OP PAD MET DE WIJKAGENT Bibliotheken brengen monumenten tot leven Dierencentrale Afsluiting A20 Mogelijk laatste ballonnenactie WN bij aanvang schooljaar Vakantie is loslaten HART VAN HOLLAND ZUIDPLAS] 29 AUGUSTUS 2012 7 De wijkagenten Ruud Danens, Ron Jonker, Bas Rijfers en Tom Oostendorp laten de lezers van het Hart van Holland een stukje meelopen hij hun werkzaamheden in de gemeente Zuidpias. Deze week: Tom Oostendorp, wijkagent wijk Dorrestein in Nieuwerkerk aan den IJssel, over hoe hij niet altijd alles los kan laten m zijn vakantie. In juli ben ik drie weken op vakantie geweest in Italië, Toscane. Voor vertrek moet er nog veel geregeld worden. Op je werk zaken afronden en overdragen en eenmaal thuis de vakantiespullen verzamelen en koffers pakken. Je zou zeggen na zoveel vakanties een routineklus. Vakantie is voor mij van het werk en de alledaagse dingen loskomen. Genieten vanaf het moment van vertrek en drie weken doen waar je zin in hebt. Het laatste lukt mij prima, het loskomen van mijn werk niet altijd. Zo zat ik met mijn vrouw op een terrasje met een heerlyke cappuccino en een broodje. Vanaf het terras zag ik dat er in een smal straatje een verkeersopstopping ontstond. Er stond een auto dusdanig geparkeerd dat het overige verkeer er niet meer langs kon. Ik keek het schouwspel aan en besloot mij ermee te gaan bemoeien. Tegelijkertijd kwam er vanuit het* plaatselijke gemeentehuis een collega van de Policia Municipale (gemeentepolitie) naar buiten. Hij floot twee keer op zijn fluitje. Geen reactie van de bestuurder. Hierop pakte hij zijn bonnenboekje en begon een bekeuring uit te schrijven. Hiermee was het probleem nog niet opgelost. Ik probeerde - half in het Italiaans en Engels - duidelijk te maken dat ik een oplossing had. Uiteindelijk snapte iedereen mij en handelde de Italiaanse collega het probleem verder af. Nog geen vijf minuten later kwam de bestuurder van de fout geparkeerde auto terug. Ik vertelde hem dat hij zojuist een bekeuring had gekregen. Het bleek een toerist die niet beter wist. Ik adviseerde hem even het gemeentehuis Binnen te gaan en met de dienstdoende agent te gaan praten. Deze tip had resultaat want de bekeuring werd ingetrokken. Zo zie je maar weer, je denkt los te zijn van je werk maar het zit waarschijnlijk toch in je genen. Als er iets gebeurt in je omgeving, maakt niet uit waar en wanneer, dan ga je handelen. Zo zullen er ongetwijfeld andere beroepsgroepen zijn die iets ondernemen als hulp noodzakelijk is. Zoals artsen en EHBO'ers, kortom alle redders in nood. Ook voor hen betekent vakantie niet altijd alles kunnen loslaten. Zuidplas/Waddinxveen - Voor Open Monumentendag, zaterdag 8 september, wordt door de bibliotheken De Groene Venen, Nieuwerkerk aan den IJssel en De Krimpenerwaard een fietsroute georganiseerd langs monumenten in de regio Midden-Holland. Het thema van de fietsroute is 'Levende Monumenten'. Bij ie der monument dat genoemd wordt in het fietsrouteboekje, zijn uitingen van kunst en cul tuur in allerlei vormen aanwezig. Bijvoorbeeld een tentoonstelling keramiek in de steenoven van Nieu werkerk, pianospel in het Kleine kerkje in Zevenhuizen, muziek groep Gras bij Fort Wierickerschans in Bodegraven, het Shantykoor de Vlisterzangers zingen de 'vergeten plek' tot leven in Waddinxveen, In Schoonhoven ziet men in de Water toren zilversmeden aan het werk, in de Remonstrantse kerk in Boskoop worden korte concerten gegeven door Hanno en in Moordrecht kun nen de fietsers een expositie be zichtigen. Bibliotheken in de gemeenten zijn Vermist Poes, schildpad, witte neus, snuit, borst en poten, zwart rond één, rood rond andere oog, is gechipt, Donau Nieuwerkerk aan den IJssel. Poes, zwart, zonder wit, is gechipt, IJssellaan Nieuwerkerk aan den IJs sel. Regio - De hoofdrijbaan van de A20 richting Rotterdam (links) tussen Gouda en Nieuwerkerk aan den IJs sel wordt voor alle verkeer afgeslo- startpunt voor de fietsroute. In Nieuwerkerk aan den IJssel is Ko renmolen Windlust beginpunt. Ge start kan worden tussen 10.00 en 15.00 uur. In het boekje worden de tentoonstellingen en de tijdstippen genoemd wanneer optredens van muziek en zang plaatsvinden. De fietsrouteboekjes zijn verkrijgbaar in de bibliotheken en in de Koren molen. Voorts vinden op diverse plaatsen tussen 12.00 en 14.00 uur korte workshops van vijftien minu ten plaats zoals 'je naam in hiëro glyfen' of een tegeltje beschilderen. Het fietsrouteboekje is ver krijgbaar op 8 september bij de startplaatsen van de fietsroute. Voor meer informatie: www.bibliotheeknieuwerkerkaan denijssel.nl en www.bibliotheekdegroenevenen.nl. Gevonden Kat, cypers, met witte aftekeningen, A 20 Moordrecht. Valkparkiet, gele borst, grijze vleu gels, oranje wangen, Dieze Nieu werkerk aan den IJssel. Voor meer informatie: 0186-601199 en www.dierencentrale.nl ten van vrijdag 7 september 23.00 uur tot maandag 10 september 5.00 uur. Er worden in die periode asfal- teringswerkzaamheden verricht. Het kost moeite om te wachten tot het geluid van de toeter klinkt, het teken dat de ballonnen losgelaten mogen worden. Nieuwerkerk aan den IJssel - De scholen zijn weer begonnen. Om alle verkeersdeelnemers daarop te at tenderen, worden er spandoeken op gehangen in de gemeente én vindt er jaarlijks een ballonnenactie plaats. Dit jaar waren de leerlingen van De Terp in Nieuwerkerk aan de beurt om de met helium gevulde ballonnen op te laten. Door Bart Jansen De vakantie zit er voor de basis schoolleerlingen op: weer even wennen voor de meeste kinderen. Wennen aan het schoolritme, maar ook aan het verkeer. En het verkeer aan hen. Om duidelijk te maken welke risico's er aan het kletsen en niet opletten op de fiets verbonden zijn, is wethouder Arjen Hazelebach uitgenodigd om de kinderen toe te spreken. "In het verkeer is het belangrijk dat je oplet. Natuurlijk is het heel ge zellig om met zijn drietjes naast elkaar te fietsen en te kletsen, maar je moet ook door hebben wat er om je heen gebeurt", spreekt Hazelebach de leerlingen toe. De goedlachse wethouder weet niet de aandacht van alle kinderen te pakken, die zijn namelijk te druk bezig met hun ballonnen. Tijdens de toespraak van de wethouder vliegt er dan ook al een aantal ballonnen vroegtijdig de lucht in. Hetzou wel eens de laatste keer kun nen zijn dat deze actie plaatsvindt. "Helium, waarmee jullie ballonnen gevuld zijn, is schaars en dus lastig te verkrijgen. Met wat geluk hebben we voor vandaag nog een fles op de kop kunnen tikken, maar of dat volgend jaar ook lukt is nog maar de vraag", vertelt de wethouder. Zowel de gemeente Zuidpias als Vei lig Verkeer Nederland (WN) afdeling Zuidpias willen een alternatief voor de ballonnenactie bedenken en roe pen de leerlingen en ouders op om met hen mee te denken. "Jullie doen toch sowieso mee?", vraagt Hazele bach de leerlingen van De Terp. Er klinken slechts een paar 'ja's', want de focus ligt nog steeds op de bal lonnen die de kinderen in hun han den moeten houden. Pas als de toeter geklonken heeft mogen de ballonnen los. De kinderen kijken allemaal hun ballonnen na en stiekem hopen ze dat die van hun het verst komt. Eén leerling heeft pech, zijn ballon blijf direct in een boom op het schoolplein hangen.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2012 | | pagina 7