Cl 000 Wals is met het VAN 07.00 UUR T/M 12.00 UUR (alleen bereikbaar met de fiets) Shantykoor op het Oogstfeest Na 12.00 uur kunt u genieten van de welbekende en overheerlijke broodjes hamburger en beenham (in de kraam voor de winkel) Cl000 Wals Dorpsstraat 129 2761 AL Zevenhuizen www.cl000.nl/wals Hllfiiii door de accordeon, maar ook zou het koor het combo nog willen Op het Oogstfeest 2012 treedt ook Shantykoor Het Kraai ennest op en wel om 13.00 uur op het hoofdpodium in de Dorpsstraat. Kom langs voor een boeiend en gezellig optreden. Shantykoor Het Kraaiennest is in 1995 opgericht door inwoners van de toenmalige gemeente Zevenhui zen. Inmiddels heeft het koor zo n 40 leden uit Zevenhuizen en directe omgeving. Wekelijks wordt geoe fend in dorpshuis Swanla. Zo'n 25 keer per jaar verzorgt het koor een optreden op festivals en tijdens zo wel openbare als besloten feesten en partijen. Het repertoire bestaat voornamelijk uit Engelse en Ierse shanties, naast natuurlijk ook de Nederlandse zeemansliedjes en de alom bekende meezingers. Shanties worden gezongen door het gehele koor of door een shan- tyman, waarbij het koor invalt bij het refrein. Dit alles geeft aan shantykoor Het Kraaiennest een uniek verband. Zangers zijn nog steeds van harte welkom. Altijd al willen zingen? Kom gewoon op een donderdagavond, tijdens de oefenavond, langs in Swanla om de sfeer te proeven. En als er al een wachtlijst zou bestaan, dan kan deze nooit lang zijn en kunt u al snel temidden van een groep ge zellige mannen staan. Of denk aan het combo. Een shantykoor heeft een eigen geluid. Allereerst natuur de gitaar, de banjo, het wasbord, de mondharmonica, enz. Graag versterken met een violist(e). Wie neemt die handschoen op? Om de optredens meer luister bij te zetten, rijdt het koor in een eigen shantybus "De Halluf4" genaamd. De bus is geheel omgebouwd in maritieme sferen en lijkt op een rij dend zeilschip. Een blikvanger van jewelste bij evenementen. De "Hal- luf4" brengt het koor veilig naar alle optredens in het gehele land. Voor familie en donateurs wordt jaarlijks een familiedag georganiseerd. De donateurs zijn zeer belangrijk voor het koor. Van oudsher kwamen zij uit Zevenhuizen, maar in de loop der jaren mag het koor zich ver heugen met donateurs van buiten Zevenhuizen. Wordt u ook dona teur? Naast het podium zijn tijdens het optreden aanmeldingsformu lieren te vinden. Het koor is voortdurend op zoek naar nieuwe uitdagingen. Zo is in 2010 de tweede CD uitgekomen met hoofdzakelijk Engelse shanties en inmiddels is het koor al weer druk aan het oefenen voor het uit brengen van een nieuwe CD met vooral Nederlandse liedjes. Een andere uitdaging was het op de planken brengen van de muzikale vertelling "De overwintering op Nova Zembla" in theater Swanla. Deze muzikale vertelling werd ge schreven door het koorlid Aad Wijtman, die werd geïnspireerd door het boek "Het Behouden Huys" Het beschrijft de tocht van Willem Barentsz om een nieuwe weg via de Noord naar Indië te vinden, de stranding van het schip "De Hoop" op Nova Zembla en de overwintering aldaar. In totaal wer den in 2010 en 2011 een 4-tal uit verkochte voorstellingen gegeven. De 12 liedjes in de vertelling waren alle gebaseerd op officiële shanty- melodieën. Geïnteresseerd geraakt in shan tykoor Het Kraaiennest? Ga voor meer informatie naar www.shan ty koor.nl of neem contact op met één van de leden. Hun foto's staan op de site. Wellicht kent u al één of meerdere leden van het koor. Oogstfeestkrant 1 september 2012 pagina 31 C1000 OOGSTFEEST OPEN

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2012 | | pagina 63