Campagnetijd Nieuwe BRAinS brochure is uit Gemeente gaat riolering herstellen en extra parkeervakken maken Doek valt voor muziekschool Door regen en wind geen scootmobieldag Verkiezingsavond WD Lezingen in bibliotheek Waarschuwing voor klussende oplichters HART VAN HOLLAND ZUIDPLAS 29 AUGUSTUS 2012 Muziek/Divers info@scnz.nl Muziek Literair Tweede Kamerlid en oud-wethouder van Zuidpias Tamara Venrooy deelt haar belevenissen als volksvertegenwoordiger in politiek Den Haag met de lezers van Hart van Holland. Zomaar een avond in campagne- tijd. Achterin de zaal stond een jongen met een krant voor zijn gezicht. In die krant had hij twee gaten gemaakt. Door die gaten keek hij naar de rest van het ge zelschap; een zaal vol toehoor ders en vragenstellers en een rij krukken voorin de zaal met po litici van alle partijen. Het zijn de leukste debatten vind ik, de batten voor en met mensen met een verstandelijke beperking. Omdat de vragen die gesteld worden beter zijn dan van menig journalist, omdat het nooit gaat zoals je denkt. Maar vooral om dat het heel veel vooroordelen ontkracht en laat zien dat men sen misschien wel een beperking hebben, maar zeker niet hun be perking zijn. Zeg nou zelf, heeft niet iedereen op wat voor manier dan ook ergens een beperking? We krijgen veel vragen uit de zaal over wonen en over zorg. En ook over dagbesteding, werk en vervoer. Bussen die niet op tijd rijden of heel erg omrijden zodat je te laat komt op de plek van bestemming, zijn een grote bron van ergernis. Ik hoor het helaas veel vaker. Je zou toch verwach ten van een land als Nederland anno 2012 dat het vervoer wel goed geregeld is. Een paar weken geleden heb ik met steun van de Kamer een oproep gedaan aan de regering om nu eens een keer alles op een rij te zetten als het gaat om het openbaar vervoer en alle vormen van speciaal ver voer. En nu eens te gaan kijken vanuit de vervoersbehoefte van mensen en niet vanuit het ver snipperde aanbod van al die ver schillende regelingen. In de zaal waarin we debatteren geeft een jonge vrouw nog eens krachtig aan dat ze baalt van de regiQtaxi die steeds omrijdt. "Ik was het zo zat dat ik steeds twintig ki lometer omreed dat ik maar met het openbaar vervoer ben gaan reizen!", stelt ze verontwaardigd vast. Haar verontwaardiging slaat om in enthousiasme als blijkt dat dit voor haar ook eigenlijk veel prettiger is want nu kan ze het zelf regelen. Deze weken ga ik het hele land door voor de verkiezings campagne. Eigenlijk net zoals daarvoor alleen nog wat inten siever. Folders uitdelen, werk bezoeken doen, debatten van commentaar voorzien, radio in terviews, zelf debatteren... De kern van mijn boodschap is dat we een mooier Nederland zijn en blijven als we kijken naar wat mensen wel kunnen in plaats van naar wat ze niet kunnen. Dat je niet gelijk naar de overheid hoeft te kijken voor een oplossing als je een probleem hebt. Natuurlijk is er hulp, ondersteuning of zorg als je het niet zelf kan. Bijna de helft van alle overheidsuitgaven gaat naar zorg en sociale zeker heid en die uitgaven groeien al leen maar. Nederland is een heel sociaal land. Maar geluk vind je niet in de overheid, geluk zit in jezelf. Als je mensen de ruimte geeft gebeuren er mooiere din gen dan de overheid kan beden ken. Met die boodschap reis ik nu rond en vul ik ook deze kolom men. Ik wens u een mooie demo cratische dag op 12 september! Nieuwerkerk - Omwonenden van Esse Hoog zijn eerder deze maand door de gemeente geïnformeerd over de geplande reconstructie werkzaamheden aan de Vecht. De grond in de wijk is zo verzakt dat de riolering kapot is gegaan. Het knelpunt zit bij Vecht en zal ge repareerd moeten worden. Omdat dan toch alles open ligt, wordt ook meteen de straat opgehoogd. Door de bewoners is meegedacht over het gebied en geopperd dat er liefst meer parkeerplaatsen De voorzitter van De Zeven Muzen, Joop Huson (links) en Ad Uijtdewilligen, voorzitter van de Stichting Nieuwerkerkse Muziekschool bezegelden het heuglijke feit met een ferme handdruk. Zuidpias - De Stichting Nieuwerkerkse Muziekschool bestaat na 39 jaar niet meer. Dinsdag 21 augustus werd door het zetten van een handtekening bij notaris Rompes de Stichting MOZ-Art een feit. MOZ-Art verzorgt vanaf 1 sep tember de muziekopleidingen in Zuidpias. De stichting is door de gemeente aangemerkt als de ba sisvoorziening muziek en ontvangt daarom als enige opleider gemeen telijke subsidie. De muziekopleidingen van de Zeven Muzen uit Zevenhuizen en Moer- kapelle, waar de muziekopleiding van De Kleine Trompetter onder valt, de muziekopleiding van Kunst na de Arbeid uit Moordrecht en de muziekopleiding van de Stichting Nieuwerkerkse Muziekschool zijn hiermee nu formeel samengevoegd. moeten komen. Door twee van de vier toegangen van het speelter rein dicht te maken, kunnen een paar extra parkeerplekken worden gecreëerd. Op de gemeentelijke website zijn de plankaarten in te zien. Nieuwerkerk aan den IJssel - De voor zaterdag 25 augustus geor ganiseerde scootmobieldag viel letterlijk in het water. Door de felle buien en windvlagen die verwacht werden was de organisatie, Lions Nieuwerkerk aan den IJssel en Stichting Evenement, genoodzaakt deze eerste editie van de scootmo bieldag een etmaal van te voren af te gelasten. Een bittere pil voor iedereen die sinds april betrokken was bij de organisatie ervan. Zeker ook voor initiatiefnemer Eric van Nierop van de Lions, die zelf deze dag ziek thuis moest blijven. Uitgangspunt van de scootmo bieldag was een gezellige dag te organiseren, met een hapje en een drankje, een vaardigheidtest op een parcours en een aantal bedrijven dat nog wat verrassingen in petto had. Uitstel betekent echter nog geen afstel. De organisatie kijkt uit naar een nieuwe datum. Zuidpias - Het nieuwe schooljaar is begonnen en dat betekent een nieuw seizoen van BRAinS. Vorige week zijn op alle scholen de bro chures uitgedeeld. Ook deze elfde editie staat vol met activiteiten op het gebied van kunst, cultuur, sport en welzijn. In totaal staan er in deze brochure ruim zeventig activiteiten, waaronder de bekende activiteiten als koken, theater, fotografie, vol leybal en golf. Nieuwe zijn de mu zieklessen op harp of cello, knutse len met materialen als décopatch of foam klei, een bezoek brengen aan een kerk en een ambulance van bin nen bekijken. Een bijzondere activiteit is Satur- daynight Skate. Een groot skate evenement dat op zaterdag 29 september plaatsvindt. Verder the mabijeenkomsten voor ouders en verzorgers over 'pre-puberteit' en 'luisteren naar je kind'. En onder de naam BRAinS XL worden ook aan leerlingen in het Voortgezet Onder wijs diverse activiteiten aangebo den, zoals duiken, koken en huis werkbegeleiding. Kijk voor het hele programma op www.jeugdwerkzuidplas.nl. Gouda - WD kandidaat-kamerleden Tamara Venrooy en Brigitte van der Burg lichten op vrijdag 31 augustus vanaf 20.00 uur in Stadscafé De Zalm op De Markt de standpunten toe van het verkiezingsprogramma 'Niet doorschuiven, maar aanpak ken'. Hierbij gaan zij in debat met het publiek in de zaal. Een van de vragen in deze tijd van campagne voeren is, hoe de politie ke partijen denken Nederland uit de crisis te krijgen. De politieke partijen verschillen hierin sterk van mening. De beide kandidaat-kamerleden zien uit naar een stevig debat. Zuidplas/Waddinxveen - In de diverse vestigingen van biblio theek de Groene Venen en van de Openbare Bibliotheek in Nieu werkerk aan den IJssel vinden in september diverse lezingen plaats met 'historie' als thema. Op maan dag 17 september spreekt Herman Pleij in Nieuwerkerk, op dinsdag 18 september is Nelleke Noor- dervliet te gast in-Waddinxveen en Hans Goedkoop is op dezelfde dag aanwezig in Zevenhuizen. De toegang tot de lezingen bedraagt in alle gevallen 5,- euro in de voor verkoop en 6,- euro aan de zaal. De lezingen beginnen om 20.00 uur. Voor kinderen van acht jaar en ou der vinden in de diverse vestigingen van de bibliotheken voorstellingen van een verhalentheater plaats. Op zaterdag 15 september vertelt Eric Borrias om 14.00 uur in de vestiging in Waddinxveen het verhaal van de Scheepsjongens van Bontekoe; woensdag 19 september vertelt Ge- rie Groot Zwaaftink in de bibliotheek van Nieuwerkerk de legende van de Witte Wieven en op donderdag 20 september is Hans van Woerkom om 16.00 uur in de bibliotheek in Moordrecht te gast om het verhaal 'Vrienden in Rome' te vertellen. De toegang tot de lezingen bedraagt 2,50 euro. Vooraf reserveren is mo gelijk. Voor meer informatie: www.bibliotheekdegroenevenen.nl. Zuidpias - De politie wijst erop dat er in de regio oplichters actief zijn, die diensten zoals het schoonmaken van de gevel of dak, ophogen van de oprit of de voortuin en andere tuinwerk- zaamheden aanbieden. Ze maken de bewoners wijs dat bijvoorbeeld hun tuin onderhoud nodig heeft en ver volgens schotelen ze de slachtoffers hoge rekeningen voor die contant betaald moeten worden. De politie adviseert om niet met deze Engels sprekende klussers, die vaak rijden in bestelbusjes, in zee te gaan. Vrijdag 31 augustus - 20.15 uur Night of Harmony Dorpsplein, Zevenhuizen Dinsdag 4 september 20.15-21.15 uur Boekpresentatie Joke Verhoef 'Vanuit contact naar verbinding' Bibliotheek, Nieuwerkerk aan den IJssel Entree 5 euro Zaterdag 1 september - 21.00 uur Optreden St. Louis Slim Café East End, Oosteinde 7a, Moordrecht Zaterdag 1 september Oogstfeest 'Oude tijden herleven' Zevenhuizen

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2012 | | pagina 9