Mark Nossent grijpt zesde kampioenschap Golfclub Hitland Dressuur- wedstrijd en bestgaand rijpaard NieMo verder met trainers Moerkapelle wint eerste competitiewedstrijd Oefencross bij Zuidplasruiters CKV verliest openingsduel Moordrecht voortvarend van start Drie punten voor dames De IJssel Valse start voor Nieuwerkerk Prima seizoenstart Groeneweg V.V. GROENEWEG - ESTO Voetbal Voetbal HART VAN HOLLAND ZUIDPLAS 1 5 SEPTEMBER 2012 47 Golf Paardensport Waterpolo Voetbal Korfbal Hockey Voetbal C^VAN DER LINDEN GROEP ZONDAG 9 SEPTEMBER 14.00 uur Sportpark van het Verlaat Nieuwerkerk aan den IJssel - Mark Nossent veroverde in het weekend van 25 en 26 augustus voor de zesde keer de titel 'kampioen strokepiay' op Golfclub Hitland. In vier keer 18 holes op twee dagen bleef hij met in totaal 316 slagen de nummer twee, Robert Okkerse, vier slagen voor. De nummer drie, Chris Heijnraets moest zes slagen toe geven. Een kampioensehapsrecord, dat nog steeds met 289 slagen in handen is van nationaal top ama teur Dylan Boshart zat er in verband met de slechte weersomstandighe den niet in. Wedstrijdleider Erwin van Dongen sprak lovende woorden richting de winnaars en naar de rest van het veld voor het trotseren van de weersomstandigheden. Uit handen Moerkapelle - Rijvereniging RVEtPC Moerveen houdt zaterdag 8 sep tember de laatste onderlinge wed strijd van dit jaar. In de ochtend wordt er.dressuur gereden. Ruiters te paard of pony hebben de moge lijkheid om twee dressuurproeven in verschillende klassen te rijden. Voor de allerkleinsten mag er iemand naast lopen en kan een Bixie proef gereden worden. Wie denkt het beste paard/pony van stal te hebben kan zich opgeven voor het middagprogramma: best- gaand rijpaard. Een jury kijkt naar de verschillende gangen en beoor deelt de ruiter. Aan het einde van de dag, die wordt afgesloten met een parade, wordt bekend wie zich dit jaar clubkampioen mag noemen. Voor meer informatie: www.moerveen.nl. Moordrecht/Nieuwerkerk aan den IJssel - WSG NieMo-Van Vliet con tinueert komend seizoen de sa menwerking met beide trainers van de selectieteams. Zlatko Rakonjac traint en coacht opnieuw de man nen van de startcombinatie en San- der Boer neemt wederom de vrou wen onder zijn hoede. Rakonjac gaat bij de heren fungeren in een viermanschap waarbij Milan Colic (trainer), Meivin Blokland (trainer/coach) en Erik van Leeuwen (trainer/coach) een rol gaan spelen. De mannenploeg kreeg onlangs ver sterking van Patrick Steenbergen, voormalig speler van het Goudse GZC DONK. Voor NieMo begint de competitie op zaterdag 15 septem ber. Van links naar rechts Hans Wognum, Regina Dinkia, Robert Okkerse, Ingrid Erkens, Mark Nossent, Sandra van Dongen, Chris Heijnraets en Erwin van Dongen. van golfclubvoorzitter Hans Wog num ontving Nossent de kampi- oensschaal, een greenfeecheque en de wisselbeker. Deze laatste mag de zesvoudig kampioen nu als zijn ei gendom beschouwen. Bij de dames, die in het weekend drie ronden van 18 holes liepen sleepte Ingrid Erkens met overmacht de eerste prijs in de wacht. Sandra van Dongen eindigde op de tweede plaats en Regina Dinkia werd derde. Moerkapelle - Moerkapelle trad za terdag 1 september voor de eerste wedstrijd van het seizoen aan tegen Sportief uit Noorden. Moerkapelle begon goed en creëerde de eerste kansjes. Sportief deed haar best en kreeg, met stevig voetbal, ook enke le kansen. Echt gevaarlijk werd het niet. Moerkapelle drong verder aan met als resultaat de openingstreffer van Justin van der Hoven enkele mi nuten voor rust. Een vrije trap, tien minuten voor tijd, luidde de mooiste aanval van de wedstrijd in. Kevin Zijderhand nam de vrije trap, de bal ging via het hoofd van Daniel van der Hoven naar links naar Kamal Boutasqount, deze zette direct voor op de toestor mende Brend Hoogma. Hij bracht de score op 2-0. Een overmoedige actie van keeper Dubbis ging vervolgens mis. Hij dacht een aanvaller van Sportief te omspelen, maar zag over het hoofd dat vlak daarachter nog een aanvaller stond. Deze schoot de bal vanaf ruim twintig meter keurig binnen. Eindstand 2-1. Moordrecht - Paardensportvereni ging De Zuidplasruiters houdt op zondag 7 oktober voor de tweede maal een mini oefencross op het eigen crossterrein. De afstand be draagt 1000 tot 1300 meter met circa dertien hindernissen. De oe fencross staat open voor zowel leden als niet-leden van de vereni ging. Inschrijven kan via a.hofman, reijm@gmail.com. Voor meer informaties www.zuidplasruiters.nl. Zuidpias - IJsselvogels Moordrecht verloor het openingsduel van de veld- competitie van het Amsterdamse AW.DTV met 13-18. Ook CKV Nieuwerkerk heeft voor het derde seizoen op rij het ope ningsduel verloren. Dit keer was het een zeer zwakke openings fase die Nieuwerkerk de das om deed in de wedstrijd tegen DSC in Eindhoven. Ondanks een prima voorbereiding begon Nieuwerkerk uitermate zwak aan de wedstrijd. De scherpte ontbrak, zowel in de aanval als in de verdediging en de Moordrecht - Moordrecht behaalde zondag 2 september bij de competi tieopening een uitstekend resultaat bij Floreant in Boskoop. De thuis ploeg kwam na tien minuten op een 0-1 voorsprong, maar had daarmee meteen zijn kruit verschoten. Moor drecht herpakte zich en wist voor rust al twee maal te scoren. In de tweede helft kon Floreant het niet meer bijbenen, Moordrecht was dui delijk de bovenliggende partij. Met doelpunten in de 48e en 70e minuut bracht het de eindstand op 1-4. Nieuwerkerk aan den IJssel - Voor de Nieuwerkerkse hockeysters is het seizoen inmiddels weer begonnen. Met vijf weken voorbereiding ach ter de rug was het gepromoveerde Delftse DSHC de eerste tegenstan der. De IJssel startte goed en zette al snel de 0-1 en 0-2 op het scorebord. De IJsseldames dwongen DSHC tot voornamelijk verdedigen. Na de 0-3 zakte het niveau en kwam DSHC terug in de wedstrijd door net voor rust 1-3 te scoren. DSHC begon de tweede helft waarmee ze de eer ste helft mee waren geëindigd. Fel erop zitten en grote druk zetten en maakten al snel de aansluitingstref fer, 2-3. Daarna ging de knop om en trokken de Nieuwerkerkse dames de wedstrijd weer naar zich toe. Als snel werd het 2-4 en 2-5. DSHC kon kort voor het einde nog de 3-5 ma ken maar hierna werd de wedstrijd rustig uitgehockeyd. Nieuwerkerk aan den IJssel - De manier waarop Nieuwerkerk zondag 2 september de punten aan Excel sior '20 verspeelde was een grote teleurstelling voor de ambitieuze eersteklasser. De matige voorbe reiding was al een indicatie dat de ploeg van trainer Den Otter nog niet klaar was voor de competitie en dat werd bewaarheid. Remco Langer- veld was in de beginfase een paar keer dichtbij succes maar kreeg te weinig ondersteuning vanuit het middenveld. Nieuwerkerk kwam in de 22e minuut op achterstand toen de scheidsrechter de bal wel heel gemakkelijk op de stip legde. Tien minuten voor rust bracht Abner Teixeira de stand op 1-1. Hij schoot een prima aanval die was opgezet door Mitchell Hendriks en Langer- veld hard achter de Excelsior '20 doelman. Nauwelijks twee minuten later kwamen de gasten opnieuw op voorsprong. Een vrije trap werd door centrale verdediger Marco Cla- rijs ongehinderd bij de tweede paal binnengekopt. Toen Teixeira in de 69e minuut met een verkeerde tac kle zijn tweede geel kreeg, was de 'strijd min of meer beslist. Met tien spelers bleek Nieuwerkerk helemaal geen bres meer te kunnen slaan in de defensie van Excelsior '20. Op het oefenterrein van de Zuidplasruiters treffen de ruiters hindernissen als wallen, slootjes, greppels en water. Zevenhuizen - Tegen het uit de 2e klasse gedegradeerde Full Speed had Groeneweg een prima seizoen start. Maurice Eckhardt scoorde net voor de rust de openingstreffer na een goede actie van middenvelder Erwin Hof. Daarvoor had Eckhardt al de paal getroffen en had de Delftse doelman een schot van Eckhardt's voet al uit de kruising moeten halen na een goede voorzet van debutant Luke Schaaf. Toen direct na rust Joey Grootschol- ten de 0-2 scoorde leek de wed strijd gespeeld. Door het inbrengen van twee wissels kantelde de wed strijd en zocht de thuisclub steeds nadrukkelijker de aansluitingstref fer. Deze viel twintig minuten voor tijd. Groeneweg kwam onder druk te staan maar de achterhoede hield stand. advertentie 5-1 achterstand na twintig mi nuten was terecht. Nieuwerkerk moest vervolgens de hele wed strijd tegen deze achterstand op boksen. Bij rust was de stand 11-7 en Nieuwerkerk had hierover geen klagen. In de tweede helft kwam Nieuwerkerk beter voor de dag. Helaas werkte het arbitrale duo niet mee en bleek het gat te groot. Eindstand 19-15. Hoofdsponsor

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2012 | | pagina 47