweede Kamerlid Ta mara Venrooy blijkt de boodschap van de gemeente niet helemaal te hebben begrepen. Waar alle partijen keurig posters van het aangegeven formaat hebben aangeleverd, staat Venrooy maandagochtend met een veel te grote WD-poster in haar hand. "Grootheidswaanzin", grapt Ferry Wijnen, die elfde staat op de kandidatenlijst van het Democra tisch Politiek Keerpunt van Hero Brinkman. Met het plakken van de eerste posters, is de kop voor de campagne, met bijbehorende ver kiezingsretoriek, er duidelijk af. Mobiel stembureau Andere kostenbesparende maat regelen in de verkiezingen Nieuwe Stijl zijn een vermindering van het aantal stembureaus in de gemeente, en de inzet van een mobiel stembu reau. Dat zal op woensdagochtend 12 september vanaf half zeven eerst het treinstation in Nieuwerkerk aandoen, vervolgens dienst doen in zorgcentrum de Zevenster in Zevenhuizen, en ten slotte in Oud Verlaat neerstrijken. Overigens is in alle woonzorgcentra in Zuidpias een stembureau aanwezig. Kiezers zijn niet gebonden aan één stembureau, maar kunnen bij elk stemlokaal in de gemeente hun stem uitbrengen. L Tweede Kamerlid en oud-wethouder van Zuidpias Tamara Venrooy deelt haar belevenissen als volksvertegenwoordiger in politiek Den Haag met de lezers van Hart van Holland. Sinds iets minder dan een jaar ben ik aan het hardlopen. Eigenlijk was het uit nood geboren dat ik ermee begon. Alle alternatieven om te gaan sporten waren mislukt. Lid worden van een sportvereniging behoort helaas niet tot de opties want een vaste trainingsavond is met de vele avonden dat ik weg ben niet mogelijk. De sportschool bood enige tijd uitkomst want dan kan je op een willekeurige avond aan de bak. Maar ook dat brak op want als ik dan een keer een vrije avond had, moest ik weer van huis weg. Maar ja, de Haagse onregelmatige levensstijl begon je zo zachtjes aan wel een beetje aan me te zien dus ik moest toch iets gaan ondernemen. Toen ik nog wethouder was, deed ik alles op de fiets. In de Tweede Kamer leidt je toch vooral het leven op die befaamde vierkante kilome ter. En de reis ernaar toe is geen aanrader met de fiets, tenminste als je wilt dat je nog een beetje gesoigneerd voor de dag kan ko men. Dus toen een goede vriendin me vertelde dat ze sinds ze drie keer per week hardliep alles kon eten en drinken wat ze wilde en toch in shape bleef, be sloot ik dat te proberen. Wie had gedacht dat ik als een blok zou vallen voor deze sport. Wat zeg ik, ik was compleet aangestoken door het hardloopvirus. En nog steeds. Ik ervoer de euforie van het behalen van resultaten. De eerste keer dertig minuten zon der stoppen! De eerste keer tien kilometer! Langzaam aan groeide de stapel hardloopattributen. He lemaal onbegrijpelijk voor mezelf was nog wel dat ik mijn wekker .een uur vroeger zette om te gaan lopen. Door weer en wind, het maakt me niets uit. Deze zomer zou ik gaan toewerken naar de vijftien kilometer. Maar nu heb ik ook die andere kant van hardlo pen ervaren. Een pijnlijke achilles pees houdt me al een paar weken noodgedwongen in de stilstand. Is het de overgang van hoge hakken naar vakantieslippertjes? Is het de heuvelloop die ik zonder warming up deed? Het duurde een paar weken maar toen moest ik tan denknarsend toegeven dat lopen echt niet meer ging. Een pas op de plaats is nodig, even uitkijken met belasten. Hoe dan ook, mijn doel moet ik bijstellen. Deze zomer geen vijftien kilome ter. Straks moet ik eerst weer die dertig minuten vol zien te krijgen. Als alternatief cross ik nu rond op Danny's mountainbike. En kom ik er achter dat dit ook best heel erg leuk is. Wat zijn er toch een hoop mooie plekken in onze gemeente. Eigenlijk zijn er veel overeenkom sten met mijn politieke werk. Ook als het om idealen gaat is er va ker een slingerend pad dan een rechtstreekse route. En het niet doorgaan van de Wet Maatschap pelijke Ondersteuning voelde voor mij inderdaad als een pijnlijke blessure. Maar door de blessure openstaan voor nieuwe mogelijk heden biedt ook weer kansen. En dat zie ik ook weer terug in ons verkiezingsprogramma. Niet bij de pakken neerzitten, maar na het vallen weer opstaan. Of zoals we bij de WD zeggen: niet door schuiven, maar aanpakken! Reageren? Mail naar t.venrooy- vanark@tweedekamer.nl of via twitter tamara_venrooy Zuidpias - De ontwerp-Structuur- visie Zuid plas 2030 ligt vanaf don derdag ter inzage. In de visie staat hoe de gemeente de leefbaarheid van de dorpen wil verhogen en de (boven)regionale ontwikkel- opgave in de Zuidplaspolder wil realiseren. Behoud van een dorps karakter en financieel realisme zijn twee belangrijke uitgangspunten van de visie. Daarom wordt er, in ie der geval tot 2025, gebouwd aan de randen van de dorpen en is de consumentenvraag vanuit de markt leidend in het aantal woningen dat per jaar zal wor den gebouwd. Wethouder Rinus Bosman: "Zuidpias is ook in de komende jaren een ontwikkelge- meente. Woningbouw is noodza kelijk voor het behoud van de ba sisvoorzieningen in onze dorpen. We ontwikkelen wel vraaggericht: in deze economische tijd kunnen we ons geen onnodige financiële risico's veroorloven." De digitale kaart die vanaf 16 au gustus op www.zuidplas.nl/struc- tuurvisie te bekijken is, geeft een overzicht van de 33 ruimtelijke opgaven en drie gebiedsopgaven van de ontwerp-Structuurvisie. Met een klik op de kaart, wordt duidelijk welke ontwikkelingen in of nabij de kernen gepland staan. Via een webformulier kan digitaal een zienswijze worden ingediend. Na vaststelling vormt de Struc tuurvisie onder meer een basis voor bestemmingsplannen. Qwieke dorpen De ontwerp-Structuurvisie is tot stand gekomen na raadpleging van bewoners en ondernemers. In het voorjaar van 2011 konden mensen in het kader van 'Qwiek' aangeven hoe onze dorpen ook in de toekomst springlevend kunnen blijven. Een dorps karakter, vol doende groen, basisvoorzieningen in ieder dorp en een goed open baar vervoer zijn onderwerpen die veel inwoners aan het hart gaan. Deze thema's komen terug in de ontwerp-Structuurvisie Zuidpias 2030, die nog tot en met woens dag 26 september ter inzage ligt. Barbizonlaon 82 2908 ME Capelle a/d IJssel telefoon 010-2204400 fax 010-2204499 Hoveniersbedrijf ontwerp aanleg renovatie onderhoud Knibbelweg 42, 2761 JE Zevenhuizen Telefoon: 06-51257148 E-mail: info@odonhoogendoorn.nl ■- 5 I

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2012 | | pagina 7