Nieuwerkerk MONTMARTRE KORTING Hét adres voor: Trouwringen Sieraden Horloges Reparatie van 69,- voor €59,- DUEPUNTI Dorpsstraat 54 *2912 06 Nieuwerkerk a/d IJssel *T (0180)31 38 15 E info@juweliervansomeren.nl www.juweliervansomeren.nl MSÜ HART VAN HOLLAND MONMARTE IN HET OUDE DORP 5 SEPTEMBER 2012 C&r'n./ (T) fj.f Aanbieding geldig op 7-9 en 8-9 Nieuwerkerk aan den IJssel - De zomer startte laat dit jaar en als het aan de winkeliers van het Oude Dorp ligt mag die zomer nog wel even duren. Ze bewijzen dit op vrijdagavond 7 september wanneer de Dorpsstraat en een deel van de Kerklaan veranderen in het beroem de Parijse Montmartre, compleet met kunstenaars en straatmuzikan ten. Voor iedereen die van lekker eten en drinken houdt is het Oude Dorp dan the place to be. Door Cees Visser Voor de zevende keer hebben de winkeliers van het Oude Dorp de handen ineengeslagen vooreen zomers evenement, waarvan jong en oud zullen genieten. Het is het resultaat van vele avonden brainstor men waarop frisse ideeën werden geboren voor een zomerse avond in Franse sfeer. Dat dit niet met de Franse slag is gebeurd, bewijst een gesprek met Mirjam Schoema ker, één van de zes organisatoren. "Tijdens onze bijeenkomsten had iedereen zijn inbreng, waarna uitein delijk een aantrekkelijk programma kon worden samengesteld. Voor de kinderen is er een kleurwedstrijd en een springkussen en ze kunnen zich laten 'invlechten' en schminken. IJs en crêpes maken het feest voor hen compleet. Volwassenen kunnen hun hart ophalen aan allerlei kunst werken, zowel op straat als in de winkels, een accordeonspeler zorgt voor muziek in zuidelijke sfeer, een mimespeler vertoont zijn kunsten en een karikaturist zal voor de mooi ste spotprenten zorgen. Hapjes en drankjes zijn er in overvloed; zo kan men bijvoorbeeld Franse delicates sen proeven." Onmisbare schakel Bij de organisatie van zo'n groots opgezet evenement is ook altijd de Stichting Evenement betrokken. Schoemaker: "De Stichting Evene ment zorgt voor de vergunningen, zet de kramen op, neemt een deel van de organisatie op zich en komt met een Rad van Fortuin. Deze Stichting is dus altijd een onmisbare schakel in het geheel." Fotowedstrijd De vakantie ligt nog vers in het geheugen. Honderden, duizenden fo to's zijn getuige van de zomervakan tie. De organisatie is benieuwd naar deze foto's en houdt een wedstrijd, De organisatoren van Montmartre in het Oude Dorp. Staand van links naar rechts Willem Zwang, Mirjam Schoemaker, Jan Jansen, Romana Zwang. Zit tend Jolanda den Hartog en Eline Frerichs. waarbij de vijf mooiste foto's voor een prijs in aanmerking komen. Bur gemeester Gert-Jan Kats zal de foto's beoordelen en de winnaars aanwij zen. De winnende foto's zullen, voor iedereen zichtbaar, in de Dorpsstraat worden tentoongesteld met vermel ding van de vakantiefotograaf. Openstelling winkels Alle winkels van het Oude Dorp zijn vrijdag 7 september tot 21.30 uur open. Omdat veel kunstwerken, zoals schilderijen, mozaïek en glas in lood in de winkels worden geëxposeerd, is even binnenlopen zeker aan te raden. Gaat het weer meewerken? De orga nisatie zal vast en zeker een beroep doen op de lokale weerman. Maar ook wanneer Leen de Koning geen positieve bijdrage kan leveren, gaat het evenement gewoon door. NieuWe'

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2012 | | pagina 15