PROGRAMMA Black Pearl Orchestra TISSUM Laat u verrassen Black Orchestra Vrijdagavond 31 augustus om 20.15 uur barst het weer los: The Night of Harmony. Hét openlucht muziekspektakel van Zevenhuizen. Lokale en regi onale artiesten, bands en muzikanten zetten zich in om u een onvergetelijke avond op het Dorpsplein te bieden. We stellen ze graag aan u voor: Aanvang 20.15 uur op het Dorpsplein te Zevenhuizen met medewerking van: Black Pearl Orchestra Tissum Presentatie: Wanda van der Spek Een greep uit de titels die gespeeld gaan worden in willekeurige volgorde, door Black Pearl Orchestra en Tissum of in een gezamenlijk optreden. Titel Artiest Wat 3 jaar geleden begon als een muzikaal hersenspinsel uan Zeuenhuizenaar Henk van Erk, heeft zich na een lange voorbe reidingstijd twee maanden gele den geopenbaard in het eerste optreden van het Black Pearl Orchestra (BPO) in Theaterzaal Swanla in Zevenhuizen. BPO is een projectorkest en richt zich op Pop Rockmuziek, de be tere ballades en muzikale uitstap jes naar jazz en rap. Het orkest is opgericht en wordt geleidt door Henk, die ook alle arrangementen schrijft. Het orkest bestaat uit 2 zangers, 3 zangeressen, een rap per, 9 blazers en een complete ritmesectie. Ongeveer de helft van het orkest komt uit Zevenhuizen, de overige uit de andere dorpen binnen Zuidpias en uit de directe omgeving. Vaak wordt het gezicht van een orkest bepaald door de zang. Niet onbelangrijk te vermelden is dat de doelstelling van de Night of Har mony, namelijk een lokaal muzi kaal feestje, wordt bereikt doordat alle zangers en zangeressen uit Ze venhuizen komen. Het repertoire van BPO bestaat stuk voor stuk uit muzikale parel tjes uit de genoemde stijlen, wat ook de naam van het orkest ver klaart. Daarnaast moeten de geko zen nummers muzikale inhoud dan wel diepgang hebben zodat het voor de muzikanten ook interes sant en leuk is om te spelen, maar het publiek moet het ook kunnen behappen. Een ander criterium is dat de nummers Henk op de één of andere manier moeten trigge- ren, waardoor hij het ook geen probleem vindt om veel vrije tijd te optreden de tijdsinvestering meer dan goed gemaakt. En zo staat tijdens de Night of Harmony 2012 alweer het tweede optreden van het BPO op de rit. Hierbij zullen zij met de eveneens deelnemende band Tissum uit Moerkapelle, gezamenlijk 5 nieu we nummers spelen. Dit geeft aan hoe goed de samenwerking met zowel Tissum als het Oogstfeest comité is verlopen en hoe flexibel het orkest is. Zij hopen met het tweede optre den u net zo muzikaal te mogen Sorry Kytemen Laat het vanavond gebeuren De Dijk Dancing in the moonlight Thin Lizzy Billie Richenel Around the World with No Doubt Lisa Stansfield/ Jimmy Nail Love Rears its Ugly Head In the air Tonight Good God Not in mind "w The Thrill is gone Succes has made a failure of our home Comfortably numb Thunder in my heart Hard to Handle Killer/Papa was R.S. Rikki don't lose that number Iris Telephone song Blame it on the boogie Living Colours Phil Collins Anouk Tissum BB King Sinead O "Conner Pink Floyd Leo Sayer Black Crows George Michael Steely Dan Goo Goo Dolls Stevie Ray Vaughn Michael Jackson Programma wijzigingen voorbehouden verrassen als het nieuwsgierige pu bliek dat naar het eerste optreden is komen kijken en luisteren. BPO heeft er in ieder geval weer veel zin in. steken in het maken van de arran gementen. De uitkomst van al het bedachte heeft tijdens de repetities, het eerste optreden dat plaatsvond op 30 juni jl. en de vele positieve reacties na afloop van het debuut- Tissum is een rock-cover- band uit Moerkapelle. Tis sum is begonnen in de na zomer van 2011 met Nico Heesterman op bas, Roy Pragt op drums, Patrick van Schaik en Jan Willem Meijer op gitaar. Nadat de band Pingel! in het voorjaar van 2011 gestopt was, waren Roy en Patrick zoekende naar een nieuwe band. Ook Jan Willem wilde meer muzi kale activiteit, omdat de Hazerswoudse band Back- Bone - waarin hij vanaf 2008 speelde - na het vertrek van de bassist dreigde te stoppen. Een gesprek en de nodige e-mails leidden het ontstaan van Tissum in. Nadat ook oud-Pingell-bassist Nico bereid was gevonden om mee te doen was Tissum een feit. Sinds eind juni 2012 is Tissum een 5-mans-band, zanger Daniël van Maanen is de band vocaal komen versterken en heeft Tissum een lek kere funky blues-boost gegeven. De muzikanten van Tissum zijn er varen en hebben in korte tijd een dampend repertoire opgebouwd met nummers van begin jaren '60 Boven vlnr: Patrick van Schaik, Roy Pragt Onder vlnr: Jan Willem Meijer, Daniël van Maanen, Nico Heesterman tot nu. Het repertoire is compleet, gevarieerd en wordt voortdurend vernieuwd. Onderling delen de Tissum-leden een brede muzikale smaak, waarbij de liefde voor bluesrock de boventoon voert. In de afgelopen winter zijn de eer ste eigen nummers ontstaan. Jan Willem schreef (samen met Cees de Gelder van BackBone) het nummer "The Sky Beyond", een road-song met Ierland als decor. Patrick schreef "Not In Mind", over een verloren vakantieliefde. Meer Tissum-songs zitten in de pen en zullen de komende peri ode omgezet worden in muzikale tonen. Tissum zal tijdens The Night of Harmony een spannende mix van rock-, pop- en blues-nummers spe len. In de speellijst zullen ook de twee eigen nummers een plekje krijgen. De mannen van Tissum kijken erg uit naar de samenwer king op het grote podium met het Black Pearl Orchestra. De combi natie van scheurende gitaren en harmonieuze blazers zal ongetwij feld een stevige indruk bij de toe hoorders achterlaten. yi Oogstfeestkrant 1 september 2012 pagina 3

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2012 | | pagina 35