Wekelijks feest met popkoor Ameezing Recreatieschap onderzoekt verdwijnen zand zwemlocatie Strandgaper de f~ïaij van derWende advocaten HART VAN HOLLAND ZUIDPLAS 5 SEPTEMBER 2012 Thuis in de regio. Zevenhuizen - De grondlegger van Elgersma Media, Jouke Elgersma, ver richtte vrijdag 31 augustus de trekking van de jubileumpuzzel die Hart van Holland haar lezers voorschotelde op 18 juli, de datum dat de 1500e krant bij u op de mat viel. Joke Zijlstra uitZevenhuizen is de gelukkige winnaar ge worden van de spiksplinternieuwe fiets die Elgersma Media en Boode Twee- wielers beschikbaarstelden. Tijdens het Oogstfeest op zaterdag I september kreeg zij de fiets én felicitaties van Frans Boode. "Heb ik de fiets gewonnen1 Echt waar? Ik heb nog nooit iets gewonnen. Ik krijg er kippenvel van", zo reageerde Zijlstra enthousiast op het goede nieuws. Oplossing Feestpuzzel (wat past er tussen?) vol UIT gang werk MAN tel voor JAAR feest bel EVEN wel taak UUR loon pot DICHT bij voet BAL spel park IET wat port IER land brom TOL weg taal LES boek teken INKT pot woon ERF deel wel EDEL man 'Welk woord zet u tussen de twee gegeven woorden zodat er in beide gevallen een nieuw woord ontstaat?' Dat vroegen wij u in de feestpuzzel op 18 juli. Er werd een klein beetje gemokt zo hier en daar: 'hij was zo moeilijk' en: 'u moet na afloop wel de oplossing geven, ik ben er zo lang mee bezig geweest' en zelfs vond een lezer dat de prijs alleen maar mocht gaan naar degene die ook alle antwoor den goed had. Maar ja, wij vroegen natuurlijk ge woon om de eindoplossing op het bonnetje in te vullen en dat in te sturen of ons een mailtje te stu ren met de juiste oplossing. Het was gelukkig geen schoolrepetitie. De bedoeling was onze lezers een aangenaam tijdverdrijf te bieden en daarmee - omdat wij onze jubileu meditie een feestelijk tintje wilden geven - iedereen de kans te bieden een mooie prijs te winnen. Bijna duizend reacties kreeg de puz zelredactie binnen, een enkeling (zes inzenders) kwam er kennelijk echt niet uit en stuurde een foute oplossing. Naast goede oplossingen hebben we vooral veel felicitaties in ont vangst mogen nemen en hebben le zers de moeite genomen niet alleen de juiste oplossing te vinden, maar die ook nog eens mooi te verpak ken. Niet onvermeld laten we hier de inzending van M. Uitbeijerse uit Waddinxveen, die ons een waar kunstwerk stuurde: een collage van kleurrijke, unieke fietstoto's uit de hele wereld: een bewaarexemplaar. Wij bedanken alle inzenders voor hun deelname en vooral ook voor de leuke reacties die we kregen naar aanleiding van de 1500e krant. We zitten inmiddels op nummer 1507 en hopen nog lang door te gaan. Barbizonlaan 82 2908 ME Capelle a/d IJssel telefoon 010-2204400 fax 010-2204499 Oud Verlaat/Regio - In Eventcenter Lake 7 in Oud Verlaat gaat vanaf septem ber iedere week het dak eraf. Daar repeteert het nieuwe popkoor Ameezing onder leiding van Xandra Willis elke dinsdagavond pop, soul en gospelsongs. Willis: "Wie voor een saaie zangles komt is aan het verkeerde adres, bij ons wordt echt geswingd." Door Erwin van 't Hof Momenteel bestaat het koor uit 48 leden."Dat toont aan dat er ontzet tend veel mensen zijn die het leuk vinden om een avond in de week lekker te gaan zingen," vertelt Wil lis. Het repertoire van het koor is dan ook zeer divers. "We zingen vrolijke popsongs zoals It's raining men en Don't stop me now, maar er worden ook gospel en soulklassiekers uit de kast getrokken voor een zo leuk en gevarieerd mogelijk programma." Uiteraard staan er ook optredens op het programma. "Het is leuk voor de groep om ergens naartoe te werken, daarom regel ik dat de groep een paar keer per jaar een waanzinnig optreden kan doen." Eigen partijen De zangeres verdeelt het koor in drie groepen die elk hun eigen partijen hebben. Willis: "Ik zorg ervoor dat iedereen die meedoet in de partij komt die het beste bij zijn of haar stem past." Elk lid krijgt een cd mee naar huis waarop alle partijen los zijn ingezongen zodat iedereen goed kan horen wat er van hem of haar wordt verwacht. "Ik heb veel bekende songs uitgekozen en ze zelf opnieuw gearrangeerd zodat ze ge schikt zijn voor drie partijen. Alles op de cd heb ik ook zelf ingezongen, ontzettend leuk om te doen." De docente weet uit ervaring dat deze manier van aanpak zijn vruchten af werpt. "Je hoort al heel snel dat de groep op elkaar ingespeeld raakt. Ik merk dat mensen met weinig zang ervaring in een korte tijd al een be hoorlijke stem kunnen inzetten." Willis heeft zelf twintig jaar ervaring als zangeres, koorcoach en zangdo cente. Voor de oprichting van pop koor Ameezing was ze de coach van Popkoor NES in Nesselande en pop koor Just For Fun in Rotterdam. "Ik ben in 1998 afgestudeerd aan het conservatorium en heb toen jaren lang opgetreden. Dat was echt een geweldige tijd." Door de geboorte van haar zoon besloot Willis dat het tijd was om een andere weg in te slaan. "Daardoor ben ik bij de ko ren terecht gekomen en ik heb er geen moment spijt van gehad. Elke week is het weer een feest om_met zo'n grote groep samen te zingen. Het enthousiasme dat ik tot nu toe heb gezien is echt fantastisch." De aanzienlijke omvang van de groep betekent niet dat er geen tijd is voor persoonlijke begelei ding. "Een half uur voor de les ben ik altijd al aanwezig om eventuele vragen te beantwoorden en om tips te geven. Op deze manier hoop ik iedereen ook zoveel mogelijk indi vidueel van dienst te zijn." Uitein delijk staat bij Willis het plezier het hoogst in het vaandel. "Een fantas- Zevenhuizen - Op twee plaatsen op de bodem van de Zevenhuizerplas nabij De Strandgaper heeft het Re creatieschap Rottemeren eind vorige week nieuw zand aangebracht om oneffenheden te verhelpen. "Maar op één plek verdwijnt het zand zo verontrustend snel, dat we de bal- lenlijn naar voren hebben gehaald om een uitvoerig onderzoek naar de oorzaak te kunnen instellen", stelt woordvoerder Cees Olsthoorn van het Recreatieschap Rottemeren. In mei dit jaar heeft het recreatie schap de zwemlocatie nog op pro fiel gebracht en zijn het strand en het deel voor de ballenlijn geheel bijgewerkt. Er is bijna 1000 m3 zand aangebracht om de bodem op hoogte te brengen. De zwemlocatie voldeed daarmee aan de eisen die daaraan worden gesteld. Olsthoorn: "Gelet op de signalen die we kregen naar aanleiding van de verdrinking van een jongetje enkele weken geleden hebben we besloten om nog eens extra te peilen. Men sen van de brandweer die toen in het water hebben gezocht, meldden dat de bodem op sommige plekken toch wel erg ongelijk was." De oorzaak van de situatie is ondui delijk. Het betreffende stuk is buiten de ballenlijn gebracht. Nader onder zoek moet uitwijzen hoe het zand in zo'n hoog tempo kan verdwijnen en hoe het probleem kan worden op gelost. een leuk feestje van te maken!" Voor meer informatie en aanmel den: www.xandrawillis.nl. tische stem is meegenomen maar enthousiasme is het belangrijkst. Dat is alles wat er nodig is om er

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2012 | | pagina 3