«Jlk Moerdregt Nog dit jaar extra stallingruimte voor fietsen bij scholen Rommelmarkt bij KndA Persoonlijke groei en ontwikkeling Uitslag Verrassings concours Natuurwerk dag IVN Basiscursus Geologie Waarschuwing voor klussende oplichters Kinderraad vergadert voor de eerste keer Activiteiten en welzijn in Centrum Moerdregt HART VAN HOLLAND MOORDRECHT/ZUIDPLAS 29 AUGUSTUS 2012 11 Hengelsport Nieuwerkerk aan den IJssel - Nu het schooljaar begonnen is, loopt een aan tal basisscholen in Zuidpias direct weer tegen een bekend probleem aan: de beperkte opslagcapaciteit voor fietsen. Twee bovenbouwklassen van De Wingerd aan de Beethovenlaan mogen hun fietsen inmiddels niet meer op het schoolplein stallen. Marius Voogt, vader van een achtstegroeper van De Wingerd, noemt het een kwalijke zaak: "Mijn zoon vertelde dat hij zijn fiets voort aan voor de school, op de openbare weg moet neerzetten. Weliswaar te gen een gevel met ramen, maar nie mand die daar de hele tijd een oogje op houdt." Voogt stoort zich met name aan het feit dat er geen voorzieningen zijn, waaraan de kinderen hun fiets kun nen vastzetten. "Ze lopen dus het risico dat ze 'm een keer kwijt zijn." Standaard Directeur Ignace Festen legt uit dat de school vorig schooljaar in overleg is geweest met de betrokken wet houders, maar dat dit niet tot een bevredigend resultaat heeft geleid. "Er is een stukje fietsenrek op het plein bijgeplaatst, maar dat bood geen soelaas. Toen zijn we op eigen initiatief tot deze maatregel overge gaan voor de leerlingen van groep 8. In overleg met Veilig Verkeer Neder land heeft onze conciërge vakken op de stoep gemaakt waarin ze hun fiets kunnen parkeren. Doordat het probleem van een te vol schoolplein nog steeds bestond, geldt de maat regel sinds het begin van dit school jaar nu ook voor één groep 7." Festen is niet onverdeeld geluk kig met de oplossing. "De ene fiets heeft wel een standaard, de andere niet. Dat is een probleem. Het liefst willen we dat er beugels komen, zo dat de fietsen niet zo snel omvallen. Het wachten is op de gemeente, die propageert dat kinderen op de fiets naar school moeten komen. Onze school propageert inmiddels dat ze moeten lopen; dat zou niet nodig hoeven zijn." Fietsplan In een reactie stelt de gemeente Zuidpias dat zij de behoefte aan ex tra stallingruimte bij scholen inmid dels heeft geïnventariseerd en dat ook de behoefte van het bestuur van De Wingerd bekend is. "Binnenkort zal de gemeente in overleg met alle Leerlingen van twee bovenbouwklassen van De Wingerd mogen hun fiets niet langer op het schoolplein stallen. schoolbesturen de omvang van de behoefte aan extra stallingruimte en de mogelijke locaties daarvoor bepalen. Zodra dat in kaart is ge bracht, volgt een definitief besluit over de aanleg. Het streven is om de extra capaciteit - daar waar moge lijk - nog voor het einde van het jaar te realiseren." In het fietsplan voor scholieren dat eerder dit jaar is vastgesteld, geeft het college van BFtW aan het fiets gebruik onder scholieren verder te willen stimuleren, door onder meer het aanbieden van voldoende stal lingplaatsen voor fietsen bij scho len. I Moordrecht - Muziekvereniging Kunst na de Arbeid houdt zaterdag 15 september van 9.00 tot 16.00 uur een rommelmarkt in en om haar re petitiegebouw aan de Sportlaan 5. Tijdens de rommelmarkt worden ver se stroopwafels verkochten er wordt een kleine verloting gehouden. Zuid plas - De nieuwe kinderraad van Zuidpias komt woensdag 5 septem ber voor het eerst bijeen om te ver gaderen. Kinderburgemeester Björn de Ruiter zit de vergadering voor. De vergadering van de kinderraad begint om 13.00 uur in de raadzaal van het gemeentehuis. De bijeen komst staat in het teken van kennis maken en afspraken maken, maar er wordt ook gesproken over het voor- Moordrecht - Achttien koppels na men zaterdag 25 augustus deel aan het jaarlijkse verrassingsconcours van HSV Moordrecht dat plaatsvond in de Breukeleveense Plassen. Het koppel Ron Hofland en Edwin van der Laar eindigde op de eerste plaats met 11.420 gram; tweede werden Peter van der Hoek en Arjan Boon met 10.640 gram. Erik Faas en Dennis Holthuysen werden derde met 9.790 gram. Goede spullen voor de rommelmarkt (geen meubels) kunnen worden in geleverd in het repetitiegebouw van de harmonie op de donderdag vanaf 19.00 uur. De opbrengst is bestemd voor het instrumentenfonds. Voor meer informatie: 0182-378117. stel om spel- en activiteitenmidda gen te organiseren voor ouderen in de gemeente Zuidpias. Pas in de openbare raadsvergade ring van 25 september wordt Björn de Ruiter in het bijzijn van de kin derraadsleden uit het vorig en hui dig schooljaar officieel benoemd. In diezelfde vergadering vindt ook het .officiële afscheid plaats van kinder burgemeester Charlotte Knop. Gouda/Regio - Het IVN IJssel en Gouwe houdt zaterdag 8 september een natuurwerkdag op een eiland in het Reeuwijkse Plassengebied. Er wordt gemaaid en gezaagd en er wordt een knuppelpad aangelegd, ledereen - ook ouders met kinderen - is van harte welkom om mee te gaan en op een ontspannen manier bij te dragen aan natuurbehoud. De boot vertrekt om 9.00 uur van de hoek Zoetendijk-'s Gravenbroekse- weg in Reeuwijk en is om 15.00 uur terug. Voor meer informatie: http ivn.nl/afdeling/ijssel-en-gouwe Regio - Natuur- en Vogelwacht Rot- ta organiseert een basiscursus over de geologie (ondergrond) en geogra fie (rol van de mens) van en bij Ne derlandse landschappen. De cursus vindt plaats op zaterdag 22 en 29 september en op 13 en 27 oktober van 10.30 tot 12.15 uur. Voor zater dag 20 oktober staat en dagexcursie gepland. De cursus, die geleid wordt door geograaf Bert van Koetsveld, vindt plaats in het Trefpunt aan de Hoeksekade 164 te Bergschenhoek. De kosten bedragen 70 euro voor leden en 80 euro voor niet-leden. Inschrijven kan via a.j.deurloo@ gmail.com of 06-41043562. Aan sluitend kan het cursusgeld over gemaakt te worden op rekening 25.44.05.223 ten name van Natuur- en Vogelwacht Rotta onder vermel ding van 'basiscursus geologie'. Zuidpias - De politie wijst erop dat er in de regio oplichters actief zijn, die diensten zoals het schoonma ken van de gevel of dak, ophogen van de oprit of de voortuin en an dere tuinwerkzaamheden aanbie den. Ze maken de bewoners wijs dat bijvoorbeeld hun tuin onder houd' nodig heeft en vervolgens schotelen ze de slachtoffers hoge rekeningen voor die contant be taald moeten worden. De politie adviseert om niet met deze En gelssprekende klussers, die vaak rijden in bestelbusjes, in zee te gaan. Rotterdam - In Cultureel Centrum Orion aan de Wollefoppenweg 91 vindt op donderdag 4 oktober van 15.00 tot 21.30 uur de tweede editie plaats van de informatiemarkt Per soonlijke groei en Ontwikkeling. Deze markt heeft als doel de inwo ners van Zuidpias en omgeving in de gelegenheid te stellen om kennis te maken met bijvoorbeeld coaching, Moordrecht - In de week van 3 tot en met 9 september vinden in Cen trum Moerdregt de volgende activi teiten plaats: Maandag 3 september, 10.30 uur Koersbal, een spel voor mensen van alle leeftijden. Van 13.30-16.30 uur biljarten, van 14.15-16.0 uur sjoe len. m Dinsdag 4 september, 10.30 uur Denksport, een leuke manier om uw brein actief te houden. m Donderdag 6 september, 10.30 uur Geheugentraining, houd uw geheu gen vitaal en actief met spelletjes, quizzen en oefeningen. Van 14.15- 16.00 uur Spelmiddag: onder andere rummikub, scrabble, sjoelen en Wii. «si loopbaanbegeleiding, meditatiecur sussen, yogalessen en creatieve of energetische therapie. Op de markt is plaats voor circa twintig deelnemers om zich te pre senteren. Dit kan bijvoorbeeld door het geven van een korte workshop. Voor meer informatie en aanmel den: info@komjeontwikkelen.nl of www.komjeontwikkelen.nl. 'js Vrijdag 7 september, 14.30 uur Glaasje in de Kroon, een gezel lige middag met een hapje en een drankje. L- Zondag 9 september, 14.30 uur Filmmiddag met deze keer een film van Toon Hermans. Op donderdag 27 september kun nen senioren uit Moordrecht 'Uit eten' in Centrum Moerdregt. In re creatiezaal De Kroon worden vanaf 17.00 uur mosselen geserveerd. Reserveren is noodzakelijk, uiter ste aanmelddatum is maandag 10 september. Informatie over deelname en tarieven is op te vragen bij de receptie van Cen trum Moerdregt aan Land voor Water 3 of telefonisch via 0182-373844. Zorgpartners Midden-Holland

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2012 | | pagina 11