klikken Internationaal Najaarsconcert Mannenkoor Gemaal Westersingel opent deuren Start kinderclub Rersound Publiek geniet van Mirakels! HART VAN HOLLAND NESSELANDE 5 SEPTEMBER 2012 39 i dus klik snel naar: www.hartvanholland-online.nl Na de verkiezingen in september krijgt Nederland veel nieuwe volks vertegenwoordigers. Dat geldt ook voor de jeugd in Nesselande, maar op een andere manier. Op 14 september wordt de kinderburgemeester van Nesselande gekozen. Van de zes kandidaten wint er maar één; de andere vijf nemen plaats in de kinderraad. Hart van Holland sprak met alle kandidaten. Deze week maken we kennis met Yara Arpadzic (11), leerling van basisschool Passepartout. Welke plek in Nesselande is jouw favoriet? In de Waterwijk is een gebied met duinen waar ik graag kom met een vriendin. Om te picknicken bijvoorbeeld. Wat wil je bereiken als kinderburgemeester? Ik wil dat er fitnessapparaten op een deel van het strand komen. In Lanza- rote bestaat dat al en als dat ook in Nesselande is gaan de kinderen meer sporten. In de wijk zijn veel speeltoestellen die al tien jaar op dezelfde plek staan. Op een gegeven moment raak je daarop uitgekeken. Door de speeltoestellen in de wijk elke twee jaar te wisselen van plek zorg je er voor dat kinderen niet uitgekeken raken op de speelplekken. Voor jdeeën van andere kinderen sta ik open: ik wil ze verzamelen met een ideeënbus op de scholen. 0 ja, ik wil ook dat de ijscoman in de Waterwijk komt. >- Wat lijkt jou de leukste taak als kinderburgemeester? Dingen openen en mensen aankondigen. Bij CuliNESSE mocht een kinder- burgemeesterkandidaat Glennis Grace aankondigen. Ik was op vakantie maar ik had het erg leuk gevonden omdat ik haar een goede zangeres vind. Gelukkig heeft iemand een handtekening voor mij geregeld. >- Ken je je concurrenten goed? Lucas en Aisha kende ik al. Kelly zie ik als mijn grootste concurrent: ze heeft goede ideeën. Natuur lijk hoop ik te winnen maar als iemand anders kinderburgemeester wordt, zdl ik echt niet huilen. Hoe ga je campagne voeren? Bij de voorverkiezingen heb ik campagne gevoerd, nu doe ik het niet. Uiteindelijk kiest een jury de kinderburgemeester. En een jury is net als de juf: je maakt een presentatie, je krijgt een cijfer en wie het hoogste cijfer heeft is de winnaar. >- Wil je, als je ouder bent, ook de politiek in? Nee, met politiek heb ik geen klik. Ik weet wel dat ik op Groenlinks zou stemmen want die partij zet zich in voor natuur. Dat vind ik als dierenliefhebber belangrijk. Later hoop ik dierenarts te worden. mag Rotterdam - Christelijk Mannen koor Prins Alexander verzorgt op vrijdag 7 september om 20.00 uur een internationaal Najaarsconcert in de Verrijzeniskerk aan de Sprin gerstraat 340 in Rotterdam-Alexan- derpolder. Op een van zijn buitenlandse con certreizen heeft dirigent Arjan Breukhoven contacten gelegd met enkele Russische solisten die samen spelen in het Trio Sonata. Het toeval wil dat dit trio momenteel op tour nee is in Nederland en mee wil wer ken aan het najaarsconcert. De toegang bedraagt 10,- euro. Kaarten zijn verkrijgbaar bij leden van het koor of vanaf 19.30 uur aan de deur. Vrienden van het koor be talen 7,50 euro. Voor meer informatie: 010-4219454 of www.cmk-prinsalexander.nl. Rotterdam - De deuren van het monumentale rioolgemaal aan de Wester singel 314 staan zaterdag 8 september van 10.00 tot 17.00 uur open voor publiek. Medewerkers van de afdeling Wa termanagement van de gemeente Rotterdam vertellen over de historie van het gebouw. Tijdens de rondlei ding in het informatiecentrum, dat in het pand is ingericht, geven de medewerkers uitleg over de werking van het gemaal en het riool'in Rot terdam. Belangstellenden mogen een kijkje nemen in de pompkelder. Voor kinderen is er een quiz met vra gen over het riool(gemaal). De ant woorden op de vragen zijn te vinden tijdens de rondleiding, ledereen valt in de prijzen. Bovendien krijgen alle kinderen het stripverhaal over de reis van ons afvalwater. Historie Het gemaal Westersingel van ar chitect GJ. de Jongh is gebouwd in neorenaissance stijl en opgeleverd in 1891. Het gemaal vormde een onderdeel van het "Waterproject", waarmee de Rotterdamse stads architect Willem Nicolaas Rose in de negentiende eeuw grote faam verwierf. Met dit innovatieve pro ject loste hij niet alleen de grote problemen met de Rotterdamse watervoorziening op, maar verrijkte tegelijkertijd de stad met fraaie sin gels. De aanleg van een uitgebreid riolennetwerk in Rotterdam maakte in die periode ook de aanleg van ge malen noodzakelijk. Voor meer informatie: www.open monumentendag rotter dam.nl en www.rotterdam.nl/waterloket Nesselande - In de Kristal gaat vrij dag 7 september de kinderclub van start. De club - van 19.00 tot 20.15 uur - is bestemd voor kinderen van zeven tot twaalf jaar. Voor meer informatie: Kinderclubnesselande@gmail.com Nesselande - In de Brede School Nesselande aan de Robert van 't Hoffstraat vindt op zondag 16 sep tember een Re:sound dienst plaats met als thema 'Wat maakt het christelijk geloof uniek'. Spreker is Sybrand Alblas. De dienst begint om 19.30 uur; deur open om 19.15 uur. Tot besluit is er een afterparty, ledereen is welkom. Nesselande - Vanaf het metrosta tion vertrok zaterdag 1 september om 19.00 uur een lange stoet be langstellenden die in het kader van het culturele evenement Mirakels! al wandelend konden genieten van diverse optredens. Cabaretier Arie Vuyk was voor de gelegenheid de gids. Onderweg kon men genieten van optredens van zanger Christian van Es die op pi ano begeleid werd door Martijn van Dijk; van violist Olaf Borsboom en van Marvin Dee Et Band. Circusar tiesten Lukas en Daniel Schaap van DuoDuo verzorgden voor circa ze ventig kinderen een workshop. Na de pauze, bij de invallende duis ternis, verzorgde Martijn van Dijk een ontroerend optreden en zong Christian van Es vanaf de hoge brug bij het Rietveldpark nog enkele lie deren. Onderaan de brug werd het publiek nog verrast door een jong- leeract van DuoDuo en terug op het plein zong de veertienjarige Yselle nog twee mooie liedjes. Met nog een optreden van Arie Vuyk en van Marvin Dee werd Mirakels! afgeslo ten. Christian van Es en Martijn van Dijk op piano,

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2012 | | pagina 39