Zuidpias V Oritwerp-Structuurvisie Zuidpias 2030: thema Werken Kijk eens Opfriscursus verkeerstheorie Vrijgekomen huurwoningen in Moordrecht Nieuw welstandsbeleid maakt welstandsvrij bouwen mogelijk iri het digitale Vrijwilligersloket! gemeente CJG op het Oogstfeest in Zevenhuizen HART VAN HOLLAND DE KRANT VOOR DEZUIDPLAS\ 29 AUGUSTUS 2012 "Luister 's naar me' Éi centrum voor jeugd en gezin €66.067,- Zuidpias Zaterdag 1 september is het Centrum voor Jeugd en Gezin (CJG) ook aanwezig op het Oogstfeest. Vlakbij het CJG inlooppunt Zevenhuizen, Dorpsstraat 75, staat de interactieve kraam van het CJG. Onder het mom van "Luister 's naar me" zijn er leuke activiteiten in het CJG voor ouder en kind. Het CJG inlooppunt is tijdens het Oogstfeest speciaal geopend. LOOP GEWOON EENS BINNEN, EN: Schuif aan en drink een gratis kopje koffie/ thee, limonade in het CJG; Ga gratis met reuzenoren op de foto door professionele fotograaf en....; Doe fnee aan de interactieve mini-speur tocht voor ouders en kind door het CJG Zevenhuizen; Beleef de gezellige activiteiten en voor lichting met o.a. kleuren en knutselen, ruik ik wat jij ruikt spel, raad het dierengeluid, noem de drie dingen die jij je ouders nu eens graag wil vertellen; Ga naar het poppen- en berenspreekuur met je "zieke" pop of knuffel; Maak gebruik van het toilet voor kinderen (en zwangeren); VerschoonK I verzorg of voed je kindje op een rustige plek. Veilig Verkeer Nederland (VVN), afdeling Zuidpias, organiseert een opfriscursus ver keerstheorie voor mensen die wat langer hun rijbewijs hebben. Er is extra aandacht voor de vernieuwde regels, verkeerspleinen en nieuwe belijningen. Kosten voor deelname zijn 10 euro, ter plaatse te voldoen. U kunt de cursus volgen op de volgende plaat sen en data: Nieuwerkerk aan den IJssel Locatie: De Batavier, Batavierlaan 6 2912 SG Nieuwerkerk a/d IJssel Datum: vrijdag 16 september Tijd: 13.30- 16.30 uur Moordrecht Locatie: Zespunt, Molenlaan 1a, 2861 XE Moordrecht Datum: vrijdag 28 september Tijd: 13.30- 16.30 uur Zevenhuizen Locatie: De Zevenster, Leliestraat 3 2761 HD Zevenhuizen Datum: vrijdag 12 oktober Tijd: 13.30- 16.30 uur Voor informatie en om u op te geven neemt u contact op met: Piet Molenaar, VVN afd. Zuidpias De Wilg 70 2912 RJ Nieuwerkerk aan den IJssel Tel: 0180-316000 E-mail: loketravvn-zuidplas.nl Vergeet niet de gewenste locatie te vermelden. Reageren heeft alleen zin als u aan alle voorwaarden voldoet Regelmatig krijgt de gemeente aanvragen binnen met onvolledig ingevulde formulie ren, jaaropgave of IB60 formulieren uit een verkeerd jaar of inschrijvingen die niet vol doen aan de voorwaarden. Deze aanvragen kunnen we niet in behandeling nemen. Lees daarom zorgvuldig de voorwaarden door bij de woningen en onderaan dit artikel. Koningin Julianastraat 63 6-kamer etagewoning (Portiekflat zonder lift, 1e verdieping] Beschikbaar per: 17 september 2012 Bruto huur: 393,39 Voorwaarden: Minimaal 2 personen Maximaal bruto verzameljaarinkomen 36.085,- Doorstromers vanuit een huurwoning genieten voorrang Prinses Marijkestraat 65 2-kamerwoning (eengezinswoning) Beschikbaar per: per direct Bruto huur: 300,61 Voorwaarden: Maximaal bruto verzameljaarinkomen Maximaal 2 personen Ingezetenen van Molukse afkomst genieten voorrang Heeft u belangstelling en voldoet u aan de voorwaarden? Vraagt u dan naar een inschrijfformulier voor de huurwoning of woonwagenstandplaats bij het gemeente huis (per woning één formulier) telefoon nummer (0180) 33 03 00 download het van de gemeentelijke website. Uw inschrij ving moet 3 september 2012 vóór 12.00 uur bij de gemeente binnen zijn. Alleen volledig ingevulde formulieren kunnen worden behandeld. Voeg daarbij het IB-60 formulier 2011 en een jaaropgaaf over 2011 (bij iedere inschrijving). Als er geen goede inkomstengegevens zijn bijgevoegd, kunnen wij uw aanvraag niet in behande ling nemen. Het inschrijfformulier kunt u samen met de gevraagde gegevens in de brievenbus doen van het gemeentehuis in Nieuwerkerk aan den IJssel, t.a.v. de afdeling VROM/Huisvestingszaken, Raadhuisplein 1 of opsturen naar de Gemeente Zuidpias, t.a.v. de afdeling VROM/Huisvestingszaken, Postbus 100, 2910 AC Nieuwerkerk aan den IJssel. Tot en met woensdag 26 september 2012 kunnen inwoners van Zuidpias kennisnemen van de ontwerp-Structuurvisie Zuidpias 2030. Via de webpagina www.zuidplas.nl/structuurvisie kan iedereen bekijken welke ruimtelijke ambities de gemeente heeft en welke koers wordt gevolgd om die ambities te verwezenlijken. Ook kunnen inwoners een digitale zienswijze indienen via een webformulier. In de ontwerp-Structuurvisie Zuidpias 2030 presenteert de gemeente haar ruimtelijke visie tot 2030 en daarna. De Structuurvisie biedt een kader voor alle gebieds- en ruimtelijke opgaven die Zuidpias in de komende decennia wil realiseren. Het document vormt na vaststelling onder meer een basis voor bestemmingsplannen. Werken Zuidpias wil de trend vasthouden dat de lokale economie sneller groeit dan die in de regio, door optimaal gebruik te maken van zijn geografische ligging te midden van steden en de nabijheid van twee autosnelwegen. De gemeente richt zich vooral op de ontwikkeling van de glastuinbouwsector en hoogwaardige bedrijvigheid. Uitgangspunt is het zoveel mogelijk concentreren van bedrijvigheid en het op een groene manier inpassen van (extra) bedrijvigheid. Initiatieven voor uitbreiding liggen bij de markt, de gemeente stelt de kaders. Als gevolg van de vele ruimtelijke opgaven nemen de mogelijkheden voor akkerbouw en veeteelt af. Wethouder Rinus Bosman: "Commerciële functies in de dorpskernen spelen een grote rol bij de levendigheid van de dorpen. Waar grote bedrijven zich zo veel mogelijk vestigen aan de randen van de dorpen, streeft de gemeente naar dorpscentra met detailhandel en zakelijke dienstverlening. Een levendige middenstand zorgt voor aangename centra die het dorpse gevoel versterken. Hiervoor is wel een voorwaarde dat het winkelaanbod voldoende aansluit bij de wensen van de inwoners." De gemeente is verantwoordelijk voor de ruimtelijke kwaliteit van uw woon- en werkomgeving. Daarom dienen inwoners en bedrijven hun (ver)bouwplannen te laten toetsen door een zogenaamde welstands commissie. Deze commissie toetst uw (ver)bouwplannen aan bepaalde eisen en bewaakt de ruimtelijke kwaliteit van uw leefomgeving, ledereen heeft dus te maken met welstand. De gemeente Zuidpias werkt aan een nieuwe welstandsnota. Zij wil het bestaande welstandsbeleid vereenvou digen, zonder dat dit ten koste gaat van de zorg voor de ruimtelijke kwaliteit in Zuidpias. Wethouder Rinus Bosman: "Gebieden die beeldbepalend zijn voor Zuidpias blijven vallen onder een zwaar welstandsregime. Er zijn echter ook gebieden die minder sturing nodig heb ben: bestaande bedrijventerreinen en woonwijken zijn nu al zo divers, dat kleine ingrepen geen verstorende werking hebben op de gehele uitstraling van het gebied. En bij grote nieuwbouwprojecten werkt de gemeente at een tijd met zoge naamde beeldkwaliteitplannen, die de gewenste ruimtelijke kwaliteit van een gebied beschrijven. Dit draagt bij aan het gemeentelijk motto: meer burger, minder overheid." Voordat de gemeenteraad in het najaar van 2012 praat over het nieuwe welstands beleid, wil zij graag van u weten hoe u aankijkt tegen deze vereenvoudigde wel standsnota met minder regels. Wilt u weten wat het nieuwe welstandbeleid voor u betekent en wilt u aangeven wat u hier van vindt? Lees dan de enquête over het nieuwe voorgestelde welstandsbeleid op www.zuidplas.nl en vul hem in. U kunt dit doen tot en met woensdag 5 september 2012. Bent u als vereniging op zoek naar informatie over vrijwilligerswerk, bent u op zoek naar vrijwilligers of bent u als inwoner op zoek naar vrijwilligerswerk in Zuidpias? Op www.zuidplas.nl/vrijwilligersloket vindt u informatie van uiteenlopende aard!

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2012 | | pagina 5