Jubileumviering VOOH tussen de buien door Gratis baby inloopspreekuur Taekwondo in Brede School Debarim in Open Deur Dienst Cursus Tekenen en Schilderen Week van Alfabetisering Weekendafsluiting A20 HART VAN HOLLAND NIEUWERKERKAAN DEN IJS5EL 29 AUGUSTUS 2012 23 Nieuwerkerk aan den IJssel - De weersvoorspelling kwam zaterdagmiddag uit. Regelmatige buien deden Paul van Bekkum, voorzitter van de Vereniging Overkoepelend Orgaan Hoogbouwflats (VOOH), besluiten het middagpro gramma voor de kinderen ter viering van het 25-jarig bestaan om te gooien. Toch was het nu en dan droog, zodat de kinderen zich op het grote spring kussen konden vermaken. Ook binnen konden spelletjes worden gedaan, in tenten. Door Cees Visser Van Bekkum: "Het bestuur heeft een feestelijk programma samengesteld voor de 387 huishoudens die lid zijn van de VOOH. Een middagprogram ma voor kinderen en voor volwasse nen een avondvullend programma met sprekers en de Nieuwerkerse feestband Make my day. En van de geschiedenis van de bomenwijk kan een collage worden bezichtigd." Op het feestterrein is ook Caroline Michels van de Stichting Care For Kids. Zij heeft de speelattributen en spelletjes geregeld, dankzij de financiële hulp van de Lionsclub Zevenhuizen. Michels weet te mel den dat dankzij eerdere sponsoring voor haar Stichting bij de rally van Automobielclub The Skymasters, in middels 38 gezinnen op vakantie in Nederland konden gaan. De president van Lionsclub Zeven huizen Dick van der Poort komt een kijkje nemen. "Onder het motto Couleur Locale sponsoren wij in de omgeving. Eerder was de Stichting Care For Kids aan de beurt, maar ook hospice IJsselthuis en Zorgcen trum Beth San in Moerkapelle zijn inmiddels door ons gesponsord." De inleidende avondspeech van Van Bekkum was vooral een opsomming van dankwoorden aan hen die zich voor de Bomenwijk hebben ingezet. Met name noemde hij directeur Hans van der Horst van Vestia die ervoor heeft gezorgd, dat de Bo menwijk 'een super Bomenwijk' is geworden. Wethouder Arjen Haze- lebach werd geprezen om zijn inzet voor de luxe buitenruimte, de sa menwerking en de jaarlijkse wijk- schouwing. Ook agent Oostendorp werd niet vergeten. Hij zorgt ervoor, dat bi- kers de wijk leefbaar houden. Alle bewonerscommissies en vrijwil ligers werden met dank overladen, evenals Care For Kids en Lionsclub Zevenhuizen. Na het uitgebreide dankwoord van Van Bekkum was het woord aan wethouders en overige sprekers, waarna aan het informele deel van de avond kon worden begonnen. Spel en speel plezier voor de kinderen. In de tent, want buiten was het 'nogal nat'. Nieuwerkerk aan den IJssel - In de Brede School Esse Zoom aan De Donge gaan vrijdag 7 september de lessen van Taekwan-Do club Jungshin Kwan van start. Er zijn lessen voor kinderen van vier tot acht jaar én lessen voor iedereen van negen jaar en ouder. Om iedereen de kans te geven ken nis te maken met Taekwondo is er in de maand september voor beide groepen een vierweekse introduc tiecursus waar belangstellenden vrijblijvend aan mee kunnen doen. De lessen worden verzorgd door Pa trick den Hoed, 4e DAN, lid van de Nederlandse selectie en in het da gelijks leven onderwijspsycholoog en door Martijn van de Velde, 3e DAN, bestuurslid van de nationale bond en in het dagelijks leven do cent Lichamelijke Opvoeding. Voor meer informatie: www.jungshinkwan.nl. Nieuwerkerk aan den IJssel - De kinderfysiotherapeuten van kin- derfysiotherapie M en M houden zaterdag 1 september hun maande lijkse baby spreekuur. Belangstellenden zijn welkom van 10.00 tot 12.00 uur op de Kerklaan 81a. Voor meer informatie: 0180-313045 of www.kinderfysiotherapiemenm.nl. Nieuwerkerk aan den IJssel - Bettina Wappner, docente beeldende vor ming en beeldend kunstenaar, geeft op maandag van 19.00 tot 21.00 uur en op donderdag van 19.30 tot 21.30 uur een cursus tekenen en schilderen. In kleine groepjes wordt bij de docent thuis zelfstandig ge werkt, waarbij veel ruimte is voor persoonlijke begeleiding. Onder werp- en materiaalkeuze zijn vrij. Tijdens de lessen wordt gewerkt aan techniek- en materiaalken nis en maakt de cursist kennis met verschillende beeldaspecten. Verder wordt aandacht besteed aan diverse kunststromingen en aan kunste naars en hun werk. Voor meer informatie en aanmel den: 06-44874627. Zuidplas - De achtste editie van de Week van de Alfabetisering vindt plaats van maandag 3 tot en met zondag 9 september. Tijdens deze week wordt extra aandacht besteed aan het probleem van laaggeletterdheid, dat veel voorkomt in Nederland. Als je niet kunt lezen en schrijven is het lastig om mee te komen in de maatschappij. Als ouders laaggeletterd zijn, vormt dat een risico voorde taalontwikkeling van hun kinderen. Nederland heeft ongeveer anderhalf miljoen mensen boven de zestien jaar die moeite hebben met lezen en schrijven. Dat is ongeveer dertien procent van de volwassen bevolking. Bij het bestrijden van laaggeletterd heid speelt de bibliotheek een grote rol. Bibliotheek De Groene Venen draagt haar steentje hieraan bij; on der meer met leesbevorderingspro gramma's voor kinderdagverblijven, peuterspeelzalen, basisscholen en het voortgezet onderwijs. Voor meer informatie: www.Bibliotheekdegroenevenen.nl. Moordrecht - In het weekend van 7 tot en met 10 september is de A20 bij Moordrecht afgesloten in de richting van Gouda naar Rotterdam. De A20 richting Gouda blijft open, maar daar is 's nachts een beperkt aantal rijstro ken beschikbaar. De A20 van Gouda richting Rot terdam is van vrijdag 7 september 23.00 uur tot maandag 10 septem ber 05.00 uur afgesloten voor al het verkeer vanaf de aansluiting op de Al 2 tot afrit 17 bij Nieuwerkerk. De afrit bij Capelle aan den IJssel (16) richting Rotterdam is afgeslo ten van zaterdag 8 september 23.00 Nieuwerkerk aan den IJssel - Christelijk gemengd koor Debarim uit Rotterdam treedt zondag 9 september op tijdens uur tot zondag 9 september 10.00 de Open Deur Dienst in het Ontmoetingscentrum aan de Bospolderstraat 10. Aanvang 17.00 uur, samenzang vanaf uur en de oprit Capelle is afgesloten 16.50 uur. In deze dienst zal predikant-pionier Taco Koster voorgaan. Koster is betrokken bij CrossPoint, een jonge van vrijdag 7 september 23.00 uur christelijke geloofsgemeenschap in de wijk Getsewoud in Nieuw Vennep. tot maandag 10 september 05.00 uur. Verkeer wordt omgeleid. Met een 'vanAnaarBeter-kaartje' kan op zaterdag 8 en zondag 9 september voordelig met de trein gereisd wor den op het traject Gouda-Rotter- dam. Bij ongunstige weersomstandig heden kunnen de werkzaamheden worden uitgesteld. Voor meer informatie: 0800-8002 of www.rijkswaterstaat.nl/A20moor d recht.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2012 | | pagina 23