k DE ZONNEBLOEM K Lezing Hans Goedkoop I Droomdekentjes op het Oogstfeest Volwassen muziek voor jonge kinderen Cursus Zangauditie bij popschool The Fox Statiegeldactie voor de Zonnebloem Concert met orgel en hobo Rommelmarkt op Oogstfeest PVC I laminaat vloeren HART VAN HOLLAND ZEVENHUIZEN 29 AUGUSTUS 2012 17 0627516209 Oude tijden beleven Nationale Vereniging Ukkepukconcert op 16 september www.enkast.nl 0180-634866 Zevenhuizen - Auteur Hans Goed koop geeft dinsdag 1 8 september een lezing in de bibliotheek aan de Dorpsstraat. Aanvang 20.00 uur, zaal open 19.30 uur. De toegang bedraagt 5 euro in de voorverkoop, 6 euro aan de zaal. De lezing wordt georganiseerd in het kader van het project 'Levende monumenten'. Historicus Hans Goedkoop is bekend als presentator van het tv-program- ma Andere Tijden. De lezing gaat over zijn onlangs verschenen boek 'De laatste man, een herinnering'. Het boek is een eerbetoon aan zijn moeder en aan zijn opa, die in Indië vocht. Diens leven wees hem erop hoe complex het verleden is. Net als zijn opa wil Hans Goedkoop niet dat het verleden wordt vergeten. Hans Goedkoop, (foto: Merlijn Doomernik) Kaarten zijn verkrijgbaar aan de ba lie in de bibliotheek, via 0180-638388 of www.bibliotheekdegroenevenen.nl. Zevenhuizen - De droomdeken- maaksters van Moerkapelle zijn za terdag 1 september voor het eerst op het Oogstfeest in Zevenhuizen. Zij tonen hun droomdekentjes - voor ernstig en chronisch zieke kin deren - en verkopen babycadeautjes, muffinspeldenkussen, tassen en nog veel meer. Van de opbrengst wordt nieuw ma teriaal gekocht. De droomdekenkraam staat voor Dorpsstraat 118 in de buurt van de boekhandel Van Delft Voor meer informatie: "De Zonnebloem is in onze gemeen te een sterk groeiende club van gasten en vrijwilligers. Dit brengt met zich mee dat ook de kosten naar verhouding mee stijgen. Wij zijn blij met elk statiegeldbonne tje", roept Peter Alkemade van De Zonnebloem het winkelend publiek op bonnetjes voor het goede doel in de bus te doen. De Zonnebloemafdeling organiseert tien tot twaalf activiteiten per jaar. Zo wordt er 's zomers gewandeld naar de Rotte met onderweg een hapje en een drankje, er wordt een cultureel evenement (meestal een regionaal museum) bezocht en er worden boottochten gemaakt. Bin gomiddagen en winkeluitjes staan ook jaarlijks op het programma. De komende periode worden be zoekjes gebracht aan Archeon in Met een hapje of een glas Op een bank of het terras Vieren we het oogstfeest Wordt er klomp geracet Harry de Jong Alphen aan den Rijn, aan een kerst markt en aan de rolschaatsshow van de rolschaatsclub in Moerka pelle. Allemaal uitjes die geld kosten. De vereniging prijst zich dan ook ge lukkig met de steun van de plaat selijke Lionsclub en een deel van de opbrengst van de Zonnebloemlote rij. Ook de donateurs en particulie ren dragen hun steentje bij. Oproep De afdeling Zevenhuizen-Moer- kapelle is dringend op zoek naar vrijwilligers. Een nieuwe secretaris staat ook nog op het verlanglijstje. Alkemade: "Deze functie is al enige tijd vacant en wordt tijdelijk waar genomen door één van de andere bestuursleden. Inhoudelijk bete kent deze functie niet meer dan gemiddeld een paar uur per maand besteden aan secretariaatswerk en eventuele vergaderingen." Voor meer informatie: 0180-631826 of www.zonnbloem.nl. Zevenhuizen - Op muzikaal gebied valt er voor peuters vanaf september weer van alles te beleven. Het eerste Ukkepukconcert staat gepland voor zondag 16 september, waarna vanaf dinsdag 18 september de jaarlijkse 'Muziek op Schoot'-lessen weer van start gaan. Nadat het eerste Ukkepuk-concert op 3 juni om organisatorische rede nen werd afgelast, lijkt iedereen er nu echt klaar voor: de muzikanten van de Kleine Trompetter, de zan gers, de dansers van Fabia Dance Center en niet in de laatste plaats Margré van Gestel, de bedenkster van de concerten speciaal voor kin deren van nul tot vier jaar. Trompet Tijdens de concerten in de thea terzaal van dorpshuis Swanla (het tweede staat gepland voor novem ber) worden in de liedjes verschil lende muziekstijlen en instrumen ten gepresenteerd. "Van klassiek tot jazz, van trompet tot piano, maar in ieder geval iets anders dan K3. Jonge kinderen zijn gebaat bij het luisteren naar volwassen muziek." Het jonge publiek hoeft niet drie kwartier lang stil op een stoeltje te blijven zitten. Van Gestel: "De kin deren krijgen alle gelegenheid om dichtbij de instrumenten te komen. De kracht van onze concerten is dat alles erop gericht is kinderen drie kwartier lang gefocust te houden op de muziek." Unicum Muziekpedagoge Van Gestel geeft ook de cursussen Muziek op Schoot. In 1989 was zij het die de lessen in Zevenhuizen introduceerde. Inmid dels worden de muzieklessen voor peuters in het hele land aangebo den en krijgt Van Gestel wereldwijd erkenning. Sinds 2010 is zij voorzitter van de internationale organisatie Early Childhood Music Education, een functie waarvoor zij afgelopen juli voor twee jaar werd herkozen. "Een unicum", aldus de muziekpedagoge. "Het is heel fijn om zoveel interna tionale waardering te krijgen voor mijn bijdrage aan muziekeducatie voor jonge kinderen van nul tot acht jaar wereldwijd." Primeur De cd met liedjes die Van Gestel sa men met een arrangeur maakte voor de Ukkepukconcerten, is onlangs in het Engels verschenen en bij haar Margré van Gestel bereidt peuters van het Kwartelnest voor op het Ukkepukconcert. herverkiezing gepresenteerd. "In middels zijn hiervan op alle conti nenten exemplaren aanwezig", aldus Van Gestel. De Zevenhuizense ukke- pukken hebben echter de primeur: zij zijn op 16 september de eersten die de muziek van de Nederlandsta lige cd live gespeeld zullen horen. Meer informatie over de Muziek op Schoot-cursussen: www.dezeven muzen.nl of 0180-632829. Meer informatie over de Ukkepuk concerten: www.ukkepuk-concerten.nl. Zevenhuizen - Supermarkt C1000 steunt de lokale afdeling van De Zonne bloem door een statiegeldactie te houden. Bij het inleverpunt van de lege flessen en kratten staat een collectebus waar statiegeldbonnen voor dit goede doel in kunnen worden verzameld. Zevenhuizen - De muzieklessen in zang, gitaar, keyboard en drums bij popschool The Fox gaan maan dag 3 september van start. Op het programma staat ook een cursus 'zangauditie' die gegeven wordt door Dinaira Scheffers in het ka der van BRAinS. Deze cursus heeft tot doel kinderen die mee willen doen aan het Junior Songfestival voor te bereiden op de audities. Nieuw bij de popschool zijn de drumlessen die gegeven worden door docent Dennis Brok, de drum mer van de Zevenhuizense band Keflar. Deze metal-band is zaterdag 6 oktober te zien tijdens Swanpop. Aanmelden voor alle lessen kan via hotelvoszevenhuizen@planet.nl. Gitaardocent gezocht De popschool is nog op zoek naar een opvolger voor gitaardocent Haldor Doekes, die in Delft een ei gen muziekschool heeft opgericht. Voor meer informatie: www.hotelvos.nl/popschool. Zangdocent Dinaira Scheffers van Popschool The Fox is onlangs geslaagd voor het eindexamen 'singer/songwriter' aan de Codarts Popacademie in Rotterdam. Zevenhuizen - Op initiatief van Stichting Orgelcultuur Zuidpias vindt op vrijdag 5 oktober in de Ontmoetingskerk aan de Dorps straat 106 een concert plaats voor Zevenhuizen - De rommelmarkt van de hervormde kerk pakt flink uit tijdens het Oogstfeest van za terdag 1 september. Zestig vrijwil ligers staan op het kerkplein klaar achter kramen vol elektra, boeken en grammofoonplaten, glaswerk, antiek, bloemen en planten, speel goed, snuisterijen en nog veel meer. Even uitpuffen van het rommelen kan op het gezellige koffieterras. Wilma Jongsma. Rien Donkersloot. orgel en hobo. Het orgel wordt be speeld door Rien Donkersloot. Hij wordt bijgestaan door Wilma Jong sma op hobo. De toegang bedraagt 7 euro, voor kinderen en CJP-hou- ders 4 euro. Het concert begint om 20.00 uur.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2012 | | pagina 17