Picknicken met de Zonnebloem Avondfietsvierdaagse Trailer Dance Parade beschikbaar Workshops in Batavier Collecte voor KW F Vorstelijk tafelen bij Vrouwen van Nu GroenCafé over Stadsland- bouw Rommelmarkt in Ontmoetingscentrum Sterrenslag in Essepark Boekenmarkt in Reigerhof Wv w HART VAN HOLLAND NIEUWERKERKAAN DEN IJSSEL 29 AUGUSTUS 2012 15 t&M k* v Herkansing voor horrortocht Goede doelen Golfweek Oude Kerk open tijdens Montmartre en Open Monumentendag Nieuwerkerk aan den IJssel - De Zonnebloem afdeling Nieuwerkerk aan den IJssel trakteerde een aantal gasten zaterdag 25 augustus op een picknick in de Oudheidkamer van de Historische Vereniging aan de s- Gravenweg. Na de koffie zagen de gasten een film over de geschiedenis van de boerderij Nooitgedacht en het ont staan van de Oudheidkamer. Omdat het weer niet fraai was ver huisde de picknick naar binnen. De door de vrijwilligers gebakken pan nenkoeken werden met smaak ge geten. Rond half drie stonden de chauf feurs klaar om de gasten naar huis te brengen. De organisatie van de rommelmarkt zoekt nog kleine meubelen, fiet sen, boeken, cd's, dvd's, keukenge rei, curiosa, elektrische apparatuur en speelgoed. Ook schone en hele kinderkleding is welkom. De spul len kunnen aangeleverd worden op donderdag 13 en vrijdag 14 septem ber tussen 9.00 en 20.00 uur in het Ontmoetingscentrum. Nieuwerkerk aan den IJssel - Voor de Vedj Dance Parade is nog één trailer beschikbaar. De stoet van tién trailers, gevuld met muziek en dans, trekt zaterdag 8 september voor de negende keer door de stra ten van Nieuwerkerk. Dj's dienen hun eigen geluidsapparatuur mee te brengen. Aanmelden kan via info. vedj@gmail.com. Voor meer informatie: www.vedj.info. Nieuwerkerk aan den IJssel - In de Batavier aan de Batavierlaan 4 vin den op zaterdag 29 september tus sen 14.00 en 17.00 uur twee work shops plaats; een workshop Taarten maken' voor volwassenen en een workshop 'OuderEtkind' waarbij ge kozen kan worden voor het maken van een masker of voor het versie ren van een fotolijstje of sieraden- of piratenkistje. Voor meer informatie en aanmel den: rita@ritaart.nl of www.traktatieworkshop.nl. Nieuwerkerk aan den IJssel - In de week van maandag 3 tot en met zaterdag 8 september gaan circa honderd collectanten in Nieuwer kerk op pad voor de jaarlijkse deur collecte van KWF kankerbestrijding. Het motto: 'ledereen verdient een morgen' raakt ons allemaal. Voor meer informatie: KWF Kanker infolijn 0800-0226622 (gratis). Nieuwerkerk aan den IJssel - Het seizoen voor Vrouwen van Nu be gint donderdag 6 september om 10.00 uur in dorpshuis De Batavier met een optreden van journalist en cabaretier Jos Thomasse. Een komi sche aftrap over vorsten, hun eet gewoonten en de invloed daarvan op andere mensen. Over koningen van nu en toen, over wat op én on dertafel gebeurt. Prof. Dr. Weissbrod van het Internationaal Voedingsin stituut in Darmstadt verzorgt het leerzame gedeelte. Nieuwerkerk aan den IJssel - De 27e editie van de Avondfietsvierdaagse wordt verreden van maandag 3 tot en met donderdag 6 september. Organi sator Stichting Evenement heeft voor alle avonden een route uitgestippeld door het landschap van de Zuidplaspolder. De tochten van circa twintig ki lometer voeren onder meer door Gouda, Moordrecht, Rotterdam en Zeven huizen. Inschrijven kan op maandag vanaf 17.30 uur bij de Batavier aan de Ba tavierlaan 4. De kosten bedragen 6,- euro; kinderen betalen 4,- euro. Op maandag kan gestart worden tussen 18.15 en 19.00 uur; op dins dag tot en met donderdag wordt om 18.15 uur gestart. Elke avond kan tot 21.30 uur bij het startpunt teruggekeerd worden. Op de laatste avond ligt er voor alle deelnemers een verrassing klaar. De deelnemers rijden op eigen gelegenheid en in eigen tempo. Voor meer informatie (na 18.00 uur): 0180-317425. Capelle aan den IJssel/Nieuwerkerk aan den IJssel - Afdeling Groenlinks aan den IJssel organiseert voor zaterdag I september een 'GroenCafé' over stadslandbouw waaronder meerde vraag aan de orde komt waar hiermee in Capelle, Krimpen en Nieuwerkerk een start kan worden gemaakt. Nieuwerkerk aan den IJssel - In het Ontmoetingscentrum aan de Bospol derstraat 10 wordt zaterdag 15 september van 9.00 tot 16.00 uur een rom melmarkt gehouden. Naast een grote verscheidenheid aan kraampjes met spullen, is er een rad van avontuur waarbij diverse prijzen te winnen zijn. De opbrengsten zijn voorde helft bestemd voorde bouw van een onderwijscen trum voor blinden in Kameroen, Afrika. De andere helft wordt gebruikt voor diverse eigen kerkelijke doeleinden. Stadslandbouw kan bijvoorbeeld plaatsvinden in de stad op daken van huizen of in lege kantoren. Ook het houden van fruit- en kruiden tuinen in het openbare groen is een optie. Belangstellenden zijn welkom tus sen 14.00 en 16.00 uur in de kan tine van volkstuinvereniging Nut en Genoegen aan de Bermweg 97 te Capelle aan den IJssel. Voorafgaand is er om 13.30 uur een rondleiding door het tuinenpark van de vereni ging. Voor meer informatie en aanmelden: capelleaandenijssel@groenlinks.nl. Hier is sprake van 'teamwork'! Nieuwerkerk aan den IJssel - Teams van zeven personen kunnen zich nog aanmelden voor Sterrenslag, dat voor zondag 2 september door Vedj wordt georganiseerd in het Essepark. Insteek van het evenement is, dat inwoners van Zuidpias met elkaar in contact komen; van jong en oud(er) tot bedrij ven, organisatie's, politieke partijen, politie en brandweer, buren, familie en vrienden. Een team bestaat uit zeven leden, waaronder de coach, heeft een teamnaam en een passende yell en alle leden zijn veertien jaar of ou der en dragen eenzelfde kleur shirt. Sterrenslag duurt van 13.00 tot 18.00 uur. Aanmelden kan via: info.vedj@gmail.com. Voor meer informatie: www.vedj.info. Nieuwerkerk aan den IJssel - In winkelcentrum Reigerhof vindt op zaterdag 13 oktober de jaarlijkse (kinder)boekenmarkt plaats. Het winkelend publiek kan tussen 9.30 en 16.30 uur een keuze maken uit een groot aanbod aan boeken in diverse genres die tegen aantrekkelijke prijzen te koop worden aangeboden. Kraam huren Particulieren die hun boeken kwijt willen en/of mensen die voor een goed doel boeken willen verkopen, kunnen een kraam huren. Eén van de goede doelen is dit keer Artsen zonder grenzen. Wie boeken, die in goede staat moeten zijn, wil afstaan voor de markt kan contact opnemen via 0180-314818. Hier krijgt men ook meer informatie over de kraam- huur. Nieuwerkerk aan den IJssel - Door de slechte weersverwachting ging de Horrortocht van Vedj op zaterdag 25 augustus niet door, maar er komt een herkansing op zaterdag 15 september. Dan worden vanaf spookuur, 00:00 uur, durfallen na het aanhoren van een waar gebeurd verhaal het bos ingeleid en wat men daar allemaal gaat tegenkomen Alleen mensen met veel lef kun nen het bos in. Deelnemen kan vanaf veertien jaar; jongere kin deren alleen onder begeleiding waarbij vermeld dient te worden dat de tocht niet geschikt is voor jonge kinderen. Inschrijven vanaf 23.45 uur bij de inschrijftafel op de eerste parkeerplaats rechts op de Hitlandselaan. Nieuwerkerk aan den IJssel - Bij Golfbaan Hitland vindt tot en met zaterdag 1 september de Golfweek plaats met als thema 'Sportief en culinair genieten voor iedereen'. De Golfweek is een jaarlijks te rugkerend evenement waarvan de opbrengst bestemd is voor een goed doel. Wederom is ge kozen voor Stichting Dada die de opbrengst van vorig jaar besteed heeft aan het voorzien van het merendeel van de ziekenhuizen in Nederland van knuffeldieren voor zieke kinderen. Ingeschreven kan nog worden voor 'Hitland Culinair' op vrijdag 31 augustus en voor de Hitland Bokaal en het Garfield Baanre cord, beiden op zaterdag 1 sep tember. Voor de wedstrijden geldt een open inschrijving: iedereen met een geregistreerde handicap kan meespelen. Voor meer informatie: 0180-317188 of ww.hitland.nl/golfweek. Nieuwerkerk aan den IJssel - Tij dens 'Montmartre in het Oude Dorp' op vrijdag 7 september is de Oude Kerk van 18.30 tot 21.30 uur geopend. Rondom en in de kerk waant men zich in Frankrijk en in de Kerkgang, voor deze avond toepasselijk 'Passage d'église' genoemd, is heel wat te beleven. De kinderen kunnen meedoen aan een speurtocht. Monumentendag Ook zaterdag 8 september is de Oude Kerk open van 14.00 tot 17.00 uur ter gelegenheid van de Open Monumentendag. Het or gel uit 1770 wordt bespeeld, vra gen worden beantwoord en ook dan ligt er een speurtocht klaar. Verder is er volop tijd en gele genheid om het oudste Nieuwer- kerkse monument, de kerk telt zo'n 500 jaren, te bekijken.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2012 | | pagina 15