I? Zomerse start Avondfietsvierdaagse Verkiezingstour zieken en gehandicapten Confusion Kroeg Senioren bezoeken Floriade Kroegavond Verhalengroep zoekt leden Debarjm jn Qpen Deur Djenst Workshop Helder en Intens Orgelconcert met André Knevel Kidsdisco in 't Blok Hoe om te gaan met peuters HART VAN HOLLAND NIEUWERKERK AAN DEN IJSSEL 5 SEPTEMBER 2012 33 Nieuwerkerk aan den IJssel - De Chronisch zieken en Gehandicapten Raad en het Platform Verstandelijk Gehandicapten houden momenteel een verkie zingstour, wat inhoudt dat landelijke politici worden bezocht in hun woon plaats. Vandaag, woensdag 5 september, doet de bus Nieuwerkerk aan voor een ontmoeting met Tamara Venrooy, Tweede Kamerlid van de WD. Met de bustour vragen de organi saties aandacht voor de twee mil joen mensen met een handicap of chronische ziekte in Nederland. Al deze mensen willen ook meedoen aan de maatschappij, maar dat is vaak lastig omdat de maatschap pij onvoldoende rekening met hen houdt. Tamara Venrooy wordt vandaag gevraagd te reageren op de po litieke wensen van mensen met een beperking. Daarnaast ontmoet zij mensen met een handicap die schetsen tegen welke problemen zij in het dagelijks leven aanlopen en die willen weten wat het Kamerlid daaraan denkt te kunnen doen. De bijeenkomst begint om 11.00 uur op het Raadhuisplein met het afleggen van het Pad der Beper kingen. Iemand uit het publiek kan, eerst geblinddoekt en uitgerust met een blindenstok en later in een rolstoel, ervaren hoe het is om een fysieke handicap te hebben. Verder wordt getoond hoe ontoegankelijk en verwarrend de huidige infor matiemaatschappij is voor mensen met een verstandelijke beperking. De verkiezingstour eindigt rond 12.00 uur. Dit jaar doet ook een aantal jonge deelnemers mee aan de Avondfietsvierdaagse; de jongste is zeven jaar. Nieuwerkerk aan den IJssel - Echte zomeravonden waren zeldzaam dit jaar, maar op de startavond van de Avondfietsvierdaagse, maandag 3 september, was het dubbel genieten voor de deelnemers: én van het mooie weer én van een tocht door het mooiste deel van de regio. Onder de deelnemers, met een aantal van 55 iets minder dan vorig jaar, waren ook Ria en Nico Kemp die dit jaar voor de 27e keer meefietsen. Door Cees Visser Sinds de oprichting van Stichting Evenement in 1972 is het aantal jaarlijkse evenementen aanzienlijk uitgebreid. Waren eerst alleen Sin terklaas en Koninginnedag hoog tepunten, tegenwoordig staan het gehele jaar door smaakmakende evenementen op het programma. Een hiervan is de Avondfietsvier daagse. Jan Jansen (55) en Dick Belt (53) van Stichting Evenement hebben voor de editie van dit jaar vier kleurrijke routes uitgeschre ven, aangegeven in groen, rood, blauw en geel. Het uitstippelen van de routes vergt enige tijd van voorbereiding. Jansen: "Door weg werkzaamheden en omleidingen moeten routes dikwijls door ons worden gewijzigd en daarom kun nen wij deze niet te lang van tevo ren vaststellen. Ditmaal heb ik dit drie weken geleden gedaan en Dick Belt heeft daarna gekeken of alles klopte." De start vond op maandag plaats bij dorpshuis De Batavier aan de Ba tavierlaan. Elke avond moet twin tig kilometer worden afgelegd. De deelnemers kunnen starten tussen 18.00 en 19.00 uur en kunnen tot 21.30 uur finishen. Bij vertrek kreeg iedereen een boekje met uitgebrei de routebeschrijvingen voor de vier avonden en een stempelkaart waar op drie stempels per route moeten worden verzameld. Gulle sponsors zorgen onderweg voor drinken, vers fruit en een ijsje. Voor de startavond was gekozen voor de groene route richting Oud Verlaat. Met het mooie weer en een prachtige route in het vooruit zicht hadden de fietsers er duide lijk zin in. En voor het afleggen van een afstand van twintig kilometer draaien de meeste hun hand niet om. Het leverde een puur Hollands tafereeltje op: een lint van fietsers door een door het avondzonnetje beschenen lage land. Nieuwerkerk aan den IJssel - Al ternatieve muziek op zaterdag 15 september in 't Blok gedraaid door DJ JanH. Wave, punk, ska, futurepop, elektro en aanver wante muziek. Verzoekjes aan vragen kan via confussion@live. nl en eigen muziek meenemen mag. Aanvang 20.30 uur, de toe gang is vrij. Vanuit de Zwitserse kabelbaan kan het gehele terrein van de Floriade overzien worden. Nieuwerkerk aan den IJssel - Pre cies om 9.00 uur vertrok woensdag 29 augustus de bus van de P.C.O.B. voor de reis naar de Floriade. Met prachtig weer en koffie met ge bak achter de kiezen arriveerde de groep om 12.00 uur in Venlo. De verschillende paviljoens, aan gelegde tuinen en expositieruim ten werden bekeken alsmede de indrukwekkende internationale ruimten, ingevuld door onder meer Indonesië, Thailand, Yemen, Ma rokko en Turkije met nagebouwde huizen met binnentuinen om van te smullen. Nieuwerkerk aan den IJssel - In 't Blok is het vrijdag 7 september kroegavond. Kom gezellig langs, ge nieten van een drankje, muziek en elkaar of voor een spelletje dart. De kroeg gaat om 20.30 uur open. Nieuwerkerk aan den IJssel - In de Openbare Bibliotheek aan het Raadhuisplein vindt op woensdag 26 september van 20.00 tot 22.00 uur een workshop 'Oogsten' plaats. Tijdens de workshop, die wordt ver zorgd door Wilma Smith van Hel der en Intens, gaan de deelnemers bij zichzelf op zoek naar wat ze willen loslaten of willen behouden en hoe ze dat willen vormgeven. De workshop is onderdeel van een serie van vier seizoensworkshops. Er zijn geen kosten aan verbonden. Voor meer informatie: info@helderenintens.nl. Nieuwerkerk aan den IJssel - 'Luis teren en vertellen rondom thema's uit ieders leven' is het uitgangs punt van de Verhalengroep Nieu werkerk. In de groep worden ver halen besproken aan de hand van thema's als tradities, eten of bij zondere vriendschappen, ledereen uit elke cultuur kan deelnemen. De verhalengroep komt om de week op de dinsdagmorgen bijeen in de Batavier aan de Batavierlaan 4. De kosten bedragen 2,- euro per keer. Voor meer informatie en aanmel den: 010-2580199. Nieuwerkerk aan den IJssel - Chris telijk gemengd koor Debarim uit Rotterdam treedt zondag 9 septem ber op tijdens de Open Deur Dienst in het Ontmoetingscentrum aan de Bospolderstraat 10. Aanvang 17.00 uur, samenzang vanaf 16.50 uur. In deze dienst gaat predikant-pionier Taco Koster. Hij is betrokken bij CrossPoint, een jonge christelijke geloofsgemeenschap in de wijk Get- sewoud in Nieuw Vennep. Nieuwerkerk aan den IJssel - De Stichting Orgelcultuur Zuidpias ver volgt op zaterdag 15 september de Concertserie 2012 met een concert in de Oude Dorpskerk door de be kende, uit Canada afkomstige, orga nist André Knevel. Het programma omvat werken van componisten als J.S. Bach, Rinck, Lemare en Dienel. Daarnaast enkele koraalbewerkin gen van Feike Asma, Klaas Jan Mul der en van Knevel zelf. De Oude Dorpskerk bezit een mooi historisch orgel uit 1770 van de Ne derlandse orgelbouwer Pieter van Assendelft. In 1998 is het orgel uit gebreid gerestaureerd. Het concert begint om 20.00 uur; de toegang bedraagt 6,- euro. Kinderen en CJP- houders betalen 4,- euro. Nieuwerkerk aan den IJssel - In 't Blok wordt vrijdag 14 september een kidsdisco gehouden. De avond begint om 19.00 uur, er is toezicht en er wordt geen energydrink ge schonken. De kidsdisco is voor alle kinderen van de basisschoolleeftijd. De DJ draait goede muziek en de entree is vrij.'t Blok is gevestigd aan het IJsermanpad 1. André Knevel is geboren in Bussum;in 1975 emigreerde hij naar Canada. Nieuwerkerk aan den IJssel - De afdeling Jeugdgezondheidszorg van de GGD in Midden Holland organiseert in samenwerking met Vierstroom de cursus 'Peuter in zicht'. Vragen die aan de orde ko men zijn onder meer: Wat doe je als ouder als je kind een driftbui heeft; als het kind niet wil eten of als het bijvoorbeeld andere kinde ren slaat. De cursus, die gegeven wordt door twee verpleegkundigen van het consultatiebureau, omvat vier avonden waarvan de eerste plaats vindt op woensdag 3 oktober van 20.00 tot 22.00 uur. Er zijn geen kosten aan verbonden. Aanmelden kan via 0900-9300 of ledenser- vice@vierstroom.nl.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2012 | | pagina 33