Bouw Zeiling Ver Hitland kan van start CKV komt op stoom Lessen Explosion Streetdance hervat Klikken mag Cursus Tekenen Kroeg in 't Blok en Schilderen As Able As Kane in 't Blok Met een bebloede witte jas achter het hakblok Mevrouw Tamara en BluefisH in 't Blok HART VAN HOLLAND NIEUWERKERKAAN DEN IJSSEL 22 AUGUSTUS 2012 25 Bestemmingsplan deels vernietigd Korfbal dus klik snel naar: www.hartvanholland-online.nl Den Haag/Nieuwerkerk aan den IJssel - Het bestemmingsplan voor de zel ling Ver Hitland wordt aangepast, om de 26 geplande woningen te kunnen bouwen. De Raad van State vernietigde 15 augustus een klein deel van het bestemmingsplan dat de gemeenteraad van Zuidpias in maart vorig jaar vaststelde. Op de zelling tussen de rivier de Hollandsche IJssel en de Groenen dijk, wil Heijmans Vastgoed 26 grondgebonden woningen bouwen. Ook zit een maximaal twaalf meter hoog appartementencomplex in de planning. Aannemingsbedrijf Capel- se Streekbouw uit Nieuwerkerk aan den IJssel en de Vereniging belang Ver-Hitland verzetten zich tegen het plan bij de Raad van State. Capelse Streekbouw is bang dat-het zijn bedrijfsactiviteiten zal moeten beperken, omdat een aantal nieuwe woningen last zou kunnen krijgen van de stof- en geluidsoverlast die het bedrijf veroorzaakt. De Vereniging belang Ver-Hitland verzet zich tegen de bouw van het appartementencomplex, dat niet in de landelijke omgeving zou pas sen. Ook zou de verkeersbelasting te hoog worden en zouden er verkeers- onveilige situaties ontstaan. Geen maximale bouwhoogte De Vereniging kreeg van de Raad van State geen gelijk. De Raad vindt het plan in landschappelijke en ste denbouwkundige zin aanvaardbaar, met name omdat langs de rivier in de nabije omgeving nog meer ge bouwen staan van vergelijkbare hoogte. Bovendien was in het vorige bestemmingsplan helemaal geen maximale bouwhoogte opgenomen en zou de bouw van dit complex geen probleem zijn geweest. Ook ten aanzien van de verkeersbelas ting en verkeersveiligheid worden geen richtlijnen overtreden. Akoestisch onderzoek Het aannemingsbedrijf werd doorde Raad van State in het gelijk gesteld. Om te beoordelen of het bedrijf voor de nieuwe bewoners een goed woon- en leefklimaat kan garande ren, is namelijk uitgegaan van de bestaande bedrijfssituatie en is geen rekening gehouden met de uitbrei dingsmogelijkheden die het bedrijf nog heeft. De Raad stelt dan ook dat het beschikbare akoestisch onder zoek niet kan worden gebruikt. Ook met het geluidsscherm dat de ont wikkelaar volgens de gemeente zou moeten bouwen, mag geen rekening worden gehouden. Dit staat immers niet in het bestemmingsplan. De Raad vernietigde daarom een klein deel van het plan met de be stemming 'wonen', ten zuiden van het perceel van Capelse Streekbouw. Hiermee gaat voorlopig een streep door de geplande bouw van' twee huizen. Bij voldoende voorinteresse van eventuele kopers zal de bouw van de overige 24 woningen en het appartementencomplex volgens de ontwikkelaar van start gaan. Gemeente Zuidpias laat weten dat het bestemmingsplan wordt gere pareerd, om de bouw van de andere twee woningen toch mogelijk te maken. Afhankelijk van de manier waarop het plan wordt aangepast, wordt het eventueel opnieuw ter inzage gelegd. Nieuwerkerk aan den IJssel - Tij dens een trainingsweekend in Bel gië speelde CKV Nieuwerkerk in Antwerpen een driekamp tegen de selectie van De Meeuwen en OWO de Kroon uit Maarssen. Met twee verliespartijen, een gelijkspel en winst tegen De Meeuwen 2 waren de resultaten matig. Donderdag 16 augustus stonden oefenwedstrij den bij Kinderdijk op het program ma. Kinderdijk 2 bleek op schot en won met 17-16 van Nieuwerkerk 2. Nieuwerkerk 1 wist na een matige eerste helft uiteindelijk met 11-15 te winnen van Kinderdijk 1. De week werd afgesloten met een driekamp in Nieuwerkerk. Phoenix uit Zoe- termeer en Triaz uit Amsterdam kwamen op bezoek. De selectie van Nieuwerkerk won alle vier de wed strijden. Bij Explosion Streetdance zijn de groepen ingedeeld naar leeftijd en niet naar niveau. Nieuwerkerk aan den IJssel - Het kroegseizoen in 't Blok gaat vrijdag 24 augustus van start. De kroeg gaat open om 20.30 uur en behalve voor een drankje en een gezellig praatje kan je er ook terecht voor een partijtje darten. Nieuwerkerk aan den IJssel - De band AAAK verzorgt op zaterdag 25 augustus een live optreden in 't Blok aan het IJsermanpad 1AAAK wordt beïnvloed door bands als Front 242, Nitzer Ebb en The Young Gods. Toetsenist/bassist Simon 'Ding' Ar cher heeft als bassist gespeeld in de bands The Fall, PJ Harvey en Frank Black (The Pixies). Het optreden vindt plaats een dag voordat de band als supportact meegaat op de Europese tournee van The Red Hot Chili Peppers. DJ rondom het op treden, dat om 21.00 uur begint, is Henk Visschers. De toegang is vrij. Nieuwerkerk aan den IJssel - De les sen van Explosion Streetdance zijn onder leiding van Linda Cramer en Lisa van Lent deze week weer van start gegaan. De lessen staan voor plezier in dansen, respect, saam horigheid en pret en worden voor kinderen van vier en vijf jaar ge geven op de woensdag van 17.30 tot 18.30 uur. Kids van zes tot en met tien jaar kunnen op maandag en woensdag van 18.30 tot 19.30 uur terecht en de jeugd van elf tot en met vijftien jaar op beide dagen Nieuwerkerk aan den IJssel - Onder leiding van Bettina Wappner, do cente beeldende vorming en kunste nares, gaat op maandag 27 augus tus van 19.00 tot 21.00 uur en op donderdag 30 augustus van 19.30 tot 21.30 uur een cursus tekenen en schilderen voor beginners en gevor derden van start. De lessen vinden plaats bij docente thuis en gezien de van 19.30 tot 20.30 uur. De 'oude ren' kunnen zich op maandag van 20.30 tot 21.30 uur of van 21.30 tot 22.30 uur en op woensdag van 20.30 tot 21.30 uur uitleven. Geïnteresseerden kunnen een kijkje nemen tijdens de lessen op locatie Con Musica, Sportpark Dorrestein 5 (tweede gebouw op de voetbalvel den). Een eerste proefles is gratis. Inschrijven kan tijdens de les of via 06-47560591, lindacramer.street- dance@gmail.com of lisavanlent. streetdance@hotmail.com. groepsgrootte is er voor elke cursist ruim aandacht. In de lessen wordt aandacht besteed aan techniek- en materiaalkennis, maakt men kennis met de verschillende .beeldaspecten en geeft docente uitleg over de ver schillende kunststromingen en kun stenaars en hun werk. Voor meer informatie en aanmel den: 06-44874627. Nieuwerkerk aan den IJssel - Een welklinkende avond in 't Blok za terdag 8 september met muziek van singer/songwriter mevrouw Tamara - momenteel te zien in 'De Beste Singer-Songwriter van Nederland' en de akoestische pop/rock van de band BluefisH. Mevrouw Tamara begon op haar ze vende met pianospelen en sindsdien maakt ze muziek. Bijzonder sfeer volle liedjes met originele teksten waar je bij wegdroomt. Mevrouw Tamara treedt deze avond op met band. BluefisH speelt akoestische pop met een randje rock-'n-roll. De subtiele, goed in het gehoor liggende meer stemmige samenzang is het han delsmerk van de drie broers en zus Teekens. In de pakkende popsongs hoor je klassieke melodieën, waarin diverse invloeden van de jaren '60 tot nu te horen zijn. Deur open om 20.30 uur; de toegang bedraagt 3 euro. Nieuwerkerk aan den IJssel - In dè nacht van zaterdag 25 op zondag 26 augustus gaat het spoken in hetHit- landbos. Vanaf spookuur, 00.00 uur, worden durfallen na het aanhoren van een waar gebeurd verhaal het bos ingeleid en wat men daar alle maal gaat tegenkomen? Al jaren organiseert Stichting Vedj deze griezelige tocht waar gemid deld tussen de 300 en 350 bezoe kers op afkomen. Dit jaar gaat de tocht terug in de geschiedenis, Anne is haar baby Roos-Marie kwijt en alle bezoekers zullen haar helpen zoeken maar komen zij zelf het bos nog wel levend uit? Alleen mensen met veel lef kunnen het bos in. Deelnemen kan vanaf veertien jaar; onder veertien jaar al leen onder begeleiding. Inschrijven vanaf 23.45 uur bij de inschrijftafel op de eerste parkeerplaats rechts op de Hitlandselaan. Er worden groepen van acht deelnemers per keer het bos ingebracht. Meedoen is op eigen risico, de tocht is niet verantwoord voor jonge kinderen. Er zijn geen kosten aan verbonden; ven en na afloop afmelden zijn ver verlichting is verboden en inschrij- plicht.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2012 | | pagina 25