KLIKKEN MAG Van Wensveen zestig jaar kerkorganist Bibliotheek zoekt hobbyisten Cursus 'anders leren denken' Collecteweek Nierstichting Joost Zwagerman op poëzienacht Verteltheater 'Vrienden van Rome' Modeshow bij Vrouwen van Nu HART VAN HOLLAND I ZUIDPLAS 12 SEPTEMBER 2012 11 Moordrecht - Hobby's staan cen traal in de bibliotheek op zaterdag 3 november. Creatieve mensen die willen laten zien wat ze thuis zoal maken kunnen zich aanmelden om hun hobby in de bibliotheek te de monstreren. Ook kunnen er werk stukken verkocht worden. Voor meer informatie aanmelden: 0182-373014, moordrecht@bibli- otheekdegroenevenen.nl of aan de balie van de bibliotheek. Gouda/Regio - De cursus Anders le ren denken voor volwassenen sstart maandag 22 oktober. In zes bijeen komsten leren de deelnemers hun negatieve denkpatronen en steeds terugkerende piekergedachten te onderzoeken en te doorbreken. De cursisten leren helpende gedach ten te formuleren en toe te passen, waardoor zij hun getob en gepieker de baas kunnen worden en ermee kunnen stoppen. De cursus wordt aangeboden door GGZ Midden-Holland en vindt plaats aan de Ronsseweg 225 in Gouda. Voor meer informatie en aanmel den: 0182-563656 of preventie@ ggzmiddenholland.nl. dus klik snel naar: www.hartvanholland-online.nl Regio - In de week van zondag 16 tot en met zaterdag 22 september gaan landelijk circa 80.000 vrijwil ligers van deur tot deur om donaties in te zamelen voor de Nierstichting. Met deze bijdragen doet de Nier stichting er alles aan om nierziekten te voorkomen en de kwaliteit van leven van nierpatiënten te verbe teren. Thema dit jaar is 'Wat heb jij over voor een nierpatiënt?'. Wie de collectant gemist heeft kan ook een gift overmaken via sms door het woord 'nier' te sms'en naar 4333, waarbij één sms overeenkomt met een eenmalige gift van 2 euro. Voor meer informatie: www.nierstichting.nl. Gouda - De werkgroep Poëzie Gouda houdt zaterdag 27 oktober de Nacht van de Verwondering. Zes stadsdich ters, waaronder Joost Zwagerman, voormalig stadsdichter van Alkmaar, dragen die avond voor in Museum Gouda. Aanvang 20.30, deur open 20.00 uur. De toegang bedraagt 12,50 euro. Vanaf 24.00 uur wordt de Nacht van de Verwondering in het Museumca fé voortgezet. Daar zijn alle dichters nogmaals te horen. Ook is er gele genheid om met de dichters te pra ten. Speciaal voor de avond hebben de dichters een gedicht geschreven bij een topstuk uit de collectie van Museum Gouda. Voor meer informatie en reserveren: info@museumgouda.nl Waddinxveen/Zuidplas - "In de wereld van de organisten is het volgens mij uniek dat iemand al zestig jaar organist is. Sommigen stoppen eerder en an deren zijn pas op latere leeftijd begonnen", vertelt Bart van Wensveen. Voor de 78-jarige Van Wensveen was het zondag 2 september zover. Tijdens de kerkdienst van de Hervormde kerk in Sluipwijk vierde hij zijn zestigjarige ju bileum als kerkorganist. Door Job van der Plicht "Het was altijd al een droom van me om in kerkdiensten orgel te spelen", vertelt Van Wensveen. Op jonge leeftijd leek dat er ook daad werkelijk van te komen, maar toch stond iets de droom van Van Wens veen in de weg. "Ik kon geen orgel met pedalen bespelen en daarom werd ik niet aangenomen. Daarom heb ik toen een stofzuigersiang en stofzuiger aan mijn orgel bevestigd en daarmee konden de pedalen van mijn orgel bediend worden. Zo heb ik een pedaalorgel leren bespelen." Oorlog Van Wensveen is ongeveer op 11-ja rige leeftijd begonnen met orgel spelen, maar het liefste was hij daar eerder mee begonnen. "Door de oor log ging dat helaas niet, maar ik wilde eigenlijk al beginnen toen ik vijfjaar was." Inmiddels heeft de organist ver schillende kerkelijke gemeenten in de regio als kerkorganist bediend. Zo was hij organist in Reeuwijk, Moerkapelle en Stolwijk, maar ook in Gouda, Nieuwerkerk aan de IJssel, Moordrecht en Sluipwijk. Van Wensveen woont sinds 1993 in Waddinxveen, maar in Waddinx- veen heeft hij nog nooit een vaste aanstelling als kerkorganist gehad. "Natuurlijk vind ik dat jammer", al dus Van Wensveen, maar erg lang staat hij er ook niet bij stil. "Ik heb een ontzettende mooie tijd gehad bij de gemeenten waar ik wel heb gespeeld." Sint Jan Het orgel in de Sint Janskerk in Gouda is het mooiste orgel wat Van Wensveen bespeeld heeft. "Dat. is een orgel wat ik opnieuw zou willen bespelen, dat is één van de weinige dromen die ik nog heb op het gebied van orgels", vertelt hij. Orgel spelen is voor Van Wensveen zo'n grote passie dat het bijna een verslaving zou kunnen worden ge noemd: "Als ik veertien dagen op vakantie ben vind ik het ontzettend moeilijk om geen orgel te spelen en ik probeer dan ook altijd in de plaats waar ik ben een kerk binnen te glip pen en even orgel te spelen." Uitlaatklep "Orgel spelen is een soort uitlaat klep voor mij. Ik kan er mijn emoties in kwijt. Als ik vroeger gespannen van mijn werk kwam en ik ging thuis orgel spelen, dan viel alles van me af", legt Van Wensveen uit. Van Wensveen heeft geen idee wan neer hij stopt als kerkorganist: "Ik ben al wat gaan minderen, omdat ik niet op een gegeven moment in één keer wil stoppen, maar ik heb niet een duidelijke datum waarop ik stop." Moordrecht - 'Een eeuw mode; van de wieg tot het graf'; het echtpaar De Haan noemt het een uit de hand gelopen hobby. De door hen verza melde items uit de periode 1850 tot 1950 zijn te zien op de avond van Vrouwen van Nu op woensdag 26 september om 20.00 uur in de Zes- punt aan de Molenlaan 1a. Introdu- cées zijn welkom. De toegang voor niet-leden bedraagt 5 euro. Zaal open om 19.30 uur. Ewald sluit vriendschap met Androcles, een Romein die weet te ontsnappen Moordrecht - Ben je ook nieuws gierig naar het leven in het vroege re Rome? Kinderen van acht jaar en ouder zijn donderdag 20 september om 16.00 uur welkom in de bibli otheek om te luisteren naar Hans van Woerkom die dan het verhaal vertelt van Ewald, een jonge Ba taaf, die als slaaf in Rome terecht komt. De kinderen mogen meezin gen, denken en bewegen. Kaarten zijn verkrijgbaar aan de balie, via 0182-373014 of www.bibliotheek- degroenevenen.nl.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2012 | | pagina 11