"Bij het laatste afscheid is veel mogelijk" Kadiks Installatiebedrijf brengt energie verbruik in kaart Ster voor winkelcentrum Reigerhof Facebookactie RUBI Verf Ft Wand Heinekenhouse 't Loze Vissertje Open Coffee Zuidpias en Waddinxveen 4 HART VAN HOLLAND ZUIDPLAS 29 AUGUSTUS 2012 31 i Er gebeurt van alles op zakelijk gebied in het verspreidingsgebied van Hart van Holland. Op deze pagina verwelkomen we nieuwe bedrijven, bezoeken open dagen, geven informatie over prijsvragen en doen verslag van jubilea en andere zakelijke hoogtepunten. BEDRIJVIGHEID IN DE REGIO Nieuwerkerk aan den IJssel - Nog even langs iemands huis rijden, die ene speciale rouwkaart op de kop tikken, ervoor zorgen dat beeld en geluid klaarstaan voordat de dienst begint. "Het moet genoeg zijn als mensen bij mij aan tafel het liedje zingen dat ze tijdens de uitvaart willen horen. Ik regel de rest", stelt Geraldine van Pelt (48). Per 1 september is zij van start gegaan met haar eigen uitvaartonderneming Cura. Door Judith Rikken Van Pelt, moeder van vier kinde ren, kwam vier jaar geleden in de uitvaartbranche terecht. "Ik had tien jaar als juridisch secretaresse gewerkt, veel echtscheidingszaken behandeld, dus veel ruziënde men sen gezien. Ik kon er mijn ei niet meer in kwijt en ben op zoek ge gaan naar een andere baan. In de uitvaartbranche hoopte ik echt iets voor mensen te kunnen betekenen, in ieder geval met ze mee te kun nen werken, in plaats van tussen ruziënde partijen in te staan. Bo vendien vind ik het fijn om iemands verhaal aan te horen en troost te kunnen bieden." Alerter Haar eerste ervaringen met het laatste afscheid deed zij op als coördinator bij een grote uitvaart onderneming. "Ik was betrokken bij de organisatorische kant van een uitvaart, maar was ook vaak aan wezig bij gesprekken met families. Daarna werd ik manager van een crematorium. Als mensen na twee maanden de as van hun overleden familielid kwamen ophalen, had den we vaak nog even een gesprek over de uitvaart. Dan hoorde ik re gelmatig dingen die zo niet hadden hoeven lopen, als de uitvaartleider alerter was geweest. Zo denken mensen vaak dat bepaalde zaken niet mogelijk waren, simpelweg omdat ze vooraf geen keuzemoge lijkheden voorgelegd kregen. Ook Nieuwerkerk aan den IJssel - Open Coffee Zuidpias en Waddinxveen bundelen op dinsdag 18 september hun krachten. Van 9.00 tot 10.30 uur houden de Open Coffees een gratis netwerkbijeenkomst voor ondernemers uit de regio bij Harley Davidson aan de Eerste Tochtweg 2 in Nieuwerkerk. Moerkapelle - Energie besparen begint met bewustwording en hel der inzicht in het verbruik. Kadiks Installatiebedrijf uit Moerkapelle gaat bedrijven daarbij helpen. Vrij blijvend voert het bedrijf een Ener- giecheck uit. "We meten de spanning, stroom en het verbruik in een bedrijf", ver telt directeur Jaco Hoogendoorn "Denk daarbij aan verlichting, CV- insta Natie, luchtbehandelingsin stallatie enzovoorts. De klant krijgt helder inzicht in het verbruik en besparingsadviezen. Bij de uitvoe ring daarvan kunnen we uiteraard ook helpen. We installeren bijvoor beeld energiezuinige lampen of daglichtafhankelijke regeling van de verlichting." Duurzame oplossingen Energiebesparing is direct terug te zien op de energierekening. Met relatief kleine ingrepen is al een flinke kostenbesparing te beha len. Daarnaast is energiebesparing goed voor het milieu. Sinds 1950 is Kadiks Installatiebe drijf B.V. een gevestigde naam in de regio rond Moerkapelle als een to taal installateur die zowel op elek tra-, loodgieters- als verwarmings- vlak werkzaam is. Kadiks is sinds kort aangesloten bij 'Uw Duurzame Installateur'. Dit is een samenwer kingsverband van elektrotechnisch installateurs die naast het traditi onele installatiewerk ook specialist zijn in duurzame oplossingen voor energiebesparing. Jaco Hoogendoorn voor zijn pand. Kadiks Installatiebedrijf is geves tigd aan de Industriestraat 3 en bereikbaar via 079-5932524 of www.kadiksbv.nl. Geraldine van Pelt: "Ik vind het fijn om troost te kunnen bieden." schrikken ze achteraf vaak van de prijzen." Van Pelt wil veel mogelijk maken. "Als iemand z'n hele leven in Ze venhuizen heeft gewoond en de familie kiest voor een crematie, dan kan dat niet in het dorp. Daar voor moeten ze bijvoorbeeld naar Zoetermeer. Maar de dienst en de koffie achteraf, kunnen best in Zevenhuizen of een andere kern plaatshebben. Bijvoorbeeld in de aula van de begraafplaats, een ge meenschapshuis, of de kerk. Ik heb verschillende locaties onderzocht en er blijkt veel mogelijk te zijn. Vaak is het nog goedkoper ook." Cura Uitvaartverzorging is te be reiken via 06-57552390 en www. curauitvaartverzorging.com. Nieuwerkerk aan den IJssel - Burge meester Gert-Jan Kats reikte maan dag 3 september de eerste ster van Keurmerk Veilig Ondernemen (KVO) uit aan de voorzitter van de winke liersvereniging Reigerhof, Henk van der Torn, en aan bestuurslid Jordy Hendriks van Bloemenzee. De ster is een bekroning voor de ondernemers van het winkelcentrum, voor Dela, voor politie en brandweer en voor de gemeente, die samen afspraken hebben gemaakt om de veiligheid in en rondom het winkelcentrum te bevorderen. Vandaag, woensdag 5 september, krijgt ook winkelcen trum Dorrestein haar eerste ster. Moordrecht - Café 't Loze Vissertje aan de Westbuurtstraat wordt op zaterdag 8 september tijdens de jaarmarkt omgetoverd tot Moordrecht Heinekenhouse. Vanaf 16.00 uur barst het feest los met muziek van DJ Mike. De toegang is vrij. Ondernemers uit de gemeenten Zuidpias en Waddinxveen kunnen op een ontspannen manier met el kaar kennismaken. Voor meer informatie: www. opencoffeezuidplas.nl en Linkedln groep: Open Coffee Waddinxveen of via Twitter @oczuidplas en ocwaddinxveen. Nieuwerkerk aan den IJssel - Op Cu- UNESSE, het festival dat in augustus in Nesselande werd gehouden, had RUBI Verf Et Wand op haar stand een steigerhouten bank met hoeker geplaatst. Wie een foto van zich zelf in de bank maakte en deze op Facebook plaatste kon de bank met hoeker winnen. Degene die voor 22 augustus 12.00 uur de meeste 'likes' en reacties op de foto verzamelde was de winnaar. Er werden heel veel foto's gemaakt en op internet ontstond een hele competitie, die uiteindelijk gewonnen werd door Esther Groenendijk uit Rotterdam. RUBI Verf Et Wand gevestigd aan de Kerklaan 3, is een speciaalzaak op het gebied van verf, behang, raam- decoratie, gordijnstoffen en tapijt. RUBI onderscheidt zich door het geven van kosteloos professioneel advies, desgewenst aan huis. On der de naam RUBI Wood Et Design wordt een compleet assortiment stoere steigerhouten tuinmeubelen, desgewenst op maat gemaakt, ver kocht. Voor meer informatie: www.rubiverfenwand.nl. Esther Groenendijk won deze bank met hoeker ter waarde van ruim 500,- euro. ©c Ifaas Specialist

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2012 | | pagina 31