Jeugdweek sluit af onder aangenaam zonnetje Marco Flier wint Nanteuil winkel Najaarsnoten t Van Nu ii Vrouwen Duivensport Oogstfeestacties bij Wereld- 14 HART VAN HOLLAND ZEVENHUIZEN /MOERKAPELLE 22 AUGUSTUS 2012 Laatste vakantieweek jeugdweek in Moerkapelle Kaartverkoop Swanpop Er werd gebridged Cursus tekenen en schilderen Hengelsport Eerste plaats voor Rinus Reichard Moerkapelle - Traditioneel sluit Moerkapelle de zomervakantie af met een jeugdweek. Dat zorgt voor gemengde gevoelens: het is feest maar daarna is de vakantie voorbij en begint school weer. Geen enkele jongeling leek zich te storen aan dat idee en op donderdag 16 augustus, de laatste dag van de jeugdweek, werd er onbezorgd feest gevierd. Door Pepijn de Groot Ruim 250 kinderen zijn in en rond om dorpshuis Op Moer in de weer met workshops. Van voetbal tot mozaïek en van hutten bouwen tot bloemstukjes maken: er is voor ie der wat wils. Op een veldje naast Op Moer lijkt een workshop fikkie sto- ken gaande maar het zijn vier bege leiders die een vuurkorf aansteken. "We gaan zo broodjes bakken", zegt een van hen. Alle begeleiders dragen naamplaatjes met naast de naam de aanduiding 'ome' of 'tante'. "Dat is een traditie en ik merk dat je met 'tante' sneller wordt aangesproken", zegt tante Roselinde. Alle ooms en tantes hebben zich aangemeld via de drie kerken die gezamenlijk de jeugdweek organise ren. Het evangelie speelt een grote rol in de jeugdweek. Zo worden er elke ochtend geestelijke liederen gezongen en bijbelverhalen verteld. "Maar, er is ook tijd voor gekkig heid", zegt tante Adrianne. "De ooms en tantes worden soms lekker voor gek gezet en daar kunnen de kinde ren hard om lachen." Daarnaast is er een goed doel, Bonisa Zending, waar gedurende de week geld voor Chefkoks in de dop bakken hun broodje naast Op Moer. wordt ingezameld. Tante Henrike: "Voor elke euro gaat er twintig liter water naar Zuidwest China." Oom Arie heeft vanmorgen nog geteld en rekent hardop. "We zitten bijna op de tienduizend liter." Mozaïek Op dat moment zijn de kinde ren vooral bezig met workshops. In Op Moer wordt een toneelstuk geoefend en een spel met ballen gespeeld. Ook zijn er zo'n twintig meisjes nauwkeurig bloemstukjes aan het maken. Bij de Rehoboth- school gaat het er heftiger aan toe. Het lijkt alsof er een olifant door de porseleinkast banjert, want er sneu velen allerlei bordjes op het school plein. Dat wordt met opzet gedaan: de scherven worden gebruikt om de betonnen zitelementen mee te be plakken. Zo hebben de jongelingen, waarvan er veel op de Rehoboth zit ten, bijgedragen aan het opfleuren van hun eigen schoolplein. Onder hen Helen (8), die over een week begint in groep zes. Samen met Ranita (8) zit ze op een bloem bak een pannenkoek te eten als lunch. Ranita komt vanuit Drenthe naar Moerkapelle voor de jeugd week. "Een tijdje terug ben ik ver huisd, tijdens de jeugdweek logeer ik bij mijn oma. Zij woont vlakbij." Ra- nita's nicht Deborah (12) gaat naar de brugklas en neemt deel aan beide delen van de jeugdweek: 's ochtends met de basisschool, 's avonds met de middelbaar scholieren. Deborah mag donderdagavond nog afsluiten met een barbecue en volleybal. Na het toneelstuk in de middag zit voor Ranita en Helen de jeugdweek erop, school komt er weer aan. Helen: "Ik heb er een beetje zin in maar ik heb liever vakantie." Zevenhuizen - Bij PV de Storm- vliegers werden donderdagavond 16 augustus 520 duiven ingekorfd voor een concours vanuit Nanteuil op een afstand van 349 kilometer. De hoge temperaturen en de zuid oosten wind maakten het extra zwaar voor de duiven, die zaterdag om 7.00 uur werden losgelaten. Om 10.43 uur arriveerden de eerste dui ven bij vijf verschillende liefhebbers. Met de verste afstand haalde Marco Flier de eerste prijs binnen, wat ook de derde prijs in Zuid-Holland was. Uitslag: 1-9-17-23-24 Marco Flier, 2 Rita Mizzi/Breedijk, 3 Dick den Hertog, 4 Leen van Wensem, 5-7- 15-18-22 John Stofberg en Joan, 6-10-21 Maarten Strijdhorst, 8 Cor Zweere, 11 Johan Heijkoop, 12-16 Richard van Ommeren, 13 Ruud Brands, 19 Gerrit Jongenelen, 20 Rijk Hofman, 25 Ron van der Made. Op vrijdagavond werden 597 duiven ingekorfd voor een concours vanaf een vliegveldje bij Grimbergen op een afstand van 114 kilometer. Deze duiven werden om 7.15 uur gelost. Om 8.18 uur klokten John Stofberg en Joan de eerste duif. Uitslag: 1-10-11 John Stofberg en Joan, 2-12-13-20 Ruud Brands, 3-9-22 Maarten Strijdhorst, 4-6-14-16-17 Leen van Wensem, 5-23-24 Ron v.d. Made. 7 Dick den Hertog, 15 Rinus Jongenelen, 18Joop Hoevelaken, 19 llona Koppenaal, 21 Cor Zweere. Moerkapelle - Vrouwen Van Nu houdt zaterdag 15 september van 10.00 tot 16.00 uur een bijzondere dag op Land van Belofte, Noorddijk 5. Najaarsnoten is een dag met een doorlopend en gevarieerd pro gramma aan muziek en zang. WN, Bijenvereniging Ambrosiusgilde en Natuur-en Vogelwacht Rotta geven presentaties, er is een tentoonstel ling van beeldende kunst, er zijn diverse proeverijen en demonstra ties en er is een tentoonstelling van handgemaakte hoeden. Kinderen kunnen grabbelen en meedoen met een miniworkshop armbanden ma ken. De toegang is vrij. Bezoekers worden verzocht bij voorkeur per fiets te komen. 'Envelop trekken'bij de kraam van Zevevenhuizen - Tijdens het Oogst feest, op zaterdag 1 september, or ganiseert Wereldwinkel Z-M voor het publiek een aantal acties waar onder een loterijspel waarbij diverse prijzen te winnen zijn. Voorts is er traditiegetrouw het 'en velop trekken' en zijn er in de kraam diverse Oogstfeestaanbiedingen verkrijgbaar. de Wereldwinkel; traditiegetrouw een succes tijdens het Oogstfeest. De kraam van de Wereldwinkel staat vóór Marlo aan de Dorpsstraat 202A, maar de winkel er achter op 202D is ook de hele dag open. Hier vindt men al diverse artikelen uit het nieuwe assortiment. De Wereldwinkel is geopend op woensdag tot en met zaterdag van 10.00 tot 16.00 uur.en op vrijdagen tot 17.00 uur. Zevenhuizen - In tegenstelling tot eerdere berichten is de kaart verkoop voor Swanpop nog niet van start gegaan. Swanpop vindt plaats op zaterdag 6 oktober in Dorpshuis Swanla waar een aan tal regionale bands een optreden verzorgt. De opbrengst van het evenement is bestemd voor Kika. De kaartverkoop gaat begin sep tember van start. Voor meer informatie: swanpop. happening@gmail.com. Zevenhuizen - Bridgeclub Ze venhuizen hervatte dinsdag 14 augustus de zomerdrive. Er zijn nog twee rondes te spelen voor dat de reguliere competitie weer van start gaat. In de A-lijn wonnen Rieneke en Ed Keizer met een percentage van 65.28; tweede werden Ria Gaarkeuken en Lieke van der Lin den met 59.03 en Ine den Bogter en Wim Burger eindigden op de derde plaats met 56.60. In de B-lijn werden Ton Huis man en Truus van Kasteel eerste met 59.90; Patricia Niewold en Marije Stolker eindigden op de tweede plaats met 57.81 en Didi van Vliet en Betty Zuiderwijk werden derde met 56.25. Moerkapelle - Bij Atelier Artis- tique gaan vanaf dinsdag 28 au gustus teken- en schilderlessen van start. Op dinsdag vinden les sen voor volwassenen plaats van 9.00 tot 11.45 uur en van 13.15 tot 16.00 uur en op woensdag en donderdag van 19.30 tot 22.15 uur. Lessen voor kinderen vinden plaats op vrijdag van 18.30 tot 20.00 uur en zaterdag van 9.00 tot 10.30 uur. Voor meer informatie en aan melden: 079-5932715 of www.atelierartistique.nl. Zevenhuizen/Moerkapelle Hengelvereniging Zevenhuizen- Moerkapelle viste een'gezamen- lijke competitiewedstrijd met Waddinxveen. Er werd gevist in de Amsteldrecht ter hoogte van Vrouweakker. De vangsten waren heel verschillend. Met 28 deel nemers werd bijna 70 kilo vis ge vangen. Eerste werd Rinus Rei chard (HSW) met 10.070 gram, John van Elswijk (HZM) werd tweede met 6.830 gram en Her man Kraan (HSW) eindigde op de derde plaats met 6.250 gram. Voor de ouderencompetitie werd in het Lage Bergsche Bos gevist. De zes deelnemers vingen in totaal 8.750 gram. Eerste werd Jacques Visser met 3.620 gram, Wim Berkelaar werd tweede met 3.420 gram en Jan van Dongen eindigde met 1.020 gram op de derde plaats.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2012 | | pagina 14