Hoogste punt nieuwbouw GHZ bereikt Dierencentrale Filmcursus Beter Filmen Podiumdebat in Reigerhof Care for Kids naar Efteling Bibliotheken brengen monumenten tot leven OPROEP van alle merken HART VAN HOLLAND ZUIDPIAS 5 SEPTEMBER 2012 9 Diversen Cultureel erfgoed Beeldende kunst Muziek www.scnz.nl - info@scnz.nl Inloop Fibromyalgie vervalt Saturdaynight skate Hoe viert Zuidpias Burendag? AUTOBEDRIJF VAN REEUWIJK Verkoop en reparatie Gouda - Op een teken van bestuurs voorzitter Dirk Jan Verbeek ging donderdag 30 augustus langzaam de GHZ vlag in top. Hiermee werd een herdenkingssteen onthuld die het bereiken van het hoogste punt van de nieuwbouw van het Groene Hart Ziekenhuis markeert. Op de plek van de nieuwe centrale hal bedankte Monique Verdïer, lid van de Raad van Bestuur, bouwmede- werkers en bij de bouw betrokken Vermist Poes, schildpad, witte neus, snuit, borst en poten, zwart rond één oog, rood rond andere oog, is gechipt, Donau Nieuwerkerk aan den Ussel/ Poes, zwart, zonder wit, is gechipt, IJssellaan Nieuwerkerk aan den Us sel. Gevonden Kat, grijs, witte poten en bef, kitten, Europalaan Nieuwerkerk aan den GHZ-personeel voor hun inzet. Het officiële moment werd afgesloten met het traditionele 'pannenbier'. Patiënten op de verpleegafdelin- gen ontvingen een sleutelhanger met daaraan een legosteentje. Het steentje staat symbool voor de bouw van de nieuwe vleugel die naar verwachting begin 2014 in ge bruik wordt genomen. Het nieuwe GHZ heeft dan alle specialismen onder één dak. Donderdag 6 september 10.00 uur - 12.00 uur Koffieochtend Vrouwen van Nu 'Vorst aan tafel' Dorpshuis De Batavier, Batavierlaan 4, Nieuwerkerk aan den Ussel. Toegang: gratis Zaterdag 8 september 10.00-16.00 uur Monumentendag Molen Windlust en Dagcentrum Korenaer open Info: www.kortenoord.nl of 0180-321632. Zaterdag 8 september 10.00-15.00 uur Fietsen langs monumenten Bibliotheken in Zevenhuizen en Moordrecht en Molen de Windlust in Nieuwerkerk aan den Ussel Info: www.bibliotheekdegroene- venen.nl, zevenhuizen@biblio- theekdegroenevenen.nl of 0180-638388 Zaterdag 8 september 10.00-15.30 uur Open Monumenten Dag 'Groen van Toen'; locatie: ruimte HVM (achterzijde voormalig gemeentehuis) Moordrecht, Westeinde 1. Info: info@ histo- rischmoordrecht.nl Zaterdag 8 september 11.00-14.30 uur Cursussen- en cultuurmarkt Winkelcentrum de Reigerhof, Nieuwerkerk aan den Ussel Zaterdag 8 september Expositie Gré den Otter Raadhuis in Moordrecht Zondag 9 september - 17.00 uur (samenzang 16.50 uur) Optreden chr. koor Debarim Ontmoetingscentrum, Bospolderstraat 10, Nieuwerkerk aan den Ussel Gouda/Regio - Film- en Videoclub Het Toverlint gaat dit najaar een (gratis) filmcursus 'beter filmen'geven. De cursus is bestemd voor iedereen die meer wil weten over filmen en of monteren van films. De cursus wordt gehouden op vier avonden: 11 september, 9 oktober, 13 november en 11 december. Aan het begin van elke cursusavond wordt een korte instructie gegeven waarna de cursisten in kleine groe pen aan het werk gaan. Aan het eind van iedere avond wordt een werkopdracht gegeven voor de vol gende keer. De avonden worden gehouden in het Studiocafé van Gouwestad TV aan de Lange Groenendaal 46 in Gouda. Aanvang 20.00 uur, inloop vanaf 19.30 uur. Voor meer informatie: www.toverlint.nl. Aanmelden kan bij Arie Heerkens, 0180-390026, 06-50463 318 of 1505heerkens@casema.nl. Nieuwerkerk aan den Ussel - In de eindspurt naar de verkiezin gen organiseert Winkelcentrum Reigerhof voor vrijdag 7 septem ber om 19.30 uur een podiumdebat tussen regionale kandidaten voor de Tweede Kamerverkiezingen van woensdag 12 september. Deelnemers aan het debat zijn Tamara Venrooy-Van Ark van de WD, num mer 10 op de kieslijst; Lieke van Rossum (SP, nr. 40);Astrid Oosenburg (PvdA, nr. 36); Ferry van Wijnen (DPK, nr. 11) en Salima Belhaj (D66, nr. 15). Ussel. Kater, zwart, wit op bef, Groenendijk Nieuwerkerk aan den Ussel. Poes, schildpad, donker van kleur, Speenkruid Nieuwerkerk aan den Ussel. Valkparkiet, gele borst, grijze vleu gels, oranje wangen, Dieze Nieu werkerk aan den Ussel. Voor meer informatie: 0186-601199 of www.dierencentrale.nl De kandidaten gaan gedurende een uur met elkaar in debat over onderwerpen als economie, werk, inkomen en zorg. Gespreksleider is Henk van der Torn, voorzitter van Winkeliersvereniging Reigerhof. Op donderdag 6 en vrijdag 7 sep tember staat een bus in de centrale hal waar men vragen voor de deba ters in kan deponeren. De vraag die het meeste debatstof doet opwaai en wordt door de winkeliersver eniging beloond met een attentie. Voor meer informatie: tel 0180- 315120, 06-52316241 ofhvdtorn@ gmail.com. Zuidpias - Care for Kids is zaterdag 1 september met de kinderen van de gezinnen die worden gesteund een dagje naar de Efteling geweest. Om 9.00 uur vertrok de bus vanaf het Raadhuisplein. Met prachtig weer en een lekker lunchpakket in de rugzak kon iedereen er tegen aan.Toen de bus om 17.00 uur weer klaarstond was de vermoeidheid van de tevreden gezichten af te lezen. Voor meer informatie: www.careforkids.nl. Zuidplas/Waddinxveen - VoorOpen Monumentendag, zaterdag 8september, wordt door de bibliotheken De Groene Venen, Nieuwerkerk aan den Ussel en De Krimpenerwaard een fietsroute georganiseerd langs monumenten in de gemeenten in de regio Midden-Holland. Het thema van de fietsroute is 'Levende Monumenten'. Bij ie der monument dat genoemd wordt in het fietsrouteboekje, zijn uitingen van kunst en cul tuur in allerlei vormen aanwezig. Bijvoorbeeld een tentoonstelling keramiek in de steenoven van Nieu werkerk, pianospel in het Kleine kerkje in Zevenhuizen, muziek groep Gras bij Fort Wierickerschans in Bodegraven, het Shantykoor de Vlisterzangers zingen de 'vergeten plek' tot leven in Waddinxveen, In Schoonhoven ziet men in de Water toren zilversmeden aan het werk, in de Remonstrantse kerk in Boskoop worden korte concerten gegeven door Hanno en in Moordrecht kun nen de fietsers een expositie be zichtigen. Bibliotheken in de gemeenten zijn startpunt voor de fietsroute. In Nieuwerkerk aan den Ussel is Ko renmolen Windlust beginpunt. Gestart kan worden tussen 10.00 en 15.00 uur. In het boekje worden de tentoonstellingen en de tijdstip pen genoemd wanneer optredens van muziek en zang plaatsvinden. De fietsrouteboekjes zijn verkrijg baar in de bibliotheken en in de Ko renmolen. Voorts vinden op diverse plaatsen tussen 12.00 en 14.00 uur korte workshops van vijftien minu ten plaats zoals 'je naam in hiëro glyfen' of een tegeltje beschilderen. Het fietsrouteboekje is verkrijg baar op 8 september bij de start plaatsen van de fietsroute. Voor meer informatie: www. bibliotheeknieuwerker- kaandenijseel.nl en www.bibliotheekde- groenevenen.nl. Gouda - De inloopochtend voor fibromyalgiepatiënten die ge pland staat voor woensdag 12 september vervalt. De eerstvol gende inloop vindt plaats op woensdag 10 oktober van 10.00 tot 12.00 uur op de Jozeflocatie van het Groene Hart Ziekenhuis aan de Jan van Beaumontstraat. Voor meer informatie: 0182- 634561, s.dgelder@fesinfo.nl, 06-21881897 of j.tenbrink@ fesinfo.nl. Nieuwerkerk aan den Ussel - Een rondje van 3,5 kilometer dwars door het dorp skaten; met deze actie wordt zaterdag 29 septem ber het BRAinS-seizoen ingeluid. Een muziekwagen gaat de spor tieve stoet voor. Net voordat de deelnemers ver trekken wordt het seizoen of ficieel voor geopend verklaard door kinderburgemeester Björn de Ruiter en wethouder Jan Ver beek. De start van Saturdaynight skate is om 18.00 uur op het Raad huisplein. Deelname is gratis. In schrijven is noodzakelijk en kan tot en met 20 september: www. facebook.nl/saturdaynightskate of www.kipfit.nl/saturdaynights- kate Wat doet Zuidpias op Burendag in het weekend van 21, 22 en 23 september? De redactie hoort het graag. Achteraf, welteverstaan. Uw foto en tekstje van maximaal 120 woorden over uw buurtfeest, kunt u sturen naar redaetie@hart-van- holland.nl, o.v.v. uw telefoonnum mer. Doet u het wel voor maandagochtend 24 september, 9.00 uur! B Prins Alexanderlaan 38 2912 AM Nieuwerkerk a/d Ussel T (0180)312200 F (0180)320776 E info@autovanreeuwijk.nl www.autovanreeuwijk.nl

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2012 | | pagina 9