Tennisclinic eredivisiespelers Lustrumexpositie Oudheidkamer Sterrenslag vooral gezellig evenement Lezing Herman Pleij Handwerken bij Breicafé Zuidpias Boekenmarkt in Reigerhof op Grote Leerlingen De Wingerd winnen landelijke prijs Vaarvakantie voor cliënten De Zellingen Boulers winnen Markttoernooi HART VAN HOLLAND NIEUWER KERK AAN DEN USSEL 5 SEPTEMBER 2012 19 Tennis Jeu de boules EEN TENNISCLUB VflNE heten u welkom I TC NIEUWERKERI Op de stalzolder wordt op één paneel aandacht besteed aan het lustrum en zijn de andere ingericht met een ju bileumtentoonstelling met als thema 'Arm en rijk: kunst met Klein Hitland'. 'Arm en rijk' is het actuele thema van de Maand van de Geschiedenis 2012. Op Klein Hitland was dat het contrast tussen de arbeiderswonin gen en de villa Hitland (met gouden M van Mijnlieff). Klein Hitland was de laatst werkende ijsselsteenplaats met open veldovens. Daarom en door de nabijheid van Rotterdam is het de meest in de kunst vastgelegde steen fabriek/ De ruim twintig objecten zijn deels geleend, maar de grootste Opening van de Oudheidkamer in 1992 metzaagwerk van Maarten Mo lenaar en Kees Doornhein. De eerste stelde de stal ter beschikking en de tweede zijn collectie schoenmakersgereedschap. Tussen hen in Dave van der Wal, toen van radio LON en nu van RTV Rijnmond. collectie verzamelde de HVN zelf in van de muziekschool MOZ-art voor veel minder dan haar twintig jaar. passende muziek. De nieuwste aanwinsten zijn twee De Oudheidkamer is te vinden aan de pasteltekeningen uit 1966 van Rot- 's-Gravenweg 6a in de monumentale terdammer Jan Wagner. boerderij Nooit Gedacht. Voor meer Vanwege het feest zorgen leerlingen informatie: 0180-312228. Nieuwerkerk aan den IJssel - De Oud heidkamer van de Historische Ver eniging Nieuwerkerk aan den IJssel (HVN) is op Open Monumentendag zaterdag 8 september open van 14.00 tot 17.00 uur. Cultuurwethouder Jan Verbeek feliciteert om 14.00 uur de HVN met haar twintigjarig bestaan en opent een nieuwe wisselexpositie, ledereen is welkom. Van de deelnemers aan Sterrenslag werd de nodige inspanning gevraagd. Nieuwerkerk aan den IJssel - In het Essepark vond zondag 2 september het door Vedj georganiseerde evenement Sterrenslag plaats. Ook al werd op sportief gebied een en ander van de deelnemers verwacht, het belangrijkste was dat inwoners uit Zuidpias elkaar in een gezellige en sportieve sfeer kon den ontmoeten. De eredivisiespelers van TCN verzorgen een clinic voor leden en sponsors. Jong en oud ging met elkaar de spor tieve strijd aan waarbij vooral veel gelachen werd. De eerste prijs werd gewonnen door de IJsselkids Speel- Met tachtig A4'tjes en plakband wist het winnende team 'Produc tief Junior', bestaande uit Jelmer, Jason, Michele en Floris op 't Root, een brug te maken van 49 centime ter die 11,1 kilogram kon dragen. Met hun inzending won 'Produc tief Junior' de 2e Publicatieprijs. Doel van de wedstrijd was talent leerlingen enthousiast te maken om het resultaat van hun voorbereiding, onderzoekswerk en uitvoering met anderen te delen. Door te publiceren wat de talentkinderen hebben ge- tuinvereniging, tweede werd 't Bier team en Stichting Vedj eindigde op de derde plaats. Voor de editie van 2013 liggen de plannen al weer klaar. leerd, gemaakt of ontdekt, kunnen andere kinderen inspiratie opdoen. De jury was van mening dat Produc tief Junior op voortreffelijke wijze het bouwproces in beeld heeft heb ben. De twee andere deelnemende groe pen, de Bouwnerds bestaande uit Bart, Pien, Daan en Florian, en BXJF, bestaande uit Bob, Jarno, Xander en Floris Neleman, veroverden samen met nog twee andere scholen de tweede plaats. Alle bijdragen zijn te zien op www. plannex.nl. Nieuwerkerk aan den IJssel - Eme ritus hoogleraar Herman Pleij geeft maandag 17 september een lezing in de bibliotheek. De lezing begint om 20.00 uur, zaal is open 19.30 uur. De toegang bedraagt vijf euro in de voorverkoop en zes euro aan de zaal. Kaarten zijn verkrijgbaar in de bibliotheek of via info@biblio- theeknieuwerkerkaandenijssel.nl. De lezing is georganiseerd in het kader van het project Levende Mo numenten. Nieuwerkerk aan den IJssel - leder een, van jong tot oud(er) is op de maandag van 13.30 tot 16.30 uur welkom in het restaurant van De Meander aan de Boslaan 1 om te komen handwerken, haken, breien, borduren of kaarten maken. Een uurtje blijven kan, een hele middag uiteraard ook. Voor meer informatie: breicafe- zuidplas.hyves.nl, 0180-317204 (na 10.00 uur) of 06-24116056. Nieuwerkerk aan den IJssel - In winkelcentrum Reigerhof vindt op zaterdag 13 oktober de jaarlijkse (kinder)boekenmarkt plaats. Het winkelend publiek kan tussen 9.30 en 16.30 uur een keuze maken uit een groot assortiment boeken. Particulieren die hun boeken kwijt willen en/of mensen die voor een goed doel boeken willen verkopen, kunnen een kraam huren. Wie boe ken, die in goede staat moeten zijn, wil afstaan kan contact opnemen via 0180-314818. Nieuwerkerk aan den IJssel - De Eredivisiespelers van TCN verzorgen, in samenwerking met tennisschool Michael Jongste, op zaterdag 8 sep tember van 16.00 tot 17.00 uur een tennisclinic voor sponsors en (jeugd) leden. De clinic vindt plaats tijdens Het feest voor de cliënten, die onder meer afkomstig zijn van Woonzorg centrum De Meander, worden met bussen naar Vlaardingen gebracht waar het gezelschap aan boord gaat van het schip. Op maandag ochtend vroeg vertrekt het schip richting Zierikzee. De Havendienst van Rotterdam heeft toegezegd de gasten aan boord te verrassen met een spectaculair waterballet als groet van de gemeente Rotterdam. Vervolgens voert de reis via Zierik zee, het Veerse Meer en het Kanaal door Walcheren naar Terneuzen. Op Delft/Nieuwerkerk aan den IJssel - Twee teams van Jeu de Boules Club Nieuwerkerk namen zaterdag 1 sep tember deel aan het 'Grote Markt- toernooi' in Delft. Deelnemers kwa men uit het hele land. Peter Troost, Jan van der Voort en Arie van de Berg speelden als tri- plette mee en behaalden na drie gewonnen kwalificatiewedstrijden de A-poule. Vervolgens werd een knock-out systeem gehanteerd dus moest het team blijven winnen. de seniorclubkampioenschappen, waarvan op zondag 9 september de finales gespeeld worden. Er zijn geen kosten aan verbonden. Voor meer informatie en aanmel den: tc@tcnieuwerkerk.nl. woensdag wordt nog een bezoekje aan Antwerpen gebracht, op don derdag wordt, terug in Nederland, Willemstad aangedaan en op vrij dag keert het gezelschap terug naar Rotterdam. Tussen 14.00 en 15.00 uur zijn alle gasten weer terug op hun eigen zorglocatie. De verzorging, het recreatiepro gramma en alle werkzaamheden die samenhangen met de schoonmaak, onderhoud en voeding, worden uit gevoerd door medewerkers en vrij willigers van De Zellingen, dat de reis voor het eerst organiseert. Door in de finale het hoofd koel te houden wisten de Nieuwerkerkers de winst voor de neus van MIDI Delft weg te kapen. Conny Smithuis en Rob en Lyda Brökling hadden het moeilijker in hun voorrondes maar wisten toch te overleven. De finale wonnen ze ver volgens met 13-2 van PUK uit Haar lem. Voor deze dubbele overwinning oogsten de Nieuwerkerkse boulers bewondering van de organisatie van het toernooi. Nieuwerkerk aan den IJssel - Een team talentleerlingen van basisschool De Wingerd heeft de landelijke wedstrijd 'Samen bouwen we sterk' gewonnen. De opdracht was een brug te bouwen van papier die een zo groot mogelijk gewicht kon dragen én daarbij het proces van het maken vast te leggen. Nieuwerkerk aan den IJssel/regio - Vijftig cliënten van De Zellingen gaan van zondag 9 tot en met vrijdag 14 september varend op vakantie. Speciaal voor dit doel heeft De Zellingen het volledig aangepaste vakantieschip Prins Willem Alexander gehuurd. Technisch Installatiebureau Van Wijngaarden b\

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2012 | | pagina 19