HART VAN HOLLAND NIEUWERKERKAAN DEN IJS5EL 12 SEPTEMBER 2012 - Nieuvueri Ven'olg van voorpagina Nieuwerkerk aan den IJssel - Kunstenaars als Tou louse-Lautrec, Picasso en Van Gogh woonden ooit in het Parijse Montmartre. De kunstenaarswijk was voor even 'overgewaaid' naar Nieuwerkerk. In het Oude Dorp speelde de Vlaamse accordeonist Henk Ge orge Lippens, gespecialiseerd in Franse en Italiaanse chansons, vrijdag de sterren van de zomerhemel en bracht de stemming er meteen in. Dat deden ook de charmante meisjes die stokbrood uitdeelden en kari katurist Ronald Kronenburg, die met trefzekere hand binnen vijf minuten een goed gelijkende karikatuur tekende. Door Cees Visser Voor de kinderen was er een spring kussen en een groot kleed konden picasso's in de dop zich uitleven met het maken van kleine schilderijtjes. De historische dorpskerk had voor deze avond haar deuren geopend en heette bezoekers, geheel in stijl, welkom: 'Bienvenue a l'église'. De Stichting Evenement vermaakte jong en oud met een rad van for tuin. In veel winkels, waaronder die van Meesterbloembinderij Coen van Buuren, waren schilderijen en an dere kunstwerken uitgestald. Corrie Noorlander, mét Franse baret, toon de creaties in glas in lood en in een hoedenkraam waren handgemaakte hoeden te bewonderen. Bienvenue a l'église Aan hapjes geen gebrek: suikerspin nen, crêpes, popcorn, poffertjes en Goudse stroopwafels waren ver krijgbaar en natuurlijk kon de dorst worden gelest. Het stralende weer gaf het eve nement een extra Frans tintje; de winkeliersvereniging kan met ple zier terugkijken op een bijzonder geslaagd evenement. Ultmrr.uv Verrassende acts voor jong en oud. 'Bienvenue a l'égi Voor je betweetje, heb je een drankje geÉeoord -

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2012 | | pagina 20