John Stofberg en Joan generaalkampioen EHBO'ers in zonnetje gezet Molenviergang bij Koffietijd Expositie Leo Gijzen in bibliotheek Start leesgroepen Kennismaken met naturistisch zwemmen Laatste kans inleveren kleurplaten Old- en youngtimers toeren door Zuidpias Lezing Hans Goedkoop m Duivensport HART VAN HOLLAND ZEVENHUIZEN 12 SEPTEMBER 2012 13 Scheepsramp 4£, Zevenhuizen - P.V. de Stormvliegers korfde vrijdag 7 september in voor een concours vanuit Peronne op een afstand van 254 kilometer. De dui ven werden zaterdag om 9.15 uur losgelaten. Om 12.11 uur klokten John Stofberg en Joan de snelste duif. De overwinning op deze vlucht bracht ook het navluchtenkam- pioenschap bij Stofberg en Joan. Het was het laatste concours van dit vliegseizoen. Nadat de verschil lende kampioenschappen bij elkaar opgeteld waren bleek dat Stofberg en Joan ook het, totale, generaal kampioenschap binnen hebben ge haald. Ron van der Made eindigde als tweede en Leen van Wensem als derde. Ilona Koppenaal werd kampi oen in de b-groep. Uitslag van Peronne: 1 -2-6-13-14- 17-20 John Stofberg en Joan, 3 Nico Koppenaal, 4-21-22 Marco Flier, 5-11-15-19-24 Johan Heijkoop, 7-16 Ton Looyen, 8-9 Richard van Ommeren, 10-12 Ron van der Made, 18 M. Jongenelen, 23 Maarten Strijdhorst, 25 Gerrit Jongenelen. Zevenhuizen - Het tv-programma Koffietijd besteedt donderdag 7 3 septem ber aandacht aan de Zevenhuizense Molenviergang. Molenaar Johan Ot- tevanger van de viergang is te gast in het programma dat tussen 10:00 en 11:00 uur live wordt uitgezonden op RTL4. De Molenviergang is genomineerd voor de Molenprijs, waarvoor nog tot 1 oktober kan worden gestemd via www.molenprijs.nl. Het winnen de project ontvangt 50.000 euro. De Molenviergang in Zevenhuizen wil het geld gebruiken om het be staande stuk molenpad verder uit te breiden met informatieborden en banken. Van links naar rechts Arna Verleun-de Vos, Gerard Karreman, Jan van den Broek en Arie de Vos. Zevenhuizen - Tijdens de eerste herhalingsles van EHBO-vereniging Ze venhuizen, op dinsdag 4 september, werd een aantal leden in het zonnetje gezet. Aandacht was er voor de jubilaris sen Arna-Verleun-de Vos, 35 jaar EHBO-er en lotusslachtoffer en voor Arie de Vos, 55 jaar EHBO-er en oud-voorzitter van de vereni ging. Gerard Karreman, 25 jaar EHBO-er en penningmeester ont ving uit handen van voorzitter Jan van den Broek de zilveren speld van EHBO-Nederland. De voorzitter zelf ontving eerder dit jaar tijdens de lintjesregen een Koninklijke Onder scheiding. Zevenhuizen - Bibliotheek De Groe ne Venen en Stichting Senia houden dinsdag 2 oktober om 10.00 uur een informatiebijeenkomst voor men sen die belangstelling hebben voor een leesgroep Nederlandse litera tuur en/of een leesgroep geschiede nis. De informatiebijeenkomst vindt plaats in de bibliotheek aan de Dorpsstraat 87. Voor meer informatie en aanmel den: info#senia.nl 0570-562656 of bij de bibliotheek. Zevenhuizen - Naturistische zwem vereniging Puur Natuur gaat na de zomerstop op zaterdag 15 septem ber van 16.30 uur tot 18.00 uur weer van start met naturistisch zwem men in de Koornmolen. Behalve in Zevenhuizen wordt er ook gezwom men in Nieuwkoop en Maassluis Voor meer informatie: www.npn.nfn.nl. Kunst terug bij de kerkepadbrug Man in een bootje plat op zijn rug Het scheepje had altijd al een vlekje En bij het ontwerp ook al een lekje Harry de Jong Zevenhuizen - De Kleine Trompet ter geeft zaterdag 3 november met Karin Bloemen een benefietconcert voor KiKa en Team Zeparo. Ter gele genheid hiervan zijn op de scholen kleurplaten uitgedeeld. Deze kunnen alleen zaterdag 15 september van 10.00 tot 15.00 uur nog ingeleverd worden op het ClOOO-plein. Daar zijn ook kaarten voor het concert te koop. Elke ingeleverde kleurplaat is goed voor een ballon, die zaterdag 22 september door wethouder van cultuur Jan Verbeek worden opge laten. Op 22 september is ook de prijsuitreiking van de kleurplaten wedstrijd. Downloaden van de kleurplaat kan op www.dekleinetrompetter.nl. Zevenhuizen - Zevenhuizenaar Leo rijen tot 1 oktober in de bibliotheek Gijzen exposeert zijn acrylsehilde- aan de Dorpsstraat 87. Zevenhuizen - Auteur Hans Goed koop geeft dinsdag 18 september een lezing in de bibliotheek aan de Dorpsstraat. Aanvang 20.00 uur, zaal open 19.30 uur. De toegang be draagt 5,- euro in de voorverkoop, 6,- euro aan de zaal. De lezing wordt georganiseerd in het kader van het project'Levende monumenten'. Historicus Hans Goedkoop is bekend als presentator van het tv-program- ma Andere Tijden. Kaarten zijn ver krijgbaar aan de balie fn de biblio theek, via 0180-638388 of www. bibliotheekdegroenevenen.nl. Hans Goedkoop, (foto: Merlijn Doomernik) Zevenhuizen - De deelnemers aan de derde editie van de Lions Zuidpias Rally toerden zaterdag 8 september on der zomerse omstandigheden met hun oldtimers, cabrio's, sportwagens en andere, meer hedendaagse modellen door Zuidpias. De opbrengst van de rally is bestemd voor een aantal lokale goede doelen.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2012 | | pagina 13