Zuidpias Onderhoud openbaar groen verandert gemeente Inloopavond woningbouw en brede school in Vijfakkers-Noord Moordrecht Sluiting indientermijn subsidieaanvragen Maatschappelijke Ontwikkeling nadert Veranderingen in de bijstand voor gezinnen. Hoe zit dat? A Werken aan de weg A20 bij Moordrecht afgesloten WEEK HART VAN HOLLAND DE KRANT VOOR DE ZUIDPIAS I 5 SEPTEMBER 2012 Maatschappelijke organisaties opgelet! U r Bent u vertegenwoordiger van een maat schappelijke organisatie en wilt u voor 2013 subsidie aanvragen? Wij ontvangen uw aanvraag graag vóór 1 oktober 2012! Op dit moment is nog niet bekend wat de hoogte is van de subsidiebudgetten die in 2013 beschikbaar zijn. Het is zeer waarschijnlijk dat er in 2013 minder geld te verdelen is dan in 2012. Daarom is het van groot belang dat alle aanvragen tijdig worden ingediend. Procedure Direct na 1 oktober worden de binnen gekomen aanvragen, die voldoen aan de criteria van het vastgestelde subsidiebe leid, per categorie gerangschikt op een prioriteitenlijst. De aanvragen die het laagst op de priori teitenlijst staan, lopen het risico te worden geschrapt. Dit gebeurt als de totale som aan subsidie aanvragen hoger is dan het vastgestelde subsidieplafond. Aanvragen die na 1 oktober binnenkomen worden alleen behandeld als het subsi dieplafond nog niet is bereikt. Regels en formulieren Op de website van de gemeente Zuidpias kunt u de vastgestelde documenten met alle regels raadplegen: - de (samenvatting van de] Notitie Subsidiebeleid Zuidpias 2012 - de Algemene Subsidieverordening Zuidpias 2012 - de Uitvoeringsregels Cultuur en Sport - de Uitvoeringsregels Sociale Voorzieningen, Maatschappelijke Dienstverlening en Volksgezondheid Op de website kunt u ook een aanvraagfor mulier downloaden. Ga naar www.zuidplas.nl -> onderwijs en welzijn -> subsidies. Vragen Heeft u nog vragen? Neem dan contact op met Berthilde Borreman 10180-330433) of met Charlie ter Reegen (0180-330434). Mailen kan ook: b.borremanOzuidptas.nl of c.terreegenOzuidplas.nl. Het onderhoud van het openbaar groen wordt vanaf 2012 anders uitgevoerd dan in voorgaande jaren. Door een andere manier van werken en door sommige taken minder vaak uit te voeren, kunnen we bezuinigen op groenonderhoud. Zo zal onder meer de beplanting zes keer geschoffeld worden in plaats van twaalf keer en het afsteken van de graskanten nog maar één keer per jaar plaatsvinden. Taken minder vaak en anders uitvoeren Door de bezuinigingstaakstelling van de gemeente Zuidpias moet er ook op het gebied van groenonderhoud bezuinigd worden. Dat willen wij op een verantwoorde manier doen zonder dat dit sterk ten koste gaat van de kwaliteit en de levensduur van het openbaar groen. Een versobering van het onderhouds- niveau is daarbij echter niet uit te sluiten. De gemeenteraad heeft hiertoe in maart van dit jaar besloten door een nieuw onderhoudsplan vast te stellen. Dit nieuwe onderhoudsplan is aanbesteed en wordt uitgevoerd door Ivoor de gemeente) nieuwe aannemers. Ander beeld Wij streven ernaar dat de maatregelen voor u als inwoner niet tot overlast zulten leiden, maar vragen van u wel een andere kijk op het openbaar groen. Het zal een iets ander beeld opleveren dan we gewend zijn. Sommigen vinden dit gelijk onverzorgd. Maar is dit wel zo? Of is het gewoon iets natuurlijker? Wat betekent het versoberde onderhoudsniveau? Dat houdt in dat bijvoorbeeld de watergangen nog maar één keer per jaar geschoond worden in plaats van twee keer. Plantvakken worden nog maar eens in de drie jaar kortgeknipt. Hierdoor zal de beplanting in een bepaalde periode langer zijn dan u gewend bent. Wanneer de beplanting problemen oplevert voor de verkeersveiligheid of de doorgang van voetpaden, snoeien we wel vaker. Ook wordt er minder vaak gemaaid bijvoor beeld rondom bomen, zitbanken en speel toestellen. Nu is dat twee keer per jaar. Eerder was dit vier keer. Het maaien van de bermen gebeurt, waar mogelijk, minder vaak. Ook deze maatregel zal niet leiden tot extra overlast. Wel zal het beeld van de bermranden minder strak zijn dan voorheen. Heeft u nog vragen? Heeft u vragen over het onderhoud in uw straat? Dan kunt u een melding doen via www. zuidplas.nl -> snelmenu -> meldpunt open bare werken. Na de melding ontvangt u een email met een meldingsnummer waarmee wij usnelleren beter van dienst kunnen zijn. Er zijn mensen die recht hebben op een bijstandsuitkering, maar deze niet hebben aangevraagd. Misschien bent u dat wel. Hoe zit dat? U heeft na 1 januari 2012 geen uitke ring aangevraagd, omdat u dacht dat u door de huishoudinkomentoets geen uitkering zou krijgen. U kunt zich tot en met 17 september 2012 melden bij het UWV WERKbedrijf of bij de Sociale verzekeringsbank (SVB) als u 65 jaar of ouder bent. Op 1 januari 2012 zijn de regels van de Wet werk en bijstand veranderd. Als iemand na 1 januari een bijstandsuitkering aan wilde vragen moest hij of zij voldoen aan de huis- houdinkomenstoets. Een gezin kon maar één gezinsuitkering krijgen. Inkomsten en vermo gen van alle inwonende gezinsleden werden meegeteld voor de uitkering. De regels zijn weer veranderd: de huishoud- inkomenstoets is nu weer afgeschaft. Daarom kunt u, als u denkt toch recht te hebben op bijstand, een uitkering aanvragen. Als u recht krijgt op de uitkering, kunt u de uitkering met terugwerkende kracht ontvangen. Dat betekent dat u ook over de maanden vanaf 1 januari 2012 een uitkering kunt krijgen. Denkt u in aanmerking te komen voor een bijstandsuitkering? Dan kunt u zich melden bij het UWV WERKbedrijf. Het UWV WERKbedrijf bekijkt of u wet of geen uitkering krijgt en stuurt de aanvraag door naar de gemeente. De gemeente beoordeelt dan of u met terugwer kende kracht recht heeft op een uitkering. Bent u 65 jaar of ouder dan kunt u een aanvul lende inkomensvoorziening ouderen (AIO) met terugwerkende kracht aanvragen bij de SVB. Dit kan tot en met 17 september 2012. Als u na deze datum een uitkering met terugwer kende kracht aanvraagt, wordt de aanvraag afgewezen. Denkt u dat u alsnog recht hebt op een bij standsuitkering? Meldt u zich dan snel bij het UWV WERKbedrijf in uw regio of bij de SVB als u 65 jaar of ouder bent. U moet verschillende bewijsstukken meenemen. Informeer dus vooraf welke bewijsstukken u moet meene men. Dit kan via telefoonnummer 0V00-9294. De komende jaren worden er aan de noord-westelijke zijde van Moordrecht circa 320 nieuwe woningen gebouwd. Ook staat in deze nieuwbouwwijk een nieuwe Brede School gepland, als loca tie voor PCBS Meester Lallemanschool, RKBS St. Josef en OBS De Achtbaan. Bouwfonds Ontwikkeling heeft hiervoor in juni 2012 een overeenkomst gesloten met de gemeente Zuidpias. Een ontwerp stedenbouwkundig plan en een beeldkwaliteitskader vormen de basis voor een nieuw op te stellen bestemmingsplan. U bent van harte welkom op de inloopavond, waarbij u op een infor mele manier kennis kunt nemen van het ontwerp stedenbouwkundig plan en beeldkwaliteitskader. Ook kunt u vragen stellen aan medewerkers van Bouwfonds Ontwikkeling en de gemeente Zuidpias. Kijk voor meer informatie over dit project op www.zuidplas.nl -> plannen en projecten (nieuwbouw)projecten. Datum: Locatie: Tijd: donderdag 20 september 2012 OBS De Achtbaan, Weidezoom 5a Moordrecht 19.30 uur - 21.00 uur (presentatie start om 19.30 uur) Vrijdag 7 september vanaf 23.00 uur tot en met maandag 10 september 05.00 uur In het weekend van 7 tot en met 10 september is de A20 van Gouda richting Rotterdam afgesloten voor al het ver keer vanaf de aansluiting op de A12 tot afrit 17 bij Nieuwerkerk aan den IJssel. Dan werkt MNO Vervat in opdracht van Rijkswaterstaat aan het verbeteren van de wegconstructie (fundering). In de richting van Rotterdam naar Gouda blijft de weg voor het verkeer beschikbaar met, tijdens de nachtelijke uren, een beperkt aantal rijstroken. Kijk voor meer informatie op www.rijkswaterstaat.nl/A20moordrecht.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2012 | | pagina 5