.Jik Moerdregt Zorgvilla, trouwlocatie en verenigingsruimte in één r Inlooppunt voor jongeren Ambonwijk Fietsen op Monumentendag Jaarmarkt Keramiekexpo in bibliotheek Matige vangst in Oude Rijn Activiteiten en welzijn in Centrum Moerdregt HART VAN HOLLAND M009RDRECHT 5 SEPTEMBER 2012 35 Wereldwinkel op braderie Hengelsport A Zorgpartners Midden-Holland Vervolg van de voorpagina. Voorzitter Van der Eijk van stichting Drost-IJserman met de toekomstige huurders van het pand: v.l.n.r Wendy Hop- mans van zorginstelling Sanare, Van der Eijk zelf, Verboom van de Historische Vereniging Moordrecht en wethouder Jan Verbeek van de gemeente Zuidpias die de sleutel overhandigt. Moordrecht - De appartementen die worden gebouwd in het voormalige raadhuis van Moordrecht, worden gehuurd door thuiszorginstantie Sanare Zorg en Welzijn die zich richt op mensen met een chronische ziekte die in een huiselijke omgeving professionele zorg krijgen aangebo- Moordrecht - In het JWF gebouw in de Ambonwijk wordt binnenkort een inlooppunt gevestigd voor de jeugd uit deze wijk. Jongerenwerker Luug Smit van Stichting Jeugdwerk Zuidpias is tijdens de openingstelling de donderdag van 19.00 tot 22.00 uur aanwezig om jongeren te woord te staan en/of te begeleiden. In het inlooppunt kunnen jongeren terecht om op een laagdrempelige manier informatie in te winnen over onder andere scholing, werk en fi nanciën. Verder kan er gebruik wor den gemaakt van sportattributen als een voetbal, badmintonset en bas ketbal. Het jeugdhonk 'Bunurata' dat in juni geopend werd, krijgt een vrij te gebruiken wifi-punt. Voor meer informatie: 06-34936769 of www.jeugdwerkzuidplas.nl. den. Wendy Hopmans, directeur van Sanare Zorg en Welzijn: "Deze men sen hebben vaak intensieve zorg nodig, maar verpleeghuizen zijn, gezien hun soms relatief jonge leef tijd geen reële optie." De directeur prijst de locatie aangezien het pand ook nog dienst zal blijven doen als trouwlocatie. "Onze cliënten heb ben soms moeite om aansluiting te vinden bij de maatschappij. Maar in dit huis wordt de maatschappij als het ware, naar binnen gebracht." Naast trouwzaal en zorgvilla, is er in het statige pand straks ook plek voor de plaatselijke historische ver eniging die ook een ruimte huurt. Wethouder Verbeek die het pand donderdag bij de sleuteloverdracht als cultureel erfgoed betitelde, is er blij mee. Moordrecht - In het centrum vindt op zaterdag 8 september een bra derie plaats. De Wereldwinkel Ze venhuizen is aanwezig met diverse producten uit het assortiment. Voor deze gelegenheid zijn verrassings tasjes te koop met milieuvriendelijk geproduceerde artikelen. Het is een beetje 'gokken' om te betalen voor iets wat je niet heb gezien. Maar de inhoud is in dubbel opzicht eerlijk. Die komt overeen met de betaalde prijs en de producenten in de ontwikkelingslanden hebben er al eerder een eerlijke prijs voor gekregen. Moordrecht - Op Monumentendag, zaterdag 8 september, kunnen be langstellenden een fietstocht door de regio maken die is uitgezet door de samenwerkende bibliotheken. De fietstocht gaat tussen 10.00 en 15.00 uur van start vanaf de biblio theek aan de Sportlaan 3b. Hier is ook het fietsrouteboekje af te halen waarin alle activiteiten en evene menten die men onderweg tegen komt staan vermeld. In de Waterto ren kan men een expositie bezoeken van werk van Aad de Wit. De Zeven- huizense kunstenaar Gré den Otter exposeert in het voormalig gemeen tehuis. Tussen 12.00 en 14.00 uur verzorgt zij samen met Paul van der Waal een korte workshop voor kin deren die de expositie bezoeken. Voor meer informatie: www.biblio- theekdegroenevenen.nl. Moordrecht - Bijna honderd kra men staan zaterdag 8 septem ber opgesteld in het centrum van Moordrecht. Van 10.00 tot 17.00 uur kan er vol op gesnuffeld worden en zijn er tal van mogelijkheden voor het stillen van de lekkere trek. De kinderen kunnen hun rondje ma ken in de draaimolen of op eendjes vissen. Moordrecht - Keramiste Els Bleijenberg uit Rotterdam exposeert van 4 sep tember tot 6 november in de bibliotheek. Autodidact Bleijenberg maakt beelden, urnen en schalen. Sinds 2000 houdt zij zich bezig met het maken van dierfiguren. Haar werk is regelmatig op kunst- en kera- miekmarkten en in galeries te be wonderen. Haar inspiratie haalt ze uit de na tuur en haar rijke fantasie. Ze is in staat elk dier een vorm te geven dat het karakter en expressiviteit ervan benadrukt. De expositie is te bezoeken tijdens de openingsuren van de bibliotheek. Moordrecht - De veertiende competitiewedstrijd van HSVMoordrecht werd gevist in de Oude Rijn bij Zwammerdam. De vangst was matig. In het A-korps werd John van Uu- nen eerste met 4.039 gram; tweede werd Sjaak Vonk met 2.738 gram en op de derde plaats eindigde Willem de Zwart met 2.317 gram. Koos van Herk eindigde in het B- korps op de eerste plaats met 1.143 gram. Hij werd op de tweede plaats gevolgd door Peter van der Hoek met 1.59 gram en derde werd Jan van der Schee met 1.026 gram. In het C-korps werd Frans Buur man eerste met 2.069 gram. Michel van Bergen eindigde op de tweede plaats met 1.360 gram. Moordrecht - In de week van 3 tot en met 9 september vinden in Cen trum Moerdregt de volgende acti viteiten plaats: Maandag 10 september, 10.30 uur Koersbal, een spel voor mensen van alle leeftijden. Van 13.30-16.30 uur biljarten, van 14.15-16.0 uur sjoelen. Dinsdag 11 september, 10.30 uur Denksport, een leuke manier om uw brein actief te houden. Woensdag 12 september, 10.30 uur Groene vingers, doe uzelf of een ander een groot plezier met een zelfgemaakt bloemstukje. Donderdag 13 september, 10.30 uur Geheugentraining, houd uw geheu gen vitaal en actief met spelletjes, quizzen en oefeningen. Van 14.15-16.00 uur Spelmiddag: onder andere rummikub, scrabble, sjoelen en Wii. Om 19.00 uur een optreden van het Gouds 50+ Koor met Nederlandse, Engelse, Duitse en soms zelfs Russische liederen. J> Vrijdag 14 september, 10.00 uur Creatief kaarten maken met verschillende technieken, "i Op donderdag 27 september kunnen senioren uit Moordrecht uit eten in Centrum Moerdregt. In recreatiezaal De Kroon worden vanaf 17.00 uur mosselen geser veerd. Reserveren is noodzakelijk, uiterste aanmelddatum is maandag 10 september. Informatie over deelname en tarieven is op te vragen bij de receptie van Centrum Moerdregt aan Land voor Water 3 of telefonisch via 0182- 373844.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2012 | | pagina 35