Hoofdaccommodatie roeibaan opgeleverd 'Buurman' pleegt babbeltruc Marco Flier jonge duiven- kampioen Inleveren Kleurplaten Zoekt u soms dit dier? Kaartverkoop Swanpop van start Tekenen en schilderen voor volwassenen Molenviergang in finale Molenprijs '•?vT c0K106ER ifcti&B U2Q12 KEFLAR foolhouse HART VAN HOLLAND ZEVENHUIZEN 5 SEPTEMBER 2012 27 Duivensport SOUTH LAKE THE SURFS THE LEGACY It CAFÉ LATE De overdraehtspapieren worden ondertekend door van links naar rechts: Albert Bok (BAM), Wilbert Jansen en Carel Andriessen. Zevenhuizen - De hoofdaccommodatie en het botenhuis van de Willem- Alexander Baan is donderdagmiddag opgeleverd. Door de gemeente Rotter dam was er een feestelijk tintje aan gegeven en was er een officiële sleu teloverdracht. Dit laatste werd gedaan door Fred de Jonge, directeur van BAM. De oplevering van het complete ge bied van de internationale roeibaan is eind dit jaar te verwachten. De of ficiële opening, mogelijk door Prins Willem-Alexander, staat voor het voorjaar gepland. Maar dan kan er al lang geroeid worden. Op zaterdag 15 september vinden al de zoge noemde Erasmussprints plaats. Met dit evenement wordt de roeibaan getest. "Daarna kan er volop getraind gaan Zevenhuizen - Postduivenvereniging de Stormvliegers korfde donderdag 30 augustus 231 duiven in voor het laatste concours van het jonge dui- venseizoen. Zaterdag om 8.30 uur klonk in Sens op een afstand van 429 kilometer het startsein. Om 14.07 uur was de eerste duif weer terug op zijn hok. John Stofberg en Joan haalden hiermee de vierde overwinning bij de jonge duiven binnen. Niet genoeg om Marco Flier na negen concour sen van het kampioenschap af te houden. Uitslag: 1-13-19-20-23-25 John Stofberg en Joan, 2 Johan He- ijkoop, 3-4-7-9-12 Marco Flier, 5-6- 14-18-22 Richard van Ommeren, 8 Maarten Strijdhorst, 10-11-15-16- 17-21-24 Ron van der Made. Vrijdag werd er ingekorfd voor een concours vanuit Pommeroeul op een afstand van 179 kilometer. Zaterdag om 9.15 gingen de 524 duiven van start en om 11.21 uur klokten John Stofberg en Joan de snelste duif. Uitslag: 1-3-5-7-15-18-20-21 John Stofberg en Joan, 2-8 Dick den Her tog, 4-6-9-10 Maarten Strijdhorst, 11-12-13 Marco Flier, 14-19-22- 25 Johan Heijkoop, 16-17 Leen van Wensem, 23 Ton Looyen, 24 Johan Breedijk. worden", aldus Jan Katgerman. Hij is voorzitter van de stichting Willem- Alexander Baan. "De complete in richting gebeurt later. Het gebouw is nu klaar, maar er moet bijvoor beeld nog een bar worden gemaakt en we willen enkele studiekamers inrichten zodat jonge sporters daar niet voor naar huis hoeven." Katgerman is zeer tevreden met de hoofdaccommodatie waarin ook een kantine komt, een fitnessruimte en kleedkamers. "En moetje eens zien wat voor mooi buitenterras we hier hebben. Vanaf hier kan je perfect de roeiwedstrijden volgen." Nu moet alleen de weg voor het bouwverkeer nog toegankelijk worden gemaakt. "In oktober wordt geasfalteerd", al dus de voorzitter van de stichting. Voorafgaande aan de sleutelover dracht werden eerst de overdrachts papieren ondertekend. Dit werd ge daan door Albert Bok, projectleider van BAM Utiliteitsbouw en de pro jectleiders van de gemeente Rotter dam Carel Andriesssen en Wilbert Jansen. Zevenhuizen- De kleurplaten van de Kleine Trompetter die uitgedeeld zijn op de scholen kunnen zaterdag 8 en 15 september tussen 10.00 en 15.00 uur ingeleverd worden bij de kraam op het Cl000-plein. De kleurplatenactie is opgezet door de muziekvereniging in samenwer king met de scholen en heeft als doel kinderen te betrekken bij het maken van muziek. Voorts heeft de kleuren platenactie tot doel om bekendheid te geven aan het benefietconcert van de Kleine Trompetter op zaterdag 3 november waar Karin Bloemen haar medewerking aan verleend. De op brengst van dit concert is bestemd voor KiKa en voor Team Zeparo. Voor elke ingeleverde kleurplaat wordt op zaterdag 22 september een ballon opgelaten. Op diezelfde dag vindt ook de prijsuitreiking plaats voor de mooiste kleurplaat. Wie nog geen kleurplaat heeft kan hem downloaden via www.dekleinetrompetter.nl. Zevenhuizen - Een ouder echtpaar aan het Noordeinde is dinsdag 28 augustus het slachtoffer geworden van een babbeltruc. Rond 20.30 uur hoorde het echtpaar dat er iemand over het grindpad liep. De vrouw des huizes liep daarop naar de deur. Daar stond een man die zei dat hij de buurman was en dat hij zijn huis sleutel was vergeten. Hij vroeg of hij even mocht bellen en liep meteen door naar binnen. Nadat hij kort ge beld had, bedankte hij het echtpaar en verliet de woning. Hij stapte in een oranjekleurige pick-up, moge lijk een Volkswagen, en reed weg in de richting van de Dorpsstraat. Kort na het bezoek van de 'buurman' ontdekte de vrouw des huizes dat haar portemonnee was verdwenen. Vermoedelijk heeft de onverwachte bezoeker kans gezien deze onge merkt mee te nemen. Het betreft een blanke man van on geveer dertig jaar oud. Hij is 1.80 tot 1.90 meter lang en heeft een slank postuur. Hij heeft kort, zwart krul lend haar en droeg een zwarte trui met witte letters op de achterkant. De politie verzoekt een ieder die iets meer over de man en/of de pick-up tuck kan vertellen contact op te ne men via 0900-8844. Zevenhuizen - De kaartverkoop voor Swanpop, op zaterdag 6 okto ber om 20.30 uur, is inmiddels van start gegaan. Kaarten zijn te koop aan de bar van dorpshuis Swanla en kosten 5 euro per stuk. De bar van Dorpshuis Swanla is van maandag tot vrijdag geopend vanaf 19.00. Op Swanpop treedt een zestal plaat selijke bands belangeloos op voor stichting KiKa. Dit jaar passeren Keflar, Foolhouse, The Legacy, Le Café Latte, The Surfs en South Lake de revue. In de zaal is plaats voor 450 muziekliefhebbers. 5VMW utnamauuuinBKM* Zevenhuizen - Bij De Zeven Muzen starten dinsdag 11 en donderdag 13 september van 19.30 tot 21.30 uur twee cursussen Tekenen en schil deren voor volwassenen. Op beide lesavonden is ruimte voor nieuwe deelnemers. De lessen zijn geschikt voor deelnemers die nog niet zo veel ervaring hebben met schilderen, maar er is zeker ook ruimte voor meer gevorderden. Voor meer infor matie: 0180 - 631912. De Molenviergang vanuit de lucht gezien. Zevenhuizen - De Vereniging Molenvrienden Rottemerengebied ten behoeve van de Molen viergang is een van de vier genomineerde molenprojecten voor de BankGiroLoterij Molenprijs 2012, een publieksprijs, ingesteld door De Hol- landsche Molen. Zevenhuizen - Met die vraag werden leerlingen van basisschool de Een- dragt dinsdagavond 28 augustus-bij wijze van startactiviteit van het nieuwe schooljaar op pad gestuurd. Ouders en kinderen gingen ijverig op zoek naar de dieren die de leerkrachten kwijt waren. Na afloop was er voor alle deel nemers nog wat lekkers. De Vereniging Molenvrienden heeft het plan ontwikkeld om via een edu catieve wandelroute de Molenvier gang nog dichter bij het publiek te brengen. Een gedeelte van het mo lenpad is in 2011 in gebruik geno men. Op de wandelroute tussen de eerste drie molens staat een aantal informatiepanelen. De vereniging wil een verdere uitbreiding van het molenpad tot de hele molenvier gang, zelfs tot aan de Roerdomp/ Korenmolengat. Tot maandag 1 oktober kan het Nederlandse publiek via www.mo- lenprijs.nl stemmen op een van de genomineerde molenprojecten. Het winnende project ontvangt 50.000 euro om het plan te realiseren. Ook stemmers kunnen een prijs winnen. Voor meer informatie: www.verenigingmolenvrienden.nl.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2012 | | pagina 27