'Zorg geven, met hart en hand' schu if deu rkasten op maat Met oldtimerbus naar Oldtimerfestival Droomdekentjes Land van Belofte Sloop voormalige pizzeria gestart Rommelmarkt op Monumentendag Open Dag Land van Belofte HART VAN HOLLAND MOERKAPELLE 5 SEPTEMBER 2012 23 Jubileummaand Beth-San voor veertigjarig bestaan www.enkast.nl 0180-634866 Volgende stap revitalisering Moerkapelle Moerkapelle De hele maand september is het feest in woonzorgcentrum Beth-San. Aanleiding voorde feestelijkheden is het veertigjarig bestaan. De officiële aftrap van de jubileummaand vond donderdag 30 augustus plaats. Dankbaarheid voerde de boventoon. Door Marianne Fortuin Locatiemanager Jan-Dirk Meijering opende de bijeenkomst, waarna in meerdere speeches felicitaties wer den overbrachten werd opgeroepen tot dankbaarheid. Aan het woord kwamen Flans de Vin van Stichting Cedrah, waarvan Beth-San deel uit maakt, pastoraal werker Van der Lee, en de heren Van Rooijen van de Cliëntenraad en Kooij van de Com missie van Advies. Kooij benadrukte het belang van het voortbestaan van identiteitsgebonden zorg, zeker in deze economische moeilijke tij den. Er werd teruggeblikt op de of ficiële opening op 30 augustus 1972 van het oude gebouw door domi nee Boogaard, in het naastgelegen kerkgebouw van de Gereformeerde Gemeente. Ook werd gememoreerd dat er in veertig jaar veel gebeurd is, maar dat het belangrijkste was én is 'zorg geven, met hart en hand'. De eerste directeur van het zorg centrum, mevrouw C.M. de Blooijs, kreeg het eerste exemplaar over handigd van de jubileumuitgave van het blad Onderling Contact met veel foto's en verhalen van vroeger. Omdat goede zorg staat of valt met het personeel en de vrijwilligers, werden veel mensen bedankt met een rode roos. Manager Jaco Vonk van de Facilitaire Dienst opende de rij en riep achtereenvolgens de me dewerkers van de Fluishoudelijke Dienst en WMO, de Linnenkamer, het Servicepunt, de Techniek, de keuken en het restaurant naar vo ren. Terwijl hij dit deed, somde hij wat feiten op, die aangaven hoe veel werk er wordt verzet. Zo wordt er 12.000 kilo was per jaar ge wassen en voert de Techniek ruim duizend klussen per jaar uit. Nesia Huisman van het Verpleegkundig Een roos als blijk van waardering voor het personeel van Beth-San. Team roemde de tomeloze inzet, de betrokkenheid, de moed, de door zettingskracht, de ontwikkeling en groei van haar medewerkers. Karin Rondeel van Kleinschalig Wonen had voor haar mensen een gedicht geschreven. In de jubileummaand staan allerlei activiteiten op het programma, zo als een bewoners- en personeels uitje, een optreden van het koor Vox Humana, een diner voor alle vrijwilligers en op 28 september een reünie voor (oud-)medewerkers van Beth-San. Moerkapelle - Tijdens de open dag zaterdag 15 september op het Land van Belofte aan de Noorddijk 5 zijn de droomdekenmaaksters aanwezig met een tent vol droomdekentjes, gemaakt door een groepje vrouwen voor ernstig zieke kinderen in Ne derland. Er worden cadeauartikelen verkocht, waarvan de opbrengst be stemd is voor nieuw materiaal voor de dekentjes. Voor meer informatie: 06-27516209 of mariejose.phylipsen@gmail.com. Zevenhuizen/Moerkapelle - Bewo ners van zorginstellingen, verzor gingshuizen en verpleeghuizen in Zevenhuizen en Moerkapelle kun nen op zaterdag 15 september met Oldtimerbussen een rondrit maken door het Groene Hart en, indien de gezondheid het toelaat, een bezoek brengen aan het Oldtimerfestival in Alphen aan den Rijn. Aanmelden kan tot en met zaterdag 8 septem ber. Door sponsoring zijn er geen kosten aan de toertocht verbonden. Begeleiders kunnen personeelsleden van verzorgingsinstellingen zijn dan wel mantelzorgers of familieleden. Het meenemen van een rollator is toegestaan. Voor rolstoelers is een beperkt aantal rolstoelbusjes be schikbaar. Oldtimerfestival De dertigste editie van het Oldti merfestival wordt geopend door Gijs van Lennep, Nederlands beste auto coureur uit de 20e eeuw. Nieuw dit jaar is de Oldtimer Bromfietsshow. Deelnemers kunnen zich aanmelden via de website. Voor meer informatie: www.oldtimerdagalphenaandenrijn.nl. Moerkapelle - Op Open Monu mentendag, zaterdag 8 septem ber, vindt tegelijkertijd van 9.00 tot 15.00 uur de zendingsrom melmarkt plaats. Lekker slenteren langs kraampjes vol met twee dehands spullen als elektronica, kleinmeubelen, boeken, keuken gerei, tassen, speelgoed, antiek, kinderkleding, bloemen en planten. Op de markt zijn ook diverse con sumpties verkrijgbaar. Open Monumentendag Op deze dag kunnen belangstel- lenen kunnen een bezoek brengen aan de oude dorpskerk die gebouwd is in de zeventiende eeuw. Er is een tentoonstelling met oude dorpsge zichten en men kan de kerkzaal, de galerij, het orgel en de toren be zichtigen. Het orgel wordt bespeeld door diverse musici en om 11.00, 12.00, 13.00 en 14.00 uur worden rondleidingen gegeven. Moerkapelle - Een wijnproeverij van biologische wijn, demonstraties wil- genteenvlechten en fruitsap maken, een tentoonstelling van handgemaakte hoeden, een workshop bloemschikken. Doe daar een flinke portie brocante, antiek linnen, leuke cadeauartikelen, producten van het land bij, plus een doorlopend en gevarieerd programma aan muziek en zang en je hebt het evenement van de Vrouwen van Nu op zaterdag 15 september: Najaarsno ten. De Vrouwen van Nu presenteren die dag hun jaarprogramma, evenals de bijenvereniging Ambrosiusgilde en natuur- en vogelwacht Rotta. Er is een tentoonstelling van beeldende kunst van Cultureel Netwerk Zuid- plas. Voor de kleintjes is er een grab belton en wordt een miniworkshop armbandjes maken gehouden. Op het terras zijn koffie, thee, limonade en huisgemaakte taart verkrijgbaar. Het evenement wordt gehouden op het Land van Belofte aan de Noord- dijk 5. De toegang is vrij. Advies: kom op de fiets! De buitenmuur van de vroegere klas 5 en 6 ligt er al uit. Knus De herinrichting van de Moerkapelse Zijde (locatie Knus) maakt deel uit van de totale revitalisering van het dorp Moerkapelle, waar inmiddels een aantal vernieuwingen is door gevoerd. De koopappartementen met winkel/kantoorruimten worden gebouwd voor de categorie starters en krijgen volgens de bouwtekening een hoogte van 10,32 meter. De aan vraag voor de omgevingsvergunning is in behandeling bij de gemeente. het pand aan de Moerkapelse Zijde, waar een pizzeria gevestigd was. Nog eerder huisde er in het pand een uit twee klassen bestaande lagere school. Op deze plek staat de bouw van een appartementencomplex met praktijk/winkelruimte op de plan- Moerkapelle - De volgende stap in de revitalisering van het dorp Moerka pelle is gezet. De eerste slagen van de sloophamer maakten vorige week een eind aan het voortbestaan van

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2012 | | pagina 23