Het is weer Oogstfeest! Programma www. oogstf ecstzevenhuizennl zaterd 2®Ptemb *9 St.- -A De scholen zijn weer begonnen en de meeste mensen hebben de vakantie afgesloten. Het graan is gedorst en september staat op de dag van het Oogstfeest weer op de kalender: tijd voor een feest! Ondanks alle negatieve economische en financiële berichten van het afgelopen jaar is het gelukkig wederom mogelijk om u een gevarieerd Oogstfeestprogramma aan te bieden, dankzij de enthousiaste medewerking van heel veel vrijwil ligers en de financiële bijdragen van veel bedrijven en de gemeente Zuidpias. Jaarlijks terugkerende attracties aangevuld met nieuwe elementen zorgen ervoor dat het Oogstfeest in Zevenhuizen herken baar, maar ook verrassend blijft. In 26 jaar is het Oogstfeest uitge groeid tot een evenement waar heden en verleden hand in hand gaan. Was Zevenhuizen vroeger een echte landbouwgemeente, door de grote veranderingen in de Eendragtspolder en de aanleg van de roeibaan zal Zevenhuizen (binnen de gemeente Zuidpias) de komende jaren steeds meer een toeristische en recreatieve functie gaan bekleden. Het Oogstfeest is wat dat betreft het ideale evene ment om Zevenhuizen op de kaart te zetten en (mocht u dat nog niet gedaan hebben in het verleden) om kennis te maken met een actieve dorpskern waar het hele jaar en tijdens het Oogstfeest in het bijzon der voor "elck wat wils" te vinden is. "Oude tijden herleven" Weet u wat een Time Cruiser is? Waarschijnlijk niet. De Time Crui ser is een reusachtig fantasievoer tuig en steltlopende creatie die de tijd trotseert. Deze lijkt te zijn ont snapt aan de verhalen van Jules Verne. Techniek uit heden, verle den en toekomst komt samen in dit gevaarte. Grote wielen, vleugels en straalmotoren symboliseren de snelheid die volgens Einsteins the orieën nodig zou zijn om te tijd te bedwingen. De machines zijn voor een deel gemaakt van gerecyclede materialen. Wie goed kijkt ziet di verse onderdelen die gered zijn van de schroothoop en een tweede le ven tegemoet gaan. En voor wie nog twijfelt, ze rijden echt en wor den bestuurd door de tijdreizigers die op drie meter hoogte een fan tastisch overzicht hebben. U kunt de Timecruiser meerdere malen rij- dend bewondereren op het Oogst feest. Daarnaast wordt de Dorps straat opgeluisterd door een bal- lonnenman die in een recordtempo prachtige ballonanimaties maakt. Leuk voor de kinderen en fascine rend om te zien voor volwassenen. En ja hoor.ook de ganzenparade baant zich wederom een weg door de Dorpsstraat. Waggelend lopen de Toulouser ganzen onder de naam "The Jolly Walkers" regel matig tussen het publiek, voorafge gaan door een vrolijke noot. Voor het gemeentehuis staat het grote podium waar vrijdagavond 31 augustus vanaf 20.15 uur de Night of Harmony plaatsvindt. Alle details vindt u op pagina 3 van deze speciale krant. Op zaterdag is het podium het centrale punt van het Oogstfeest met diverse optredens en als klap stuk een optreden van de band '"t Luchtorkest" Voor het podium vindt u tevens de hele dag een su persneltekenaar die razendsnel een karikatuur van u tekent. Op het "ClOOO-plein" is ook een bar en live muziek aanwezig. Naast de Hervormde kerk kunt u als be zoeker genieten van de demonstra ties van valkenier Marina Bliek met haar roofvogels, terwijl u voor de Hervormde kerk de traditionele rommelmarkt aantreft. Ook de oude ambachten ontbreken natuur lijk niet. Een tiental verschillende ambachten zijn op het C1000-par- keerterrein te bewonderen. Aan de noordzijde van de Dorpsstraat or ganiseert de fa. Visser wederom de traditionele tentoonstelling van de oude tractoren, landbouwmachines en stationaire motoren. Natuurlijk worden ook de kinderen niet ver geten; op het plein naast de Ge- reformeerde Kerk is het boerenerf met bijzondere hoenderrassen en raskonijnen, een speciale kinder hoek met aaibare dieren en de kinderen kunnen genieten op de mini-draaimolen. In het kleine kerkje van de Vrijzinni ge Gemeente laten onze tuinders, net als voorgaande jaren zien waar toe zij in staat zijn. Deze kleurrijke creaties mag u zeker niet missen! Op de bijna 1 kilometer lange Dorpsstraat komt u daarnaast al wandelend heel veel marktkraam houders tegen die hun verschillen de leuke, lekkere en interessante waren aanprijzen. Kortom er is weer van alles te zien en te beleven in Zevenhuizen. Oogstkroon Evenals vorige jaren wordt weder om de "Oogstkroon" gebakken. Consumptiegraan is gemaaid, ge dorst en gemalen en van dat meel is dit speciale brood gebakken, exclusief voor het Oogstfeest, ver krijgbaar bij bakker Ammerlaan en Het Mekka voor ^2,50. Gratis fietsenstalling Wilt u eventuele parkeerproblemen voor zijn? Kom dan op de fiets naar het Oogstfeest. Zet uw fiets dan in de gratis, bewaakte fietsenstalling. Uw fiets staat veilig tegen schade en diefstal (wel voor eigen risico). U vindt de gratis fietsenstalling aan de Noordelijke Dwarsweg, op de laad- en losplaats bij de Hotel Vos- brug. Het Oogstfeestcomité biedt u deze gratis fietsenstalling aan in sa menwerking met de Lionsclub van Zevenhuizen. Wij nodigen u van harte uit om het Oogstfeest in Zevenhuizen te komen bezoeken. Dorpsstraat - zuidzijde - hoek Weth. Kreftlaan Veel braderiekramen in de gehele Dorpsstraat De stand van de lokale omroep: "Omroep Zuidpias" Plein bij de Gereformeerde Kerk bij Dorpsstraat 102 Het boerenerf met o.a. een presentatie van bijzondere hoenderrassen en raskonijnen; een speciale kinderhoek met aaibare dieren en zoals altijd: een leuke prijsvraag! Bijen-imker Johan Beckers vertelt u alles over het houden van bijen Een kinderdraaimolen Plein bij de bibliotheek: Veel marktkramen met interessante waren Dorpsplein - Burg. Boerstraat: Het plein met een gezellig terras waar u even bij kunt komen van alle Oogstfeestdrukte Warme koffie en koude drankjes verzorgd door VC Nesselande Kermisattracties in de Burgemeester Boerstraat Een supersneltekenaar op het plein Podium op het Dorpsplein: 10.00-10.15 uur: Opening Oogstfeest door burgemeester Kats 10.15-11.00 uur: Optreden van De Kleine Trompetter 11.00-11.30 uur: Pauze ivm roofvogelshow achter N.H. Kerk 12.45-13.00 uur: Intocht van de klompenlopers 13.00-13.45 uur: Optreden Shantykoor 't Kraaiennest 14.15-15.00 uur: Pauze ivm roofvogelshow achter N.H. Kerk 15.00-17.00 uur: Optreden van de band 't Luchtorkest Kerkepadplein naast Versprille verf Dit plein is ingericht met kramen Zweefmolen voor de kinderen Ballonnenattractie Voor en naast de Nederlands Hervormde Kerk: De gehele dag is er voor de kerk een gezellige, grote rommelmarkt Op het grasveld naast de kerk de roofvogeldemonstratie van Marina Bliek. Te bereiken via het Kerkepadplein of de rommelmarkt Demonstraties om 11.00 uur en 14.15 uur en tussendoor kan infor matie worden gevraagd aan Marina Bliek (zie artikel in deze krant) Dorpsstraat - noordzijde Tentoonstelling oude motorfietsen naast de winkel van Boode Bike Totaal bij huisnummer 103 In de Vrijzinnige Kerk Bloemen- en groente-expositie georganiseerd door Tuinders Vereniging Zuidpias i.s.m. Fiori il Fascino uit Moerkapelle ClOOO-plein (voor de winkel en naast Gall&Gall) Gezellige bar verzorgd door voetbalvereniging Groeneweg met s middags een DJ met gezellige muziek en meezingers Parkeerterrein naast de Cl000 Veel kramen, standhouders en alle oude ambachten samengebracht Over de brug (noordzijde) en Catgesplein: Dorpsstraat: de altijd succesvolle, traditionele tentoonstelling van oude landbouwtractoren, stationaire machines aangevuld met motoren/bromfietsen uit de jaren vijftig/zestig Op wisselende plaatsen in de Dorpsstraat kunt u tegenkomen: De Time Cruiser om 10.30, 12.15, 13.30 uur, De Ballonnenman om 12.00, 13.00 en 14.30 uur De Ganzenparade om 11.30, 12.30, 14.00 en 15.00 uur. Uit veiligheidsoogpunt is het ABSOLUUT VERBODEN oml grondplaatsen in te nemen binnen het gehele Oogstfeestge- Jied. Het is dus NIET toegestaan (om uw kinderen) met kleed- es e.d. eigen spulletjes te (laten) verkopen. Het Oogstfeest I is géén vrijmarkt. Eventuele overtredingen hierop worden in samenwerking met de politie aangepakt. Het organisatiecomité verzoekt een ieder om vrijdag 31 augus-1 tus vanaf 15.00 uur alle parkeerplaatsen in de omgeving van het Dorpsplein/gemeentehuis AUTOVRIJ te houden. Ook wordt u vriendelijk verzocht een aantal parkeerplaatsen in het Raadhuishof autovrij te houden voor voertuigen van de organisatie (de plaat sen worden met een bord aangegeven). Vanaf 20.00 uur is al het doorgaande verkeer m de Dorpsstraat gestremd vanaf het Raad huishof tot de Ned Hervormde Kerk en de Burg. Boerstraat vanaf a nn j? tot ^e. Dorpsstraat. Op zaterdag 1 september is vanaf 4.00 uur de gehele Dorpsstraat incl. de Burg. Boerstraat vanaf de Boslaan voor alle verkeer gestremd. Bewoners zijn d.m.v een brief verzocht geen auto s te parkeren in de Dorpsstraat, alle aanliq-1 gende pleinen, de parkeerplaats bij hotel Vosbrug en een aantal plaatsen op de Eendrachtsdijk. Bezoekers kunnen parkeren op het Noordeinde, op de Tweemanspolder (richting Rottemeren) op het Industrieterrein en bij het Dorpshuis. De parkeerplaatsen worden met borden aangegeven, dit in overleg met de politie. het O T «Sf 1 Zevenhuizen, bestaande uit: Henny Bruggeman, Jan Dijkshoorn, Marco Hoogendoorn, Dick van der Horst, Hedy Suurland en Kees Wiqqers t b v Mn °P Rn U SDP?f' Huis"aan-huis 'n combina«e met het Hart van Holland te Zevenhuizen, Oud-Verlaat, Moerkapelle, Kruisweg, Nieuwerkerk a d Ussel' Moordrecht, Waddmxveen, Boskoop, Rotterdam-Nesselande en Benthuizen. Redactie: Marco Hoogendoorn. Lay-out redactiepagina's Oogstfeestkrant: Graphic Plus Zevenhuizen

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2012 | | pagina 33