JS5 donderdag en vrijdag KNAAP "Direct het water in rennen, heeft geen zin." Druk, druk, druk Naweeën ontgronding Zevenhuizerplas OCN Zomerborrel En de winnaar is, Intratuin Zuidpias JrU Intratuin Zuidpias de Haij van der Wende advocaten HART VAN HOLLAND ZUIDPLAS 22 AUGUSTUS 2012 3 Politie begrijpt gevoelens van onmacht van omstanders W* KO 0 PAVO ND tot 21.00 uur. maandag- dinsdag- woensdagavond gesloten Thuis in de regio. Vervolg van voorpagina Rotterdam Nesselande - Ondanks reanimatiepogingen door ambulanceper soneel en een toevallig aanwezige trauma-arts, is het zesjarige jongetje dat zondag door duikers van de brandweer uit de Zevenhuizerplas werd gehaald, later in het Sophia kinderziekenhuis overleden. Door Judith Rikken Op het forum van RTV Rijnmond re gende het na het drama posts over de toedracht en het politie-optreden op het strand. Politiewoordvoerder Benden: "Ik kan me voorstellen dat hét voor buitenstaanders op het strand lastig was om na onze komst in te schatten wat er aan de hand was. Ik snap ook dat omstanders hebben gedacht: je moet iets doen. Al lijkt het op zo'n moment voor een buitenstaander misschien alsof er niets gebeurt, er gebeurt wel dege lijk iets. Het is echter geen protocol dat er bij een vermissing in de nabij heid van water, direct in het water wordt gezocht." Gecoördineerd "Voor de politie is het belangrijk om gericht en gecoördineerd te werk te gaan. Je kunt wel meteen het wa ter in rennen, maar waar moet je zoeken? Als er zich bovendien veel mensen met de zoektocht bemoei en, is het overzicht ook snel zoek. Wij zijn van mening dat onze col lega's hebben gedaan wat ze moes ten doen." In tegenstelling tot het strand bij Nesselande, zijn er op het strand bij De Strandgaper overigens geen strandwachten. Volgens een woord voerder van het recreatieschap Rot- temeren heeft dat te maken met het feit dat er bij De Strandgaper relatief veel gezinnen en minder jeugd tussen de 15 en 25 jaar komt. "Er zijn weinig ordeproblemen te verwachten." En waar de meeste badgasten met jonge kinderen bin nen de ballenlijnen blijven, is een reddingsbrigade volgens de woord voerder ook niet noodzakelijk. "De vraag is trouwens of een paar strandwachten zondag tussen die duizenden mensen ook maar iets hadden kunnen bijdragen." Omdat zovelen zondag op het drukke strand getuige zijn geweest van de gebeurtenissen, verwees de gemeente Zuidpias inwoners vanaf zondagmiddag op haar website naar Slachtofferhulp voor eventu ele emotionele ondersteuning. Een woordvoerder stelt: "Veel mensen waren erg geëmotioneerd. Daarom vonden wij het belangrijk die ver wijzing te maken. Volgens Slacht offerhulp is er tot maandagmiddag één melding binnengekomen." Nieuwerkerk aan den IJssel - De tro pische temperaturen op zondag 19 augustus zorgden ervoor, dat er de hele dag een lange rij stond bij de glijbaan van het Polderbad. Op het grasveld moesten de laatkomers zoeken naar een plekje. Nesselande/Den Haag - De ontgrondingswerkzaamheden zijn beëindigd en de vergunning is verlopen. Wat rest is de juridische strijd tussen ontgronder Boskalis en de provincie over nieuw gestelde eisen van de provincie. Deze kosten Boskalis veel geld. Het bedrijf wil een schadevergoeding en vindt dat extra werkzaamheden van tafel moeten. Woensdag 15 augustus deed de Raad van State uitspraak. Volgens Boskalis stelt de provincie eisen die technisch onuitvoerbaar zijn en bovendien kan er veel minder zand gewonnen worden. Maar de vergunning moest worden aange scherpt aldus de provincie. Doordat het talud bij de oevers te steil mocht worden afgegraven ontstonden ver zakkingen en dat zorgde voor ge vaarlijke situaties. De Raad van State oordeelt dat de provincie een goede reden heeft om de vergunning aan te passen. Ook dat er nu minder zand kan worden gewonnen omdat er minder steil mag worden afgegraven, vindt de raad geen probleem. Of Boskalis recht heeft op een schadevergoe ding kan zij niet beoordelen, daar over zal eerst de provincie een of ficieel besluit moeten nemen en dat is nooit gebeurd. Maar de Raad vindt niet dat de pro vincie van Boskalis kan vragen dat zij de randen van de plas, die zijn afgegraven onder de oude vergun ning, achteraf aanpast en minder steil maakt. De vergunning is op dit punt niet duidelijk en dat is een eer ste vereiste. Ook de poging om Bos kalis tot twee jaar na afloop van de vergunning op te laten draaien voor het herstellen van verzakkingen en de uitspoeling van de taluds mislukt. Volgens de vergunning zou Boskalis verantwoordelijk zijn voor- alle pro blemen, ook als die niet pan haar zijn toe te rekenen en dat kan niet door de beugel, aldus de Raad. Bo vendien is het nog maar de vraag of reparaties de problemen verhelpen. De kans is juist groot dat er dan nog meer zand wegspoelt. Zevenhuizen/Waddinxveen - In het bijzijn van puzzelmaker Piet Veen- stra, links op de foto, kreeg Gerda Bekkers uit Waddinxveen op don derdag 16 augustus uit handen van Marcel van der Velden, floormana ger van de tuin- en barbecue afde ling van Intratuin Zuidpias, de door haar gewonnen barbecue overhan digd. De olympische puzzels 'Geef 's een rondje!' leverden weer een stroom aan goede oplossingen op. De foutieve nummering in de oplos- singsbalk van puzzel 1 leverde hier en daar wat problemen op. Als de nummering werd aangehouden le verde dat als oplossing het woord 'ekansenekansen' op. De meeste puzzelaars kwamen overigens met een met de oplossing 'medaillekan sen'. Voor de goede orde: beide op lossingen zijn goedgekeurd. De ringen van puzzel twee leverden het woord 'reisverzekering' op. Uit alle goede oplossingen werd de inzending van de Waddinxveense Gerda Bekkers getrokken. ONE-TOUCH Nesselande - De traditionele zo merborrel van de Ondernemersclub Nesselande vindt donderdag 30 augustus van 20.00 tot 23.30 uur plaats bij Suri IJs Et More aan de Si- eilieboulevard 398e. De Zomerborrel heeft een informeel karakter en is uitermate geschikt om nieuwe OCN leden te leren kennen, oude con tacten te verstevigen en potentiële nieuwe leden te introduceren dan wel te ontmoeten. Aanmelden via info@onderne- mersclubnesselande.nl is gewenst. Introducés betalen 20,- euro tenzij ze OCN-lid worden, dan betalen ze 50,- euro voor de rest van het jaar. Intratuin Bredeweg 86c, 2761 KA Zevenhuizen intratuin Bredeweg 86c, 2761 KA Zevenhuizen Barbizonlaon 82 2908 ME Capelle a/d IJssel telefoon 010-2204400 fox 010-2204499 MAATWONINGEN (oio) 2221000 www.knaapmaatwoningen.nl

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2012 | | pagina 3