^yu^&yoyucie^yo Reacties op artikel 'hond vergiftigd' Spruiten houden verkeer op Plan zorgcomplex De Zevenster niet zonder fouten Rommelmarkt bij KndA Budget Challenge voor jongeren HART VAN HOLLAND ZUIDPiAS 5 SEPTEMBER 2012 37 .-'T-n*: In Hart van Holland van 29 augustus Is bericht over een hond die zou zijn vergiftigd bij de Zevenhuizerplas. Naar aanleiding van dit artikel zijn ver schillende reacties binnen gekomen: Moerkapelle - Op een van de buitenwegen van Moerkapelle verloor een onfortuinlijke spruitenboer zijn lading. Zo wel fietspad als rijbaan waren tijdelijk onbegaanbaar. Met man en macht werd de 'groenstrook' verwijderd, waarna het verkeer weer op gang kon komen. Den Haag/Zevenhuizen - De Crisis- en Herstelwet zou wel eens de reddende engel kunnen zijn voor het nieuwe bestemmingsplan voorde nieuwbouw van zorgcomplex De Zevenster bij de Leliestraat. Dit bleek maandag 3 september tijdens een spoedzitting bij de Raad van State. De omstreden wet is gemaakt om het aantal lastige bezwaarmakers bij bouwprojecten te beperken en om daarmee zulke projecten vlotter te laten doorgaan in deze tijd van economi sche crisis. Petra Driesen, Holistisch gedrags therapeut, hondentrainer en trainer special vaardigheden roept (oud) cursisten en geïnteresseerden op: "De afgelopen week heb ik al ver schillende berichten ontvangen over het feit dat er honden vergif tigd worden in de omgeving van Rotterdam. Het blijkt dat iemand voedsel neer legt waar een sterk anti parasitair middel inzit. Honden eten dit ge woon op en sterven vrij snel. Nu zijn er wel vaker dit soort ver halen vandaar dat ik dit bij een be- Maarten Pilgram, dierenarts in Zevenhuizen: "De laatste weken krijg ik e-mails binnen en klanten aan de balie die mij vragen over vergiftigingen bij honden die bij de Zevenhuizerplas worden uitgelaten. Ik luister naar zulke verhalen altijd met gespitste oren, omdat ik als dierenarts als eerste een golf van een epidemie of vergiftiging kan signaleren. Meestal heb ik dan al zelf een be paalde toename gezien van een ziekte. Vaak zie ik golven van maagdarmvi russen in de hondenpopulatie langs komen. Zomaar 2 tot 4 keer per jaar. Dan behandel ik in een week opeens 20 honden tegen braken en diarree in plaats van maximaal 5. Vooral de braakklacht is dan erger, de diarree houdt langer aan of wordt water dun met soms bloed erbij. Vaak is de hond slomer en soms braakt het dier zelfs bloed. De laatste weken heb ik ook meer honden behandeld met waterdunne diarree en braken, soms wat sloom heid. De algen in het water na een zonnige periode, het grotere aan tal aan buitenlopende dieren en de snellere groei van bacteriën bij warme temperatuur kunnen daar de reden van zijn. Zelden is er sprake van een vergif tiging. Het vermoeden van vergif tiging wordt vaak uitgesproken bij het uitblijven van een andere di agnose, maar nooit bevestigd door feiten. Indien er meerdere honden opeens dood gaan neervallen binnen een paar dagen in hetzelfde gebied is het belangrijk om vergiftigingen uit te sluiten, ook al is de kans er op klein. We moeten hier nauwkeurig blijven, omdat indien er sprake is van (opzettelijke) vergiftiging de oorzaak snel moet worden verwij derd. De enige manier om na de dood van een mens of dier een doodsoorzaak vast te stellen is autopsie. Dat is een kende dierenkliniek in Rotterdam heb geverifieerd en helaas, het is waar! Er zijn inmiddels 5 honden over leden. Het gif is gevonden in Om moord, Lage Bergsche Bos, Hoge Bergsche Bos, Kralingse Bos, Rotte- meren, en inmiddels ook berichten uit Hoogvliet en Spijkenisse.Helaas heb ik ook 2 berichten uit de om geving van Zeist ontvangen, deze honden zijn ook overleden. Wees dus voorzichtig waar je je hond(en) laat loslopen en bij enige verdenking direct dierenarts en po litie inschakelen." mooi woord voor het opensnijden van een lijk en het bekijken van de organen. Eventueel aangevuld door microscopie, het kweken van bacte riën of het onderzoek naar gifstof fen. Dit gebeurt door een dieren- patholoog in Deventer of Utrecht. Soms kan een lokale dierenarts door autopsie een doodsoorzaak vast stellen in het geval van duidelijke afwijkingen zoals maagkantelingen of verbloeding in de buikholte. Meestal wordt er na autopsie een andere doodsoorzaak dan vergifti ging vastgesteld, zelden worden er gifstoffen aangetroffen in het li chaam, hoogstens in de maag door de inhoud te beoordelen. Voor een ieder die begaan is met dieren, maar zeker voor hondenei genaren en begeleidende dierenart sen en dierenambulancepersoneel gelden de volgende adviezen bij vermoeden van vergiftigingen: LAAT UW OVERLEDEN HUISDIER ALTIJD DOOR EEN PATHOLOOG ON DERZOEKEN. Praktisch betekent dat tijdens kantooruren u zo snel mo gelijk met uw overleden dier naar Utrecht of Deventer moet rijden, na doorverwijzing door uw eigen die renarts. BRENG VERDACHT LOKMATERIAAL NAAR UW DIERENARTS. Ik bedoel dan vreemde stukjes vlees of ander smakelijk materiaal voor honden dat u op uw wandeling tegenkomt. Dan kan uw dierenarts overleggen met het RIVM of een patholoog of het mogelijk is om vergif aan te to nen. Meestal is dat niet zo. Pas indien er door bovenstaande methoden bewezen wordt dat er sprake is van een vergiftiging, heeft het nut om er rekening mee te hou den. De algen in het water na de af gelopen zonnige weken, het grotere aantal aan buitenlopende dieren en de snellere groei van bacteriën bij warme temperatuur, een maagkan teling of verbloeding komen veel eerder in aanmerking voor het ziek worden of zelfs dood neervallen van huisdieren op dit moment." Bij de Raad bleek dat er een seri eus probleem is met de planregels voor lawaai dat afkomstig is van de voetbalvelden van Groeneweg. Die regels beschermen onvoldoende tegen het lawaai dat de toekom stige bewoners te verduren kunnen krijgen, als ze in de buitenlucht voor het complex zitten. De velden liggen op minder dan vijftien meter afstand, een afstand die veel korter is dan gebruikelijk. Maar de toekomstige bewoners van het complex hebben tegen de gebrekkige planregels geen be zwaar ingediend. Dat deed wel een Moordrecht - Muziekvereniging Kunst na de Arbeid houdt zaterdag 15 september van 9.00 tot 16.00 uur haar jaarlijkse rommelmarkt in en om het clubgebouw aan de Sportlaan 5. Er worden boeken en allerlei andere tweedehands spul- Regio - Stichting Weet Wat Je Be steedt heeft een nieuwe online tool gelanceerd om jongeren te helpen rond te komen met een klein bud get. De Budget Challenge is een maandelijkse wedstrijd op het jon gerenplatform www.edgie.nl en daagt jongeren uit om voor een klein bedrag opdrachten te realise ren. De eerste Challenge gaat over omwonende. Volgens de Crisis- en Herstelwet mag hij echter alleen bezwaar maken als zijn eigen be langen worden geschaad. En dat is niet het geval, want het lawaai bij diens woning is veel minder. Dit gebrek lijkt dus te worden ge passeerd door de Raad. Maar er is nog een ander ernstig probleem dat niet door de Crisis- en Herstelwet kan worden weggewerkt. Volgens de advocaat van de omwonende is de financiering van het project al lerminst gegarandeerd. De omstreden woningcorporatie Vestia zou namelijk deelnemen in len aangeboden. Verder is er een kleine verloting, is er voor de jeugd een grabbelton en zijn er diverse consumpties verkrijgbaar. In de informatiehoek kunnen ver schillende muziekinstrumenten geprobeerd worden en kunnen be- Fashion en wordt gelanceerd in sa menwerking met het social fashion platform JustProud. De opdracht is 'Fotografeer jezelf in een outfit van maximaal 40,- euro en maak kans op een fashioncheque.\ Het idee van de Budget Challenge is een idee van jongeren zelf. Jonge ren brainstormen samen met WWJB het project en daarbij ook de re gie voeren. Maar vanwege grote financiële problemen is Vestia af gehaakt. Een vervanger die de kar wil trekken, is nog niet gevonden. Toch eist de Raad van State dat voldoende aannemelijk is dat het plan ook financieel kan worden uitgevoerd binnen een periode van tien jaar. Bij grote twijfel sneuvelt het plan. De woordvoerders van de gemeen te zagen geen probleem. De nood zaak van het zorgcomplex voor een nieuwe behuizing is groot, aldus de gemeente. Het zorgcomplex zal er dus zeker komen. Bovendien is een deel van de financiering al rond, stelde de gemeente. De Raad van State mag nu bepalen of er inderdaad voldoende zicht is op realisering van het complex. De uitspraak volgt over twee weken. langstellenden zich inschrijven. Voor meer informatie: bestuur@ knda-moordrecht.nl, www.knda- moordrecht.nl of kom langs tijdens de repetitie van de harmonie op donderdag of van de slag werkgroep op vrijdag. over manieren waarop WWJB kan helpen bij het vergroten van de fi nanciële zelfredzaamheid. WWJB voert de ideeën van de jongeren ook uit. Uit een van deze sessies kwam het idee van de Budget Challenge naar voren. Voor meer informatie: www.wwjb.org.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2012 | | pagina 37