Loopgroep Nesselande loopt Ronde van West Expositie eindopdrachten Fotovakschool Bijzondere optredens tijdens Mirakels! Tropische Sport Et Speldag 20 HART VAN HOLLAND NESSELANDE 22 AUGUSTUS 2012 K 1 Na de verkiezingen in september krijgt Nederland veel nieuwe volks vertegenwoordigers. Dat geldt ook voor de jeugd in Nesselande, maar op een andere manier. Op 14 september wordt de kinderburgemeester van Nesselande gekozen. Van de zes kandidaten wint er maar één; de andere vijf nemen plaats in de kinderraad. Hart van Holland sprak met alle kandidaten. Deze week maken we kennis met Lucas de Bruijn 10), leerling van basisschool Het Tangram. Capelle aan den IJssel/Nesselande - De lopers van hardloopgroep Nes selande waren woensdag 14 augus tus in grote getale aanwezig bij de 'Ronde van West', een jaarlijks hard loopevenement in Capelle aan den IJssel. De veertig hardlopers trotseer den dé zwoele zomeravond om vijf of tien kilometer af te leggen. Voor een aantal was het een eerste ervaring met een hardloopwedstrijd nadat ze afgelopen voorjaar zijn gestart in de Opsta pg roep. Loopgroep Nesselande werd zes jaar geleden opgestart door Cees van Muiden. De groep telt inmiddels circa 300 actieve lopers; van recreatieve liefhebbers tot gedreven Marathon- >- Welke plek in Nesselande is jouw favoriet? Ik vind het leuk dat er veel water is. Ik hou van zwemmen en het strand is dan een fijne plek om te zijn. Onze tuin ligt aan het water en daar ga ik ook wel eens zwemmen. >- Wat wil je bereiken als kinderburgemeester? Veel auto s rijden hier te hard en dat wil ik stoppen. Meer zebrapaden en haaientanden moeten daarbij helpen en ook dertig-kilometerborden. Het schoolfruit blijft ook als het aan mij ligt. Daarnaast moeten er meer buitenschoolse activiteiten komen. Kinderen vervelen zich na school en kunnen beter iets leuks te doen hebben. Om de meningen en ideeën van de kinderen te horen wil ik ideeënbussen ophangen bij de scholen. Wat lijkt jou de leukste taak als kinderburgemeester? Afgelopen vrijdag heb ik bij CuliNESSE Glennis Grace aangekondigd, dat was leuk om te doen. Presenteren bevalt me goed. Lintjes doorknippen lijkt me ook gaaf, net als medailles omhangen. Daarnaast ben je als kinderbur gemeester een aanspreekpunt voor de jeugd en dat lijkt me een fijne taak. Ken je je concurrenten goed? Ik noem ze liever medekandidaten, concurrenten klinkt zo hard. Ik denkuniet dat er onderlinge strijd is, iedereen gunt elkaar de winst. De andere kandidaten vind ik in ieder geval aardig en het lijkt me leuk om met z'n zessen in de kinderraad te zitten. >- Hoe ga je campagne voeren? Mijn vader kwam met het idee om folders op de verkiezingsborden te gaan plakken. Dat lijkt me grappig om te doen. Klasgenoten helpen me met ideeën en mijn familie steunt me heel erg. Wil je, als je ouder bent, ook de politiek in? Ik ben nog niet met later bezig. Als ik ouder ben bekijk ik wel of ik iets met politiek wil doen. Wat ik wil worden, weet ik ook nog niet. Wel weet ik dat ik graag mee zou doen aan de Olympische Spelen op het onderdeel zwemmen. O O O Cl d> Q_ O O O lopers. De trainingen starten iedere dinsdag- en donderdag om 19.00 uur en op zaterdag om 9.00 uur vanaf de Bredeschool aan de Robert van 't Hoffstraat 10. Zaterdag 1 september gaat een nieu we Opstapgroep van start met als doel om na vijftien weken vijf kilome ter achter elkaar te kunnen lopen. Op 'de zaterdag wordt van 9.00 tot 10.00 uur getraind. In het trainingsschema zit ook een doordeweekse training. Deze kan individueel worden gedaan of op woensdag om 19.00 uu'r onder begeleiding van een trainer. Voor meer informatie en aanmelden: www.hardloop-nes.nl of loopgroep- nesselande@gmail.com. Nesselande - De afgelopen zomer periode stond de expositieruimte KUNSTwerk aan de Winkel in het winkelcentrum Boulevard Nesselan de in het teken van fotografie; vanaf eind juni was in het pand het afstu deerwerk van acht oud-studenten van de Fotovakschool te zien. De on derwerpen van de series zijn divers; van zelfportretten tot het leven in een dorp en van 'daily polaroids' tot portretten van asielhonden. De deel nemende fotografen zijn Rob Broek, Margot de Heide, Henk Janssen, Shahram Rad, Mandy van der Sande, Anja Stolk, Glenn van Vredegem en de uit Nieuwerkerk aan den IJssel af komstige Marlonneke Willemsen. De expositie is alleen nog te bezich tigen op zaterdag 25 en zondag 26 augustus van 13.00 tot 17.00 uur. De fotografen zijn aanwezig voor het geven van uitleg over hun werk. Voor meer informatie: www.kunstwerkaandewinkel.nl en www.facebook.com/fotoexponesse lande. De brandweerspuit zorgde vooreen welkome afkoeling tijdens de Sport EtSpeldag die onder tropische omstandigheden plaatsvond. Een openluchtconcert van violist Olaf Borsboom tijdens een eerdere editie van Mirakels! Nesselande - Mirakels! staat voorzang en muziek in het park, een operazanger die zingt op een brug, pianomuziek vanuit het riet, zoetgevooisde vrouwenstem men op het basketbalveld of een cabaretesk liedje vanaf een wandelpad. Nesselande - Ruim 150 kinderen en hun ouders namen zondag 19 augustus deel aan de Sport Et Speldag in Nesselande. Het evenement, dat plaatsvond op de laatste dag van de zomervakantie, vond voor de eerste keer plaats en werd georganiseerd door bewoners van de wijk 't Klimophof, in samenwer king met onder meer de Richard Krajicek Foundation, buurtwerk Alexander en een aantal sponsoren. Mirakels! begint op zaterdag 1 sep tember om 19.00 uur bij metrostation Nesselande. In optocht gaat het ver volgens door het park waarde muziek klinkt terwijl de zon langzaam on dergaat. Er zijn diverse consumpties verkrijgbaaren kinderen kunnen mee doen aan een workshop jongleren. Voor meer informatie: www.mirakels.nu. Na het openingswoord door Hans Poldervaart, opbouwwerker bij Sonor, en een optreden van slag werkgroep Afslag 9, waren er voor de kinderen allerlei activiteiten als een springkussen, een rodeos tier, in sumopakken worstelen, een wedstrijd skippybal springen, flesje schieten, voetballen of zich laten opmaken door een echte vi- sagiste. DJ Gilles Nigel zorgde voor de mu ziek en Ritzah Statia, bekend van het televisieprogramma 'So you think you can dance' verzorgde een workshop Streetdance. De versgebakken poffertjes vonden tussendoor gretig aftrek.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2012 | | pagina 20