L GENDIJK Speerwerper Ronald Hertog gaat voor goud Zuidpias Muziek- Festival Moerkapelle verslaat Moordrecht, Groeneweg wint Zang uit synagoge Van Arjan Lagendijk krijgt u een goed advies! HART VAN HOLLAND I ZUIDPLAS I 22 AUGUSTUS 2012 7 Gehandicapte atleet doet gooi naar wereldrecord <5h Bekervoetbal öecaprin Huis kopen (aankoopmakelaar) Huis verkopen (verkoopmakelaar) Huis taxeren (register taxateur, NWWI taxaties) Bel of mail gerust voor een kennismakingsgesprek. IfllïTiE'A Moordrecht - Voor paralympisch speerwerper Ronald Hertog (23) nadert de belangrijkste dag van zijn sportieve loopbaan. Op 2 september gaat de Moordrechtenaar in Londen zowel letterlijk als figuurlijk een gooi doen naar een nieuw wereldrecord voor speerwerpers met een handicap. "De afgelopen vier jaarstonden in het teken van dit moment." Door Erwin van 't Hof Op 13-jarige leeftijd verloor Hertog zijn rechter onderbeen bij een auto ongeluk. Nu, tien jaar later, maakt hij als fulltime atleet en regerend Europees kampioen een goede kans op een medaille bij de Paralympische Zomerspelen. "Het is vooral door zettingsvermogen geweest. Voor het ongeluk was ik al een actief jonge tje, en dat ben ik daarna eigenlijk altijd gebleven. Alleen wat profes sioneler natuurlijk," zeg hij met een knipoog. De atleet vertelt zijn ver haal ontspannen aan de eettafel in zijn ouderlijk huis in Moordrecht. "Ik ben met atletiek begonnen als reva- lidatiemiddel en al snel bleek ik ta lent voor speerwerpen te bezitten." Op 19-jarige leeftijd stond Hertog dan ook al op de Paralympische Spe len van Beijing, waar hij verrassend vierde werd. "Vanaf die dag ben ik toe gaan leven naar de spelen in Londen, dat is het enige doel dat ik voorogen heb, waterdaarna gebeurt weet ik niet. Daar heb ik eigenlijk nog helemaal niet over nagedacht." Om de beste van de wereld te wor den, moet Hertog verder gooien dan het huidige record: 59,82 me ter. "Zelf gooi ik meestal rond de 57 meter, daar moet ik wel bij zeggen dat ik een echte wedstrijdwerper ben. De adrenaline en focus die je bij een wedstrijd ervaart kan je niet nabootsen. Daar haal ik extra ener gie uit." De atleet heeft ook nog een ander geheim wapen. "Als ik boos ben kan ik die woede gebruiken voor net wat meer kracht. Ik ben daarom misschien niet de gezelligste vent tijdens een wedstrijd," zegt hij la chend. Het doel is duidelijk: een worp van zestig meter staat garant vooreen gouden plaken een plekje in de geschiedenisboeken. "Als het me lukt om die afstand daar te gooien, word ik helemaal gek van vreugde. De wereld mag wat mij betreft de dag erna ophouden met bestaan. Ik heb dan het tot nu toe grootste doel in mijn sportieve carrière behaald." Boegbeeld De atleet hoopt dat zijn prestaties bijdragen aan een beter imago voor sporters met een handicap. "Ik vind dat de paralympische sport nog niet de aandacht krijgt die het verdient. Veel mensen vragen mij nog wat voor werk ik doe naast het spor ten, dan krijg ik nog vaak verraste reacties als ik zeg dat ik fulltime atleet ben." Door de goede presta ties van Hertog en de andere Ne derlandse paralympische sporters hoopt de Moordrechtenaar dat de Paralympische Spelen meer on der de aandacht komen, "ledereen in het team is topsporter in hart en nieren. We trainen evenveel als mensen zonder handicap. Nederland is in de afgelopen jaren uitgegroeid tot een geweldig paralympisch sportland. Ik ben er trots op dat ik daar een boegbeeld van kan zijn." Om zich optimaal voor te bereiden verblijft Hertog de week voor de wedstrijd in een trainingskamp in Barcelona. "Daar heb ik geen last van afleiding en zijn de weerom standigheden gunstiger om te trai nen," vertelt hij. "De dagen voor de wedstrijd wil ik alleen maar met de Ronald Hertog, (foto: Helene Wiesenhaan) sport bezig zijn. Ik vind het heel leuk om de pers te woord te staan, maar uiteindelijk heb ik echt even wat momenten voor mijzelf nodig." Chef de mission André Cats van het paralympisch team maakte donder dag 16 augustus bekend dat Hertog de vlag zal dragen tijdens de ope ningsceremonie. Meer weten over Ronald Hertog? Op www.ronald-hertog.nl is meer informatie en een minidocumen- taire gemaakt door Sportstaat te vinden over de atleet. Zuidpias - De twaalfde editie van het Zuidpias MuziekFes- tival vindt plaats op vrijdag 28 en zaterdag 29 september en op vrijdag 5 oktober. Thema dit jaar is 'Muziek (net)werkt'. Was het in de be ginjaren van het festival nog best lastig om de verschillen de (muzikale) netwerken bin nen de gemeente bij elkaar te krijgen, inmiddels liggen er stevige netwerken waar de organisatoren onderling veel plezier van hebben. Programma Vrijdag 28 september van 20.00 tot 22.00 uur een klas siek concert in de Dorpskerk van Zevenhuizen. Zaterdag 29 september van 13.00 tot 17.00 uur Koren middag in de Dorpskerk van Moordrecht. Woensdag 3 en donderdag 4 oktober extra Fauré-repeti- ties. Vrijdag 5 oktober van 20.00 tot 22.15 uur Orkestenavond in Ontmoetingscentrum in Nieuwerkerk aan den IJssel. Ensembles die mee willen doen aan het Zuidpias Mu- ziekFestival alsmede spon soren om het evenement te ondersteunen kunnen zich aanmelden. Voor meer informatie: www. zuidplasmuziekfestival.nl. Zuid plas - De bal gaat weer rollen. Dinsdag 14 augustus kwamen de eerste elftallen van Moerkapelle, Moordrecht en Zevenhuizen actie in de bekercompetitie. Groene weg speelde uit tegen Victoria '04 en won de eerste poulewedstrijd afgetekend met 1-3. Moerkapelle kwam al na een kwartier in de eerste helft op voorsprong toen Stefan Salle- velt de 1-0 binnenkopte. Na rust drong Moordrecht goed aan en zette Moerkapelle flink onder druk. In plaats van de gelijkmaker door Moordrecht, bracht een van de vele counterkansen Moerka pelle op een 2-0 voorsprong na dat Justin van der Hoven de bal binnentikte. De vreugde was van korte duur toen Moordrecht kort daarna wel het net wist te vinden. Beide ploegen kregen kansen op meer maar de stand bleef 2-1 Concentreren op de bal. (foto: Leendert van der Waal) Nieuwerkerk aan den IJssel - In kerkgebouw De Bron aan de Ring vaartlaan 16 vindt op vrijdag 24 au gustus om 20.00 uur de eerste van zes repetities 'zang uit de synagoge' plaats. Het Mannenkoor van Nieu werkerk repeteert dan Hebreeuwse liederen voor kerkdiensten in Nieu werkerk en in het land. Deelnemers zijn welkom. Publiek kan de repeti ties gratis bijwonen. Voor meer informatie: 0180-313329 of www.mannenkoor-nieuwerkerk.nl. MAKELAAR Kerklaan 53b Nieuwerkerk a/d IJssel Telefoon (0180) 32 31 24 www.makelaarlaaendiik.nl httDi//twitter.com/arianlaaendiik INWWI

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2012 | | pagina 7