Jik Moerdregt Moordtzangers bestaan twee jaar Rommelmarkt bij KndA Eerste schaaklauweren voor Jacobse en Te Lintelo Collecte Nierstichting Expo Ruurd Visser in bibliotheek Joost Zwagerman op poëzie- nacht Activiteiten en welzijn in Centrum Moerdregt i Kunst na de Arbeid HART VAN HOLLAND MOORDRECHT 12 SEPTEMBER 2012 25 Zorgpartners Midden-Holland Moordrecht - Shantykoor de Moordtzangers bestaat twee jaar. In deze tijd heeft het koor met zijn aanstekelijke zeemansliederen een grote naamsbe kendheid op weten te bouwen in Moordrecht en de rest van Zuidpias. Deze maand alleen al wordt er vier keer opgetreden. Het resultaat van hard wer ken, en vooral veel zang plezier met elkaar. Door Erwin van 't Hof Terwijl op de achtergrond het koor goed hoorbaar is in de oefen ruimte, vertelt initiatiefnemer Bert Poeze hoe het allemaal is begon nen: "Twee jaar geleden was ik bij een optreden van Shantykoor 't Kraaiennest uit Zevenhuizen en ik vroeg me hardop af waarom we zoiets niet in Moordrecht hadden." Iemand uit het publiek hoorde de opmerking en maakte Poeze erop attent dat er een ervaren koordi rigent in het publiek zat. Dat was Henny de Groot die sindsdien de leiding heeft over het koor. "Ik ben er die dag toevallig ingerold en heb daar nooit spijt van gehad", aldus de dirigent, die tijdens de pauze in de repetitie is aangeschoven. Twee jaar later heeft het man nenkoor een flink repertoire op gebouwd. "We zingen natuurlijk vooral zeemansnummers, dat hoort nu eenmaal bij een shantykoor", vertelt Poeze. "Daarnaast hebben we ook veel klassiekers zoals 'Ke telbinkie' en 'Het Kleine Café aan de haven' in onze mars. Nummers die het bij het publiek altijd ont zettend goed doen omdat iedereen lekker mee kan zingen." Het koor heeft ook een aantal eigen liede ren, waaronder één over molen Windlust: "Een ode aan de prach tige molen waarop we al een paar keer hebben mogen optreden." Dat is ook te zien tijdens de repeti tie.' De dirigent corrigeert wanneer dat nodig is, maar dit komt maar zelden voor. De Groot: "Ik merk dat ik voornamelijk bezig ben met de details. Soms worden partijen te hard ingezongen. Dan geef ik als tip dat er wat 'rollender' gezongen mag worden. Deze groep pikt dat soort opmerkingen ontzettend snel op, waardoor het een feest is om naar te kijken en luisteren. Voor mij, maar zeker ook voor het publiek." Poeze hoopt dat het koor in de loop der jaren alleen maar beter wordt. "Ik ben trots op wat we de afgelo pen twee jaar hebben bereikt. Ik zie echter nog genoeg kansen om het koor nog beter te maken. Wat mij betreft gaan we stevig door met repeteren en breiden we ons re pertoire nog verder uit." Daardoor is er nog altijd vraag naar nieuwe koorleden. "Bij optredens zijn er al tijd wel een paar mensen die niet kunnen, daarom is het handig om wat meer mensen te hebben dan eigenlijk nodig is." Meer informatie en een aanmel dingsformulier zijn te vinden op www.moordzangers.nl. Het shanty koor repeteert elke maandagavond om 19:30 uur in het gebouw van muziekvereniging K.N.D.A aan de Sportlaan in Moordrecht. Eenheid Wat dirigent De Groot het leukst vindt, is het enthousiasme van de groep. "We oefenen elke maandag avond en ik zie steeds weer dat ie dereen het naar zijn zin heeft." Dat betekent niet dat er alleen maar wordt gekletst en koffie gedron ken. "We zijn wel een serieus koor in de zin dat het repertoire er .écht goed in moet zitten. We hebben nu al een aardig grote groep en het is belangrijk dat we een eenheid blij ven. Dat betekent dat ik soms streng moet zijn, maar meestal is dat he lemaal niet nodig", zegt ze lachend. De Moordtzangers traden afgelopen zaterdag tijdens Open Monumentendag op bij molen Windlust in Nieuwerkerk aan den IJssel. Moordrecht - Muziekvereniging Kunst na de Arbeid houdt zaterdag 15 september van 9.00 tot 16.00 uur haar jaarlijkse rommelmarkt in en om het clubgebouw aan de Sport laan 5. Er worden boeken en allerlei andere tweedehands spullen aange boden. Verder is er een verloting, is er voor de jeugd een grabbelton en zijn er diverse consumpties verkrijg baar. In de informatiehoek kunnen ver schillende muziekinstrumenten geprobeerd worden en kunnen be langstellenden zich inschrijven. Voor meer informatie: bestuur@knda-moordrecht.nl, www.knda-moordrecht.nl of kom langs tijdens de repetitie van de harmonie op de donderdag of van de slagwerkgroep op de vrijdag. Moordrecht - De IJssel opende het schaakseizoen met de ledenvergadering waarin het programma werd vastgesteld. Komend seizoen staan naast de clubcompetitie de rapidcompetitie, het k.o.-bekertoernooi en het toernooi om de Zilveren Dame op het programma. In de kerstvakantie is er het in- vitatietoernooi en in mei het Vink Top 12 toernooi. Vier teams spelen in de RSB competitie. Nieuw is mogelijkheid voor schaaktraining voor senioren, verzorgd door clubkampioen Pim te Liptelo. Het echte schaakwerk startte tradi tioneel met een snelschaaktoernooi, na afloop van de ledenvergadering. Zeventien deelnemers verdeeld over twee groepen beten de spits van dit seizoen af met partijtjes met voor ie der vijf minuten op de klok. De top pers bleken in de zomer weinig van hun schaakkracht te hebben ver speeld. In groep A was Léon Jacobse heer en meester. Nummer twee, Gerard van der Wouden finishte op anderhalf punt achterstand. In groep B trok Frank Visser aan het langste eind met slechts een halfje verlies tegen Arie Macdaniël jr. Hier was de tweede plaats voor Pim te Lintelo die met uitzondering van de verliespartij tegen Frank Visser alles won. Tot een echte finale tussen de vier hoogst geplaatsten kwam het van wege het late tijdstip niet. Zowel Frak Visser als Gerard van der Wou den hielden het voor gezien. In hun plaats speelde beide nummers drie, Rien Duine en Arie Macdaniël jr. Beiden dolven het onderspit tegen de snelschaakkanonnen. Die sloten af met een onderlinge remise en eindigden daardoor beiden als win naar van deze seizoensopening. Moordrecht - Een groot aantal collectanten zamelt in de week van zondag 16 tot en met zater dag 22 september geld in voor de Nierstichting. Met dit geld kan de Nierstichting verder werken aan een toekomst-met zo weinig mogelijk nierziekten en het leven van nierpatiënten verbeteren. Thema dit jaar is 'Een nierpatiënt moet er veel voor over hebben om een beetje normaal te kun nen leven. Wat heeft u over voor een nierpatiënt?' Gouda - De werkgroep Poëzie Gouda houdt zaterdag 27 oktober de Nacht van de Verwondering. Zes stadsdichters, waaronder Joost Zwagerman, voormalig stadsdichter van Alkmaar, dragen die avond voor in Museum Gouda. Aanvang 20.30, deur open 20.00 uur. De toegang bedraagt 12,50 euro. Vanaf 24.00 uur wordt de Nacht van de Verwondering in het Museumca fé voortgezet. Daar zijn alle dichters nogmaals te horen. Ook is er gele genheid om met de dichters te pra ten. Speciaal voor de avond hebben de dichters een gedicht geschreven bij een topstuk uit de collectie van Museum Gouda. Voor meer informatie en reserveren: info@museumgouda.nl Moordrecht - In september en ok tober exposeert Ruurd Visser zijn foto's van libellen, vlinders en sprinkhanen in de bibliotheek aan de Sportlaan. Visser heeft veel prij zen gewonnen met zijn foto's. Ruurd Visser woont en werkt in Moordrecht. Hij runt er samen met zijn vrouw het Thomashuis. Zij wo nen met hun twee dochters in een huis aan de Dorpsstraat waar acht mensen met een verstandelijke handicap bij hen wonen. Moordrecht - In de week van 17 tot en met 23 september vinden in Centrum Moerdregt de volgende activiteiten plaats: m Maandag 17 september, 10.30 uur Koersbal, een spel voor mensen van alle leeftijden. Van 13.30-16.30 uur biljarten, van 14.15-16.0 uur sjoelen. p Dinsdag 18 september, 10.30 uur Denksport, een leuke manier om uw brein actief te houden. w Woensdag 19 september, 10.00 uur Show van de nieuwe wintercollectie met aansluitend verkoop. w Donderdag 20 september, 10.30 uur Geheugentraining, houd uw geheugen vitaal en actief met spelletjes, quizzen en oefeningen. Van 14.15-16.00 uur Spelmiddag: onder andere rummikub, scrabble, sjoelen en Wii. Vrijdag 21 september, van 14.30-16.00 uur Quiz, groepsgewijs wordt uw kennis getest, wellicht steekt u er ook nog iets van op. Zondag 23 september 14.30 uur Filmmiddag met deze keer de film De Storm, een nederlandstalig, geroman tiseerd verhaal over de watersnood ramp van 1953 Informatie over deelname en tarieven is op te vragen bij de receptie van Cen trum Moerdregt aan Land voor Water 3 of telefonisch via 0182-373844. Muziekvereniging Moordrecht

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2012 | | pagina 25