Zuidpias Verkiezingen Tweede Kamer 12 september i Geef uw mening over nieuw welstandsbeleid A Werken aan de weg Vrijwilligers gevraagd voor het project schuldhulpverlening in Zuidpias Ontwerp-Structuurvisie Zuidpias 2030: thema Worien en Voorzieningen gemeente Herstratingswerkzaamheden WEEK Tweede Kamerverkiezingen HART VAN HOLLAND I D KRANT VOOR Dl ZUIDPl I 22 AUGUSTUS 2012 Moordrecht JOUW STEM Daar maak Je Je toch sterk voor? Op 12 september 2012 vinden de verkiezingen voor de Tweede Kamer plaats. Vanaf 21 augustus kunt u uw stempas in een envelop in uw brieven bus verwachten. Ook is een brief toegevoegd met alle informatie over de mogelijkheden om te stemmen. Heeft u op maandag 27 augustus nog geen stempas ontvangen? Geef dat door aan Publiekszaken, bureau verkiezingen via (0180) 330 300. De kandidatenlijsten worden vanaf 30 augustus 2012 huis-aan-huis bezorgd. Op de achterkant vindt u de locaties van de stembureaus in Zuidpias. Vanaf 31 augustus kunt u een exemplaar bij de receptie in het gemeentehuis afhalen. Ook staat de digitale versie op www.zuidplas.nl. Proef met minder én mobiele stembureaus De gemeente Zuidpias houdt tijdens deze verkiezingen een proef door het aantal stembureaus te verminderen en een mobiel stembureau in te zetten. Het mobiele stembureau staat op de volgende locaties: 06.30 - 09.00 uur Nieuwerkerk aan den IJssel Parkeerterrein Stationsplein (bij hoofdingang NS station), 2912 SM Nieuwerkerk aan den IJssel 10.00- 12.00 uur Zevenhuizen In Zorgcentrum De Zevenster, Leliestraat 3, 2761 HD Zevenhuizen 13.00- 20.OOuur Oud Verlaat Parkeerterrein bij wijkgebouw De Vierkap, Vlietkade 37, 2761 DT Zevenhuizen Zh Standplaats met zijn toegankelijk voor mindervaliden. In alle woonzorgcentra in Zuid plas is een stembureau aanwezig, bereikbaar voor kiezers met een lichamelijke beperking. Inwoners van Oud Verlaat ontvangen een stempas met vermelding van Swanla te Zevenhuizen als dichtstbijzijnde stembureau. U kunt echter ook elders stemmen in Zuidpias of gebruik maken van het mobiele stembureau, dat van 13.00 tot 20.00 uur op het parkeerterrein bij het wijkgebouw De Vierkap staat opgesteld. Ben jij betrokken, initiatiefrijk en zorgvul dig? Beschik je over inlevingsvermogen en weet je mensen te stimuleren? Word dan vrijwilliger voor het project schuldhulp verlening in Zuidpias. Zuidpias is op zoek naar vrijwilligers die bereid zijn om minimaal één jaar inwoners uit Zuidpias te ondersteunen bij het traject van schuldhulp. Ook daarna bieden deze vrijwilligers hulp bij het op orde houden van de financiële huishouding. Wet gemeentelijke schuldhulpverlening Op 1 juli 2012 is de Wet gemeentelijke schuldhulpverlening van kracht geworden. Op grond van deze wet is de gemeente Zuidpias verplicht om [integrale) schuld hulp te bieden aan inwoners met problema tische schulden. De eerste verantwoorde lijkheid bij het voorkomen van schulden ligt uiteraard bij de mensen zelf, maar er zijn tal van omstandigheden waarin mensen in schuldsituaties kunnen komen. Denk daarbij aan situaties zoals ziekte, ontslag en echtscheiding. Het is belangrijk in een zo vroeg mogelijk stadium hulp te bieden om te voorkomen dat schuldsituaties alleen maar erger worden en betrokkene zo snel mogelijk weer in een positie te brengen waarin de financiële problemen kunnen worden opgelost. Schuldhulpverlener in Zuidpias Voor het project schuldhulpverlening wordt al een vrijwilliger ingezet, die inwoners helpt bij het op orde brengen van de administratie, het invullen van formulie ren en die ondersteunt daar waar nodig in overleg met de schuldhulpverlener van de gemeente. Omdat ook in Zuidpias een trend waarneembaar is van toenemende schuldenproblematiek, is het noodzakelijk het aantal vrijwilligers uit te breiden. Wat verwachten wij van de vrijwilliger: Betrokkenheid Inlevingsvermogen Minimaal een jaar beschikbaar Initiatiefrijk, daadkrachtig, stabiel, zorgvuldig Stimulerend en ondersteunend vermogen Heb je interesse? Neem dan contact op met Pity Falkena, schuldhulpverlener van de gemeente Zuidpias. Zij is te bereiken op maandag tot en met woensdag via tele foonnummer (0180) 330 381 of via email p.falkena0zuidplas.nl. Tot en met woensdag 26 september 2012 kunnen inwoners van Zuidpias kennisnemen van de ontwerp-Structuurvisie Zuidpias 2030. Via de webpagina www.zuidplas.nl/structuurvisie kan iedereen bekijken welke ruimtelijke ambities de gemeente heeft en welke koers wordt gevolgd om die ambities te verwezenlijken. Ook kunnen inwoners een digitale zienswijze indienen via een webformulier. In de ontwerp-Struc tuurvisie Zuidpias 2030 presenteert de gemeente haar ruimtelijke visie tot 2030 en daarna. De Structuurvisie biedt een kader voor alle gebieds- en ruimtelijke opg.aven die Zuidpias in de komende decennia wil realiseren. Het document vormt na vaststelling onder meer een basis voor bestemmingsplannen. De gemeente is verantwoordelijk voor de ruimtelijke kwaliteit van uw woon- en werk omgeving. Daarom dienen inwoners en bedrij ven hun [verlbouwplannen te laten toetsen door een zogenaamde welstandscommissie. Deze commissie toetst uw (verlbouwplannen aan bepaalde eisen en bewaakt de ruimtelijke kwaliteit van uw leefomgeving. Iedereen heeft dus te maken met welstand. De gemeente Zuidpias werkt aan een nieuwe welstandsnota. Niet alleen om Je afzonder lijke nota's van de voormalige gemeenten Nieuwerkerk aan den IJssel, Moordrecht en Zevenhuizen-Moerkapelle op elkaar af te stemmen, maar ook om het aantal regels te beperken. De gemeente wil het bestaande welstandsbeleid vereenvoudigen, zonder dat dit ten koste gaat van de zorg voor de ruimte lijke kwaliteit in Zuidpias. Voordat de gemeenteraad in het najaar van 2012 praat over het nieuwe welstandsbeleid, wil zij graag van u weten hoe u aankijkt tegen vereenvoudigd welstandsbeleid met minder regels. Wilt u weten wat het nieuwe welstandbeleid voor u betekent en wilt u aangeven wat u hier van vindt? Lees dan de enquête over het nieuwe voorgestelde welstandsbeleid op www.zuidplas.nl en vul hem in. U kunt dit doen tot en met woensdag 5 september 2012. aan de rand van de dorpen: Esse-Zoom Laag (Nieuwerkerk aan den IJssel), Vijfakkers- Noord (Moordrecht), Moerkapelle-Oost (Moerkapelle) en Zevenhuizen-Zuid (Zevenhuizen). Het woningaanbod moet aansluiten op de behoeften van de wooncon sumenten. Binnen de dorpen zien we een toe nemende behoefte aan woningen die geschikt zijn voor ouderen en kleine huishoudens. Op bovenregionaal niveau richten we ons voor namelijk op gezinnen. Daarnaast wil Zuidpias een aantrekkelijke woonomgeving zijn voor jongeren." Wonen en Voorzieningen Zuidpias is ook in de komende decennia een ontwikkelgemeente. De totale behoefte aan woningen bedraagt zo'n 400 woningen per jaar, waarvan ruim 100 woningen per jaar voor eigen inwoners. Zuidpias bouwt vooral dorpse woonmilieus. Volgens de gemeente is woningbouw nood zakelijk voor het behouden van basisvoorzie ningen in de dorpen, zoals winkels, cultuur, sport en zorg. Na 2025 wordt de komst van een Vijfde Dorp voorzien in het midden van de Zuidplaspolder. Wethouder Rinus Bosman: "Gróte woningop- gaven staan, in ieder geval tot 2025, gepland Op maandag 3 september 2012 start de herbestrating aan de Reigerdreef en Zwanen- dreef in Moordrecht. De werkzaamheden nemen circa twee maanden in beslag. Bereikbaarheid Voor de werkzaamheden zal de straat tus sen Land voor Water en de brug naar de Wethouder Visweg in fases worden afgeslo ten. Hiervoor worden omleidingroutes inge steld. Binnen de werkvakken kunt u tijdelijk geen gebruik maken van de parkeervakken. Wij vragen uw begrip hiervoor.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2012 | | pagina 5