OP PAP MET PE Lek in Noordringdijk snel gedicht Fietskilometersponsors gezocht voor Dick Vegter Classic Opfriscursus verkeersregels Wat doet u op burendag? HART VAN HOLLAND ZUIDPLAS 15 AUGUSTUS 2012 9 Rijbaan N207 tijdelijk gestremd bM Onlangs kwam ik tijdens mijn 'rondje door de wijk' in het Groene Hart park in Nieuwerkerk in gesprek met huurthewoners die betrokken zijn bij de Nationale Burendag. Zij maakten mij direct enthousiast en vertelden hun mooie ervaringen rond de Burendag. De Nationale Burendag is een jaarlijks terugkerend feest dat je samen viert met je buren en de buurt op de vierde zaterdag in september en is een heel mooi initiatief. De burendag wordt georganiseerd door onder andere het Oranjefonds en staat op zichzelf, los dus van bijvoorbeeld de gemeente of politie. Zoals ik wel eens aangaf in eerdere columns zijn we samen verantwoordelijk voor een veilige en leefbare wijk. U als wijkbewoner heeft hier veel invloed op, wellicht meer dan u denkt. Er is de afgelopen jaren helaas sprake van een afnemende samenhang in de wijken. Dit komt naar mijn mening mede omdat we in een snelle, gejaagde en individueel ingestelde samenleving leven. Tijdens mijn werk als wijkagent kryg ik regelmatig te maken met overlastsituaties, burenproblemen en andere leefbaarheidsvraagstukken. Gelukkig blijft het wat betreft Nieuwerkerk incidenteel en is het in vergelijking met andere buurten 'in den lande' overigens uitermate goed toeven in 'ons Dorp'. De Nationale Burendag en de aanloop hiernaartoe is dan ook een prachtige gelegenheid om elkaar beter te leren kennen, in een prettige setting zaken met elkaar te bespreken en eens stil te staan bij onze buurt. Zo werkt ook u op een positieve manier aan een prettige en veilige leefomgeving. Voorgaande jaren was de burendag steeds een groot feest, een bron van activiteiten. Afgelopen jaar deden in heel Nederland maar liefst 640.000 mensen mee! Samen vierden zij feest, knapten zij hun buurt op of ondernamen andere activiteiten die de buurt nader tot elkaar bracht. Buren van Nederland zijn positief over hun buurt en willen op burendag graag de handen uit de mouwen steken, een gezellig kopje koffie' drinken met de buren, buurtzaken met elkaar bespreken of een buurtfeest vieren in de straat. Kijk voor meer informatie op V7ww.burendag.nl of www. oranjefonds.nl. Ron Jonker De wijkagenten Co van den Berg, Ron Jonker, Bas Rijfers en Tom Oostendorp laten de lezers van het Hart van Holland een stukje meelopen hij hun werkzaamheden in de gemeente Zuidpias. Deze week Ron Jonker wijkagent in Nieuwerkerk aan den IJssel Waddinxveen - Een klein lek in de Noordringdijk bij industrieterrein Gouwe park, bracht vorige week enige overlast voor het verkeer op de N207. Door een kordate actie van het hoogheemraadschap dat het lek snel had gedicht, kon erger worden voorkomen. Door Ruud Groot Vorige week dinsdagavond rond 22.00 uur kreeg de politie een mel ding binnen, dat er vanuit de Noor dringdijk water sijpelde over de N207 ter hoogte van het industrie terrein Gouwepark. De politie heeft het hoogheemraadschap ingescha keld, dat direct is gaan onderzoeken of het lek tot grote problemen kon gaan leiden. Vanwege de omvang van de lekkage werd besloten tot de volgende ochtend te wachten. Wel werd ter plekke een tijdelijke snel heidsbeperking ingevoerd. De vol gende dag bleek dat een klein gat in de Noordringdijk was ontstaan, dat snel kon worden gedicht. "We hebben eerst een gleuf gegraven en daarin een 'kleikist' van een me ter breed aangebracht", zegt Arend Sjoerdsma van de civiel technische dienst wegen- en waterkering van hoogheemraadschap Schieland en Krimpenerwaard. Een kleikist is een soort damwand van klei, dat zo sterk is samenge perst dat het geen water door laat. Tijdens de werkzaamheden werd één rijbaan van de N207 voor alle ver keer gesloten. De oorzaak van het lek is niet exact vast te stellen, maar volgens Sjoerdsma kan dit zijn ont staan door een boomwortel of een muizengang. "We inspecteren de dijken regelmatig en kunnen daar om meestal preventief herstelwerk uitvoeren, maar dit was onder het grondniveau waardoor het onopge merkt is gebleven" aldus Sjoerdsma. De werkzaamheden hebben nog de hele woensdag in beslag genomen. In de Noordringdijk is een kleikist aangebracht van een meter breed. Nieuwerkerk aan den IJssel - On der bijna perfecte omstandigheden werd zondag 12 augustus de laatste oefenrit voor de grote tocht van za terdag 15 september verreden. Via de 's Gravenweg werd koers gezet naar de Van Brienenoordbrug, ging het langs en door het recreatiege bied bij Heerjansdam via de Heinen- oordtunnel naar Klaaswaal en Nu- mansdorp om via Zuid-Beijerland, Nieuw Beijerland en Oud Beijerland weer terug te keren bij de Heinen- oordtunnel. Deze tweede passage leverde hier en daar wat fysieke problemen op en ook de klim over de Van Brienen oordbrug was voor een enkeling iets te veel van het goede. Na de brug volgde een hergroepering, zodat de ploeg gezamenlijk in Nieuwerkerk terugkeerde. Tot op heden hebben zich 42 fiet sers gemeld voor de Dick Vegter Classic waarvoor de definitieve route inmiddels is uitgezet. Gestart wordt vanaf het gemeentehuis en de finishlocatie is wederom op het terrein van bouwbedrijf Valkenburg. "We zijn alleen nog op zoek naar sponsors en dat is in deze tijden niet echt makkelijk", aldus een van de organisatoren. Dit jaar is ervoor gekozen om bedrijven en instellin gen een aantal fietskilometers te laten sponsoren. Geïnteresseerde bedrijven kunnen zich melden via szh-evenement@box.nl. Op zaterdag 15 september kunnen ook kortere routes, van circa 50 en 75 kilometer, verreden worden. Deelnemers kunnen tussen 10.00 en 11.00 uur starten. De kosten voor deelname bedragen 7,50 euro. Zuidpias - Veilig Verkeer Nederland (WN), afdeling Zuidpias verzorgt in september en oktober opfriscursus sen verkeerstheorie. WN raadt deze cursus aan voor iedereen die zijn rijbewijs langer dan tien jaar heeft. Dit jaar kunnen ook bedrijven hun personeel aan deze cursus laten deelnemen. De cursus vindt in Nieuwerkerk aan den IJssel plaats op vrijdag 14 septem ber in De Batavier, op vrijdag 28 sep tember in de Zes- punt in Moordrecht en op vrijdag 12 ok tober in de Zeven ster in Zevenhuizen. Tussen 13.30 en 16.30 uur informeert een instruc teur de cursisten over nieuwe of ge wijzigde verkeersregels, over nieuwe verkeersborden, over de belijning op de wegen, matrixborden boven de snelweg en over turborotondes. Aanmelden kan via 0180-316000 of via info@vvn-zuidplas.nl. De kosten bedragen 10,- euro per persoon. UITGEZONDERD

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2012 | | pagina 9