'Groene' nieuwe clubshirts voor TC Zevenhuizen '80 Interne competitie van start Grootschalig gezondheids onderzoek Feestelijke opening Karateschool Kaizen Collecte Prinses Beatrix Fonds Krea Musica op Najaarsfair Vrouwen van Nu Voor eenieder met MS een collectant op de bres Een kerstboom in de lente HART VAN HOLLAND MOERKAPELLE 12 SEPTEMBER 2012 15 Schaken Moerkapelle - De Moerkapelse schakers speelden vrijdag 7 sep tember de eerste ronde van de in terne competitie. Traditiegetrouw werd er geloot en dat resulteerde in de volgende partijen en resul taten. Ariane de Bruijne verloor van Gerard van Ommeren Marcel de Haan speelde remise tegen Jan Blok, André Nieuwlaat won van Wouter Vroegindeweij, Maarten Vroegindeweij won van Frits van der Starre, Ron Droog speelde remise tegen Jesse van Elteren, Jojanneke Weijermars verloor van Christiaan Noorland, Sander Marijt speelde remise tegen Ad Voerman remise en tenslotte ver loor Jan Noorland van Mart-Jan Luteijn. Volgende week moet het eerste team aantreden in Amsterdam voor de eerste ronde van de KNSB competitie. Zevenhuizen - De leden van TC Zevenhuizen '80 rijden sinds enige tijd in groen gekleurde wielershirts die door het milieuvriendelijke ontwerp ook nog 'groen'genoemd kunnen worden. Bij de fabricage van de shirts is gelet op duurzaamheid. De stof die is ge bruikt voor de vervaardiging van de wielertruien is gemaakt van gerecy cled Poly-Ethyleen-Tereftalaat (PET), wat betekent dat oude frisdrankfles sen zijn hergebruikt voor het maken van de wielershirts. Deze nieuwe stof heeft zeer goede vocht- en warmteregulerende eigen schappen. Voorts zijn de truien in bei de zijpanden voorzien van zakken met magneetsluiting waarin de fietsers hun afval kunnen bewaren zonder dat dit er onderweg uitvalt. Ook dat draagt bij aan een schoner milieu. Regio - GGD Hollands Midden start medio september een grootschalig gezondheidsonderzoek onder inwo ners van negentien jaar en ouder in deze regio. Ongeveer 23.000 perso nen wordt gevraagd schriftelijk of digitaal een vragenlijst in te vullen. Op deze manier wil de GGD inzicht krijgen in de gezondheid, leefstijl en het zorggebruik van de bevolking in deze regio. De GGD werkt samen met het Rijksinstituut voor Volksge zondheid en Milieu (RIVM) en het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). De deelnemers worden via de computer willekeurig geselec teerd uit het bestand van het bevol kingsregister. Samen vormen zij een doorsnee van de bevolking in de re gio Midden Holland. De gemeenten in deze regio kunnen de gegevens uit het onderzoek gebruiken voor de ontwikkeling van het lokale gezond heidsbeleid en voor het organiseren van activiteiten om de gezondheid en het welzijn van de inwoners te verbeteren. De resultaten van het onderzoek worden volgend jaar ge publiceerd. Voor meer informatie: www.ggdhm.nl/onderzoek. Zevenhuizen qem. Zuidpias De leden van TC Zevenhuizen '80 rijden voortaan in een shirt dat gemaakt is van gerecyclede frisdrankflessen. Moerkapelle - Een groot aantal geld in te zamelen voor het Prinses ziekten, collectanten gaat nog tot en met Beatrix Fonds. De opbrengst is be- Voor meer informatie: zaterdag 15 september op pad om stemd voor onderzoek naar spier- www.prinsesbeatrixfonds.nl. De wanten en sokken komen al binnen. Moerkapelle - De handwerkgroep 'Blij dat ik brei' startte in maart de actie 'Een kerstboom in de lente'. De kerstboom wordt opgetuigd met handge- breide wanten en sokken, die na kerst opgestuurd worden naar Cluj-Floresti in Roemenië waar Yvonne Kroon met haar gezin woont en werkt onder de allerarmsten: de Roma£. De actie is goed ontvangen in de regio. Van diverse kanten komen wanten en sokken binnendruppelen op Papaverlaan 46 in Moerkapelle. Oudere dames, die het sokken brei en al heel lang in de vingers hebben, maar ook jongere vrouwen die deze kunst speciaal voor deze actie onder de knie gekregen hebben, geven ge hoor aan de oproep. Voor een goed gevulde boom kan de groep echter nog meer sokken en wanten gebrui ken. "Breit u ook mee? U kiest zelf welke maat u breit. Wel graag de kleur groen gebruiken", doet Ineke van de Lagemaat een oproep. De sokken en wanten kunnen gestuurd worden naar Papaverlaan 46, 2751 CD Moerkapelle. Voor meer infor matie: blijdatikbrei@solcon.nl. Moerkapelle - Karateschool Kaizen opende vorige week haar deuren in dorpshuis Op Moer. Sensei Harold Brill was aangenaam verrast door de op komstvan het aantal leerlingen en van het niveau en het talent van de kinde ren, waarvan sommigen zelfs al gelijk in karatetenue verschenen. In de eerste les werd vooral veel aandacht besteed aan de basistechnieken van het karate. Voor meer informatie: www.gojukai.nl. Moerkapelle - Op het landgoed Land van Belofte aan de Noorddijk 5 vindt op zaterdag 15 september de najaarsfair 'Najaarsnoten' van Vrouwen van Nu plaats. Van 10.00 tot 16.00 uur vinden op het land goed tal van activiteiten plaats. Algemeen Gemengd Koor Krea Mu sica uit Waddinxveen strooit om 13.30 en om 14.35 uur met muzikale noten en brengt nummers als 'Circle of life' uit de musical Lion King en 'Time to say goodbye' van Andrea Bocelli. Tussendoor brengt het Rot terdamse kleinkoor Klaas volksmu ziek afkomstig van alle continenten. Voor meer informatie: 0182-616273 of www.kreamusica.nl. Regio - Dat is het thema van de landelijke collecteweek van het Nationaal MS Fonds die plaats vindt van 19 tot en met 24 no vember. Eén op de duizend mensen in Nederland krijgt de diagnose Multiple Sclerose, een niet te ge nezen ziekte van het centrale ze nuwstelsel. Het fonds is in 2005 gestart met het organiseren van een landelijke collecteweek.. Er zijn nu circa 10.000 collectanten, maar nog lang niet overal wordt gecollecteerd. Het streven is om voor elke MS-patiënt (17.000) een collectant op straat te zien tijdens de collecteweek. Dona ties zijn welkom op giro rekening 5057. Voor meer informatie en aanmel den: 010-5919839 of www.nationaalmsfonds.nl.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2012 | | pagina 15