t Meer speelruimte voor Nieuwerkerkse Bridgeclub Hl Verteltheater in bieb Lezing Herman Pleij Sunday Half Hour dienst Campagne voeren en uitje dak gaan Ukelele bij MOZ-Art IP Seizoensopening Passage HART VAN HOLLAND NIEUWERKERKAANDEN IJSSEL 12 SEPTEMBER 2012 17 Nieuwerkerk aan den IJssel - Van de korfbalkantine verhuisde de Nieuwer kerkse Bridgeclub begin september naar de eetzaal van woonzorgcentrum De Meander. De ledenstop is opgeheven; nieuwe bridgers krijgen bij de club alle speelruimte. Door Cees Visser Tien jaar geleden kwamen de rokers letterlijk niet meer aan hun trekken bij Bridgeclub IJsselbridge.Toen daar een rookverbod van kracht werd, besloot een aantal bridgers een ei gen club te stichten onder de naam Nieuwerkerkse Bridgeclub. Tien jaar lang werd er gebridged in de korf balkantine bij de sportvelden. Overi gens werd ook daar na twee jaar een rookverbod ingesteld. C-lijn Omdat de speelruimte in de korfbal kantine beperkt was, was bridgen alleen in een A- en een B-lijn moge lijk. Voorzitter Ron van Domburg (61) vertelt over de verandering sinds 3 september: "In de prachtige eetzaal van Woonzorgcentrum De Meander hebben wij veel meer speelruimte, waardoor een C-lijn voor beginners mogelijk is geworden. Momenteel bridgen wij gemiddeld met zestig leden, in de nieuwe locatie kunnen we gemakkelijk twintig tafels van vier bridgers opstellen. Wij zoeken voor de C-lijn dus zo'n twintig nieu we leden." Kampioenspaar Afhankelijk van de bridgevaardig- heid worden de leden ingedeeld in lijnen. Van Domburg: "In principe kiest ieder zijn eigen partner. Is men alleen, dan wil het bestuur een handje helpen. Er wordt gespeeld op zes competitieavonden, na afloop waarvan de beste drie overgaan naar een hogere lijn en de minst goede drie naar een lagere. Aan het eind van het bridgejaar wordt een kam pioenspaar gekozen. In mei dit jaar waren dat Cor Lagerman en Gerda Vissers." Organisatie Van Domburg is sinds het begin lid van de Nieuwerkerkse Bridgeclub. Sinds een jaar is hij voorzitter. Het is interessant om te horen waar zijn liefde voor het bridgen vandaan komt. "Ik studeerde in Delft; bridge- stad bij uitstek. Daar heb ik het ge leerd en is mijn passie voor het brid gen geboren." Saillant detail: de voorzitter van de door een aantal verstokte rokers opgerichte club, werkt in het dage lijks leven als epidemioloog op de afdeling Cardiologie van het Eras- Ron van Domburg: "In de prachtige eetzaal kunnen we makkelijk twintig tafels opstellen." mus Medisch Centrum. Daar houdt hij zich onder meer bezig met het verband tussen de leeftijd waarop iemand stopt met roken en de le vensverwachting daarna. "Ik ben een soort verlengstuk van medici die door hun drukke werkkring geen tijd voor dergelijke belangrijke on derzoeken hebben." Gezelligheidsvereniging Van Domburg benadrukt dat de Nieuwerkerkse Bridgeclub een ge- zelligheidsvereniging is. "Zo'n twee tot drie keer per jaar huren we een heel restaurant af, waar we dan di neren en tussendoor bridgen. We zijn momenteel rrog te klein voor een weekend uit, waarbij dan een heel hotel wordt afgehuurd. Maar, wie weet, wanneer de C-lijn er een maal is en de club uit tachtig leden zal bestaan. Nieuwe leden zijn dus van harte welkom!" Voor meer informatie: 0180-315001 of 06-16750575, fvgeffen@gmail. com. Nieuwerkerk aan den IJssel - Trou badour en verhalenverteller Gery Groot-Zwaaftink komt woensdag 19 september naar de Openbare Bibliotheek aan het Raadhuisplein om de legende van de 'Witte Wie ven' te vertellen. Kinderen van acht jaar en ouder kunnen om 15.00 uur luisteren naar het smeuïge, muzi kale verhaal over Albert, een arme boerenzoon, die een oogje heeft op Johanna. Haar vader vindt deze verkering niet leuk. Hij heeft liever Door Bart Jansen Nieuwerkerk - De jaarlijkse Dance Parade van VEDJ trok afgelopen za terdag voor de negende keer door Nieuwerkerk. De stoet van tien vrachtwagens, met verschillende dat zijn dochter gaat met Hendrik, een veel betere partij. Uiteindelijk wordt het een wedstrijd om de hand van het meisje. In de nacht moeten de mannen met een ge reedschap naar de Witte Wieven- kuil en wie het eerst'terugkeert, krijgt de schone Johanna. De toegang bedraagt 2,50 euro. Kaarten zijn verkrijgbaar in de bibliotheek, via 0180-316201 of via info@bibliotheeknieuwerkerkaan denijssel.nl. thema's en muziek, trok een gemê leerd publiek. De eerste kar nam wat 'krasse knar ren' met zich mee en werd gevolgd door een wagen .vol politici. Ver schillende politieke partijen ston- Nieuwerkerk aan den IJssel - Met als thema 'God is gratis' vindt zon dag 16 september om 12.15 uur onder leiding van dominee Rianne van Halsema de maandelijkse Sun day Half Hour jongerendienst plaats in het Ontmoetingscentrum aan de Bospolderstraat 10. Nieuwsgierig? Bekijk dan alvast op Youtube het filmpje met het lied 'God is gratis' van Herman van Veen. Voor meer informatie: www.face- book.com/SundayHalfHour. den gebroederlijk naast elkaar op de trailer, terwijl ze campagne voerden voor de verkiezingen. Op de acht andere karren, en met name de laatste drie, was het vooral feest. Er werd gedanst, gehakt, gestampt en gesprongen. Nieuwerkerk aan den IJssel - Emeritus hoogleraar Herman Pleij geeft maan dag 17 september een lezing in de bi bliotheek. De lezing begint om 20.00 uur, zaal is open 19.30 uur. De toegang bedraagtvijf euro in de voorverkoop en Nieuwerkerk aan den IJssel - Het sei zoen van dechristelijk-maatschappe- lijke vrouwenbeweging Passage gaat donderdag 13 september van start met een lezing door Mariska Kool haas en Haddy de Jager van Stich ting De Haven in Den Haag. Deze stichting werkt onder (ex-)prostitu- zes euro aan de zaal. Kaarten zijn ver krijgbaar in de bibliotheek of via info@ bibliotheeknieuwerkerkaanden ijssel.nl. De lezing is georganiseerd in het kader van het project Levende Monumenten. ees; een wereld van criminaliteit en mensenhandel. De lezing vindt plaats in het Hervormd Kerkelijk Centrum aan de J.A. Beijerinkstraat 53 en be gint om 20.00 uur. De toegang voor niet-leden bedraagt 2,50 euro. Voor meer informatie, ook voor vervoer: 0180-312402. De muzikale rondgang door Nieuwerkerk beleefde zaterdag haar negende editie. Zuidpias - Stichting MOZ-Art, muziekonderwijs Zuidpias. start eind september op de locatie in Nieuwerkerk aan den IJssel een korte cursus ukelele. In de les sen worden basisakkoorden en speeltechnieken geleerd, zodat al snel kampvuurliedjes ge speeld kunnen worden. "De ukelele is een leuk instrumentje, makkelijk om mee te nemen, niet duur en leuk voor in de klas, op vakantie of in de file", zo prijst de organisa tie de cursus aan. Voor meer informatie: www.moz-art- zuidplas.nl Sanitiem Arbeco B.V. Ringvaartlaan 1a 2914 VJ Nieuwerkerk a/d IJssel .ijfr.m %$-. dtfr. Te!. (0180! 31 41 12 info@arbeco.nl

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2012 | | pagina 17