Ontmoet Zuidpias Actief Alfa Accountants en Adviseurs Krakende kristalbollen op het Oogstfeest! Pilates O) AVONDLES: www.fitfirst.nl WOENSDAGAVOND 19.00 - 20.00 uur ZEVENHUIZEN beweegcentrum Perfect is effectief oefenen [0180] 634465 Bestaat al jaren maar past perfect in deze tijd Tijdens het Oogstfeest kunt u kennis maken met "Zuidpias Actief". Het doel hiervan is mensen over de web site www.zuidplasactief.nl te vertellen en hopen hen enthousiast te maken, zodat ze zich daar gaan aanmelden en mee gaan doen in het leggen van contacten tussen de inwoners van de verschillende dorpen die samen de gemeente Zuidpias vormen. De website is een mooie gelegenheid om foto's van evenementen en ook informatie in de activiteitenkalender te plaatsen. Heeft u nog niet eerder van Zuidpias Actief gehoord? Wij raden u aan om zeker even een be zoekje te brengen! Aanmelden is gratis en het is bijvoorbeeld ook mo gelijk om een groep aan te maken. Wij hopen zoveel mogelijk verenigin gen en organisaties op de website te ontmoeten. accountants en adviseurs Het Oogstfeest wordt de laatste jaren opgeluisterd door een echte Kraker van formaat. Bij Wally kun je een heuse kristalbol laten kra ken. Deze kristalbollen zijn puur natuur en de fraaie inhoud wordt pas voor het eerst zichtbaar als de bol in twee helften wordt ge kraakt. Kraker Wally heeft al menig bol letje gekraakt en heeft daarom een ruime ervaring in het hoe en waarom van deze kristalbollen. Hij legt het graag uit aan ieder gewil lig oor. Deze kristalbollen, officieel 'geoden' genoemd, worden op gegraven in Mexico, in de streek Chihuahua. Als gasbel ontstaan bij vulkaan-erupties circa 50 tot 80 miljoen jaar geleden. Tijdens het afkoelen van de hete lava met de gasbellen ingesloten ontwikke len zich allerlei kristallen in deze holten. Kiezelzuur zet zich af en kristalliseert. Zo kunnen in deze kristalbollen allerlei mineralen en kristallen voorkomen, zoals er zijn: Heldere Bergkristal, Lila Amethist, Agaat blauw/grijs/wit en vele soorten Calcietkristallen. Elke bol is weer spannend om te kraken; er is er geen één die gelijk is aan de vorige. Met een speciale tang worden de bollen in 2 stukken gekraakt. Wal ly zet deze kristalbollen in de tang en kraakt daarna de bol; u mag het echter ook zelf proberen. Voor kinderen een sensatie. De bollen hebben diverse prijzen, hoe groter hoe duurder. Neem even een kijkje bij Wally, de Mexicaanse Kristalbollenkraker! En elke woensdag ochtend van 10.00-11.00 uur. Oogstfeestkrant 1 september 2012 pagina 45 Bij Alfa Accountants en Adviseurs staat de ondernemende mens centraal. De adviseurs van het accountants- en adviesbureau denken mee met de klant, en daarom praten zij als ondernemer mét de ondernemer. Alfa staat naast de ondernemer met een com pleet pakket aan diensten, kennis en ervaring. Alfa telt op dit moment landelijk ruim dertig kantoren. Samen met Naaldwijk vormt Bleiswijk een cluster met daarin bedrijfskundigen die gespecialiseerd zijn in de tuinbouw. Maar ook op het gebied van MKB zijn deskundigen met veel erva ring aanwezig. Daarnaast levert Alfa ook Personeel- en Salarisdiensten waarbij er varen salarisspecialisten de loonadmini straties van A tot Z verwerken. Ook zijn er ervaren Personeelsadviseurs aanwezig die thuis zijn in alle aspecten waarmee u met personeel te maken kunt hebben. Alfa heeft de laatste jaren de automatise ring sterk ontwikkeld waardoor er een moderne en efficiënte verwerking van ge gevens plaatsvindt. Juist door deze sterke automatisering en efficiënte werkwijze zijn de Adviseurs van Alfa in staat u als ondernemer persoonlijk bij te staan, en zich te verdiepen in de financiële zaken die het ondernemerschap met zich mee brengen. Alfa toont tevens grote maatschappe lijke betrokkenheid: Bij bijna elke lokale sportvereniging staat wel een bord van Alfa en bovendien zijn zij hoofdsponsor van "The Ride for the Roses", welke dit jaar op 9 september 2012 vanuit Naald wijk start en onderweg ook deze regio zal aandoen. Daarnaast is Alfa al jaren een trouwe sponsor van het Oogstfeest in Zevenhuizen Wilt u meer informatie? Bel dan het kan toor onder nummer 088-253 1850 of kijk op www.alfa.nl Eenvoudig en doeltreffend Bewust en geconcentreerd Veilig en rustig Verbeterd de houding Preventief effect ntmrst De achtergrond van Pilates oefeningen De Pilates fitnessmethode is het gedachtegoed van Joseph Pilates hij leefde aan het begin van de 20e eeuw. Volgens de informatie op 'wikipedia' stelde hij zijn oefeningen samen voor een precieze balans in het lichaam met de bedoeling om revalidatieprogramma's voor gewonde soldaten te verbeteren. De oefenin gen zijn dusdanig effectief gebleken dat ze nu 100 jaar later nog steeds populair zijn. Pilates oefeningen brengen je lichaam snel, verantwoord en doeltreffend in 'vorm'. Het pro gramma omvat stretch en spierversterkende oefeningen veelal uitgevoerd op een oefenmat. De oefeningen zorgen voor spierversteviging, een betere houding, souplesse en balans. Het geheim en het succes van Pilates zit hem in de eenvoud en doeltreffendheid van de oefenin gen. Een passieve levensstijl zorgt ervoor dat het aantal vezels die actief deelnemen aan een beweging verminderen. Met de precieze Pilates-methode leer je ze weer op de juiste manierte gebruiken. Niet alleen de opper vlakkig gelegen spieren, maar ook de dieper gelegen spieren span je bewust aan. Met Pilates-oefeningen train je vooral de hou dingsspieren. Hierdoor krijg je een mooie en rechte houding. Door de betere houding wor den alle spieren in je lichaam actiever in het dagelijks leven. Pilates is bewezen effectief op rug- en gewrichtsklachten en heeft een groot therapeutisch tevens preventief effect. De lessen zijn uitermate geschikt voor mensen die: een mooi en getraind lijf willen rug- en nekklachten, schouder en bekken problemen hebben jong en energiek willen blijven een zittend beroep hebben hun houding willen verbeteren Pilates oefeningen worden meestal gegeven in groepsverband waarin vloeiend bewegen, centraliteit, concentratie, controle, precisie, ademhaling centraal staan. De lessen zijn een voudig te volgen en verlopen veilig en rustig De meeste Pilates beoefenaars zijn vrouwen tussen de 20 en 65 jaar maar de methode is geschikt voor iedereen die graag zijn voordeel wil halen uit deze beheerste manier van oefenen. FitFirst beweegcentrum Nijverheidscentrum 42 2761JP Zevenhuizen VANAF 5 september 2012

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2012 | | pagina 77