mm immmM Gratis spreekuur kinder- fysiotherapie Uitmarkt vervangt Prikkels! Mirakels! Najaars kinderkledingbeurs Oh Happy Day Omgaan met afscheid en rouw Zingen in mannenkoor HART VAN HOLLAND NESSEtANDE 29 AUGUSTUS 2012 27 Na de verkiezingen in september krijgt Nederland veel nieuwe volks vertegenwoordigers. Dat geldt ook voor de jeugd in Nesse lande, maar op een andere manier. Op 14 september wordt de kinderburgemeester van Nesselande gekozen. Van de zes kandidaten wint er maar één; de andere vijf nemen plaats in de kinderraad. Hart van Holland sprak met alle kandidaten. Deze week maken we kennis metAisha Langendoen (10), leerling van basisschool Passepartout. Welke plek in Nesselande is jouw favoriet? Het strand vind ik mooi, vooral het uitzicht. Ook de boulevard ernaast is een leuke plek waar je lekker kan winkelen. Wat wil je bereiken als kinderburgemeester? De buitenschoolse activiteiten moeten op leeftijd georganiseerd worden. Nu doen er vaak zesjarigen mee met kinderen van mijn leeftijd. Als je jbng en oud apart houdt worden de activiteiten voor iedereen leuker. Het verkeer rondom de scholen kan veiliger en makkelijker. Daarnaast wil ik poep op speelplaatsen tegen gaan door hekken te plaatsen. Omdat er in de speeltuinen veel zand ligt, poepen er katten en dat is vies. Wat lijkt jou de leukste taak als kinderburgemeester? Pas zijn we bij de notaris geweest met de organisatie en de kandidaten, dat vond ik best spannend. De ideeën van kinderen uitwerken lijkt me leuk, net als lintjes doorknippen. Ik vind het niet erg om in de spotlights te staan. Ken je je concurrenten goed? Yara ken ik van school, zij zit naast me in de klas. Ik vind mijn concurrenten goed en ze hebben een grote kans om te winnen. Alle kandidaten kunnen mooi vertellen over hun ideeën. Natuurlijk wil ik graag kinderburgemeester worden, maar als ik het niet word is dat niet erg. De vijf verliezende kandidaten komen in de kinderraad en dan mag je de kinderburgemeester helpen: daar ben ik ook tevreden mee. >- Hoe ga je campagne voeren? Op de voorverkiezing op mijn school ben ik geholpen door vriendinnen uit mijn klas. Nu voer ik niet veel campagne want de kinderburgemeester wordt gekozen door een jury. Wel gaan alle kandidaten posters en flyers uitdelen voor het feest na de verkiezing. Wil je, als je ouder bent, ook de politiek in? Nee, ik ga liever activiteiten organiseren voor de jeugd als ik ouder ben. Ik vind het leuk om kinderen iets te leren dus ik wil graag schooljuf worden. En omdat ik van dansen hou, zal dat ook wel in de klas gedaan worden. Nesselande - De kinderfysiothera peuten van gezondheidscentrum Nesselande, gevestigd in De Kristal, houden zaterdag 1 september hun maandelijkse baby spreekuur. Belangstellenden zijn welkom van 9.00 tot 11.00 uur (ingang bij apo theek). Voor meer informatie: 010-2229746 of www.fysiotherapieinnesselande.nl. Rotterdam - Deelgemeente Prins Alexander houdt zondag 2 septem ber van 12.00 tot 17.00 uur op het Prins Alexanderplein haar eerste Uitmarkt. Deze Uitmarkt komt in de plaats van het culturele wijkfestival Prikkels! waarmee voorheen jaar lijks het culturele seizoen geopend werd. Op de Uitmarkt kan men informatie inwinnen over allerhande cursus sen op creatief, sportief en cultureel gebied. Het publiek kan deelnemen aan diverse workshops en genieten van diverse podiumacts. Bij diverse horecavoorzieningen zijn consump ties verkrijgbaar en ondernemers uit winkelcentrum Alexandrium stellen diverse te winnen prijzen beschikbaar. Voor de kinderen is er een springkussen en een poffertjes kraam. Voor meer informatie: www.prinsalexander.nl/evenementen Nesselande - De boot ligt weer in de vijver, wat betekent dat Mirakels! in aantocht is. Zaterdag 1 septem ber gaat de vierde editie van dit culturele evenement om 19.00 uur van start bij het metrostation. Arie Vuyk, onlangs nog nadrukkelijk aan wezig op de UITmarkt, gaat voorop. Hij wordt gevolgd door Christian van Es, Alysia van Horik en Martijn van Dijk die met nog een aantal muzikanten het publiek willen ver maken, ontroeren of overdonderen. Voor meer informatie: www.mirakels.nu. Nesselande - De organisatoren van de najaars kinderkledingbeurs is al weer druk in de weer met het inzamelen van kleding voor de beurs die plaatsvindt Nesselande - Liefhebbers van het zingen van gospels kunnen zich aanmelden voor een gospelkoor dat onder leiding van Dian Denneboom, dochter van een bekende Surinaam se soulzanger, op de dinsdagavond bijeenkomt in De Kristal. Uiteraard staan liederen als 0 Happy Day en Down by the riverside op het reper toire. Het gospelkoor is geen religi eus koor; iedereen kan meedoen. De eerste repetitieavond staat gepland voor dinsdag 18 september. Voor meer informatie en aanmel den: 010-2518988 of www.curzusenzo.nl. op zaterdag 22 september van 9.00 tot 13.00 uur. Wie kleding in de maten 74tot en met 176 wil aanbieden kan contact opnemen via kledingbeurs-nesselan- de@hotmail.nl. Vooral naar kleding in de maten 110 tot en met 140 is veel vraag. Ook sport- en skikleding is wel kom. Nesselande - Afscheid moeten nemen van het leven of van ie mand die je nastaat valt niet mee. Wennen doet het nooit en iedereen kan in zo'n moeilijke periode wel een steuntje in de rug gebruiken. In Multifunctioneel Centrum De Kristal is elke eerste donderdag van de maand een deskundige aanwezig om mensen in deze le vensfase een hart onder de riem te steken. Ook mensen die wil len weten of rouwbegeleiding iets voor hen kan betekenen zijn welkom. Belangstellenden zijn 6 september tussen 13.30 en 15.00 uur welkom welkom bij Buurt- werk.nl in De Kristal aan de Cy- pruslaan 404. Voor meer informatie: 010-2021627 of info@weerschijn.nl. Chr. Mannenkoor Prins Alexander. Nesselande - Christelijk Mannen koor Prins Alexander repeteert elke dinsdagavond onder leiding van di rigent Arjan Breukhoven in de Ver rijzeniskerk aan de Springerstraat in Rotterdam-Alexanderpolder. De repetities staan in het teken van diverse concerten die op het pro gramma staan, waaronder het na jaarsconcert op vrijdag 7 september en de kerstconcerten in december. Nieuwe leden zijn welkom. Belang stellenden kunnen vrijblijvend een repetitieavond bijwonen. Voor meer informatie: 010-4219454 of www.cmk-prinsalexander.nl,

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2012 | | pagina 27