Kinderen genieten in Jeugdvakantieweek Jongerentheater Quint speelt Jaap en de bonenstaak Politieke partijen voeren campagne Cursussen muziek en dans bij MOZ-Art Parlez vous Frangais? HART VAN HOLLAND ZUIDPLAS 22 AUGUSTUS 2012 9 Sj Muziek Beeldende kunst Cultureel erfgoed info@scnz.nl Nieuwerkerk aan den IJssel - De Jeugdvakantieweek, van maandag 13-tot en met vrijdag 18 augustus, stond voor de honderden deelne mende kinderen in het teken van allerlei activiteiten in een tropisch zonnetje. Met als thema 'Olympische Spe len' had de organisatie een sportief programma samengesteld. De week werd officieel geopend met het hijsen van de vlag door wethouder Jan Verbeek en kinderburgemeester Charlotte Knop. Vervolgens konden de kinderen iedere dag meedoen aan tal van activiteiten waaronder een ballonnenwedstrijd, een groot vlaggenfeest met optocht door win kelcentrum Reigerhof, levend tafel voetbal, schilderen, karaoke, tenten bouwen, een speurtocht en een Bij activiteitencentrum IJsselhage aan de Fransezoom was het gezellig druk. Jongens en meisjes gaan met elkaar de strijd aan op het voetbalveld. waterfeest dat georganiseerd werd door de Zeeverkennersgroep. Bij activiteitencentrum IJsselhage van Gemiva vond de spelletjesdag plaats. Op deze dag was er plezier voor twee, want de bewoners met een verstandelijke handicap geno ten samen met de kinderen van de vele spelletjes. De theatervoorstelling in de bibli otheek werd ondanks het warme weer goed bezocht en het spuit- voetbal dat traditiegetrouw door de brandweer verzorgd werd, was een groot succes. Tijdens de honden wedstrijd streden baasjes met grote en kleine honden om de prijzen en lieten de politiehonden zien hoe goed zij getraind zijn. De zwemdisco maakte de Jeugdweek compleet. Koen wint samen met zijn trouwe viervoeter de hondenwedstrijd. Ruim tweehonderd kinderen spron gen en dansten in het verkoelende water van het Polderbad. Door de inzet van een grote groep vrijwilligers is het dit jaar wederom gelukt om een geweldige week neer te zetten voor de kinderen. Voor meer informatie: www.jeugdwerkzuidplas.nl. Zuidpias - Veertig jongeren uit Ca- pelle, Krimpen en Zuidpias spelen op 7, 8 en 9 september 'Jaap en de bonenstaak' in het Isalatheater. Een humoristisch verhaal over hoe hebzucht alles wat mooi is kapot maakt: de natuur, de vriendschap en de liefde. De voorstelling is geschikt voor iedereen van vier jaar en ouder. Kaarten kosten tussen de 9,50 en 12,50 euro. Reserveren kan op www. isalatheater.nl of 010-4586400. Een repetitie bijwonen in het IJs- selcollege aan de Alkenlaan 83 in Capelle is mogelijk van dinsdag 21 tot en met zondag 26 augustus. Op zaterdag 1 en zondag 2 september kan een bezoek aan de montage in het Isala theater gebracht worden. Een afspraak maken kan via 06- 20534103 of info@jongerenthea- terquint.nl. Reserveren voor de voorstellingen op zaterdag 22 september om 15.00 en 19.00 uur in Theater de Tuyter in Krimpen kan via reservering@ jongerentheaterquint.nl. Reserveren voor de voorstellingen van 9 tot en met18 november in Theater 222 in Rotterdam via www.hofpleinrotter- dam.nl of 010-2435050. Zuidpias - Europarlementariër Wim van de Camp verleent woens dag 29 augustus zijn medewerking aan de grote CDA-verkiezings- avond in Dorpshuis Swanla aan de Burgemeester Klinkhamerweg 86 in Zevenhuizen. Thema van de avond is 'Europa: wat hebben we eraan (gehad)?'. Van de Camp staat bekend als een felle debater die garant staat voor het nodige verbale vuurwerk. En juist het thema Europa staat nu volop in de belangstelling. Hoe zit dat nu met solidariteit naar de (zuidelijke) landen? Is Europa een geldverslindend monster of heeft Europa Nederland door de open grenzen juist enorme welvaart en voorspoed gebracht. Heeft Neder land als exportland nu niet juist enorm geprofiteerd van de euro? En plengen we dus nu krokodil lentranen? Voldoende voer voor discussie. Peter Oskam, de nummer tien van de kandidatenlijst voor de Tweede Kamer, is eveneens aanwezig. Zaal open om 19.30 uur. Het debat be gint om 20.00 uur. PvdA De Partij van de Arbeid afde ling Zuidpias houdt eveneens op woensdag 29 augustus een verkie zingsbijeenkomst. Deze begint om 20.00 uur en vindt plaats in Dorps huis De Batavier aan de Batavier laan in Nieuwerkerk aan den IJssel. Speciale gast is Tweede Kamerlid Angeline Eijsink. Zij staat nummer vijftien op de kandidatenlijst voor de komende verkiezingen. Eijsink zal ingaan op onderwerpen als zorg, pensioenen en Europa. Zaal open om 19.30 uur. Zuidpias - Nieuwe leerlingen kun nen vanaf zaterdag 1 september bij MOZ-Art starten met muzieklessen. In de dorpskernen Moordrecht, Ze venhuizen en Moerkapelle worden door Stichting MOZ-Art, muziekon derwijs Zuidpias, allerlei cursussen op het gebied van muziek en dans aangeboden. De diverse cursussen werden voorheen door de Zeven Balletmeisjes. Muzen en de Kleine Trompetter uit Zevenhuizen, door harmonie Kunst na de Arbeid uit Moordrecht en door de Nieuwerkerkse Muziek school apart aangeboden. Per 1 september gaan zij gezamenlijk verder onder de naam MOZ-Art. Voor meer informatie: www.moz- art-zuidplas.nl en www.knda-moor- drecht.nl. Waddinxveen/regio - Alliance Frangaise spant zich al sinds 1883 als non-profitorganisatie in om Nederlanders onderwijs te geven in de Franse taal. In kleine groepen van maximaal vijftien cursisten wordt onder leiding van professionele leer krachten de Franse taal geleerd. Tijdens het studiejaar vinden tevens diverse 'soirées' plaats waar sprekers een lezing verzor gen en er worden gezamenlijke trips gemaakt naar bijvoorbeeld Parijs of Li lie. Wie kennis wil maken met Al liance Fran9aise is in Waddinx- veen welkom op maandag 27 augustus van 19.30 tot 21.00 uur en in Zoetermeer op don derdag 30 augustus of dins dag 4 september van 1SJ.30 tot 21.00 uur in het Picasso Lyceum aan de Paletsingel 38c. Voor meer informatie: www. boskoop.alliance-francaise.nl. Vrijdag 24 augustus 19.00-19.30 uur Carillonconcert Midori Conneman-Maeno Toren Dorpskerk Moordrecht. Info: 06-12800023 of www.torenmuziekmoordrecht.nl. Tot begin oktober Expositie 'Zwart Wit' kunstenaars uit Zuidpias Meander, Boslaan 1, Nieuwerkerk aan den IJssel. Tot dinsdag 4 september Expositie Joke van der Vlist. Bibliotheek, Sportlaan 3b, Moordrecht. Info: 0182-373014 of www. bibliotheekdegroenevenen.nl. Zaterdag 25 augustus 13.30-16.00 uur Openstelling Oudheidkamer Historisch Centrum Tweemanspolder 15, Zevenhuizen. Info: www. oudzevenhuizenmoerkapelle.nl.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2012 | | pagina 9