sag 139 "De kledingbeurs is net een filiaal van De Bijenkorf' Fancy Fair bij Passe-Partout HART VAN HOLLAND NESSELANDE 12 SEPTEMBER 2012 29 Vier dames organiseren tweedehands kinderkledingbeurs PVC laminaat vloeren www.enkast.nl 0180-634866 Na de verkiezingen in september krijgt Nederland veel nieuwe volks vertegenwoordigers. Dat geldt ook voorde jeugd in Nesselande, maar op een andere manier. Op 14 september wordt de kinderburgemeester van Nesselande gekozen. Van de zes kandidaten wint er maar één; de andere vijf nemen plaats in de kinderraad. Hart van Holland sprak met alle kandidaten. Deze week maken we kennis met Kelly Verkaart (11), leerling van basisschool Het Tangram, (slot) Welke plek in Nesselande is jouw favoriet? Het winkelcentrum vind ik prettig omdat je niet ver hoeft te gaan om dingen te kopen. Het strand ook en mijn eigen buurt, waar ik graag speel met vriendinnen. Wat wil je bereiken als kinderburgemeester? Ik wil ervoor zorgen dat auto's minder hard gaan rijden zodat er minder ongelukken gebeuren. Daarnaast zou ik graag een maandelijkse kinderdis co willen in de wijk. Je kan wel dansen voor je spiegel maar er is geen plek om te dansen met meerdere kinderen tegelijk, buiten de dansschool om. De kinderdisco zou fijn zijn voor kinderen van mijn leeftijd, die net te oud zijn voor speeltuinen en te jong voor grotere disco's. Voor het skatepark ga ik me ook inzetten, net als een sportdag voor families op het strand. Wat lijkt jou de leukste taak als kinderburgemeester? Nesselande leuker maken voor kinderen vind ik een mooie taak. Die ga ik graag uitvoeren. Nieuwe winkels of gebouwen openen lijkt me leuk om te doen, net als medailles omhangen bij de Avondvierdaagse. Ken je je concurrenten goed? Lucas ken ik van school, Yara en Aisha ken ik van gezicht. Met deze kandidaten is het moeilijk om kinderburgemeester te worden, het wordt spannend. Lucas en Yara zie ik als grote kansheb bers. Het zou jammer zijn als ik het niet word maar als deel van de kinderraad kan je ook ideeën inbrengen. Hoe ga je campagne voeren? Vriendinnen hebben me geholpen, samen hebben we posters in de school opgehangen. Mijn vrien dinnen zijn van plan om borden te maken en t-shirts, die ze aantrekken bij de verkiezing. >- Wil je, als je ouder bent, ook de politiek in? De opvolger van Aboutaleb word ik niet, die politiek vind ik te serieus. Als ik ouder ben wil ik me ook blijven inzetten voor kinderen. Misschien word ik juf, al weet ik dat nog niet zeker. Dat zie ik later allemaal wel. O O k_ C.D CL. CU Q_ O O Q Van links naar rechts Koppe, Van der Hoffen Van Meeteren. Zwanink ontbreekt. Nesselande - Marjolein van Mee teren, Janet Koppe, Mirjam van der Hoffen Joyce Zwanink zijn vrouwen met een missie: het doorbreken van het taboe op het kopen en dragen van tweedehands kleding. De kin derkledingbeurs die zij tweemaal perjaarorganiseren is hun taboebe strijdingsmiddel. Tweedehands kin derkleding is niet oud en muf, van één kind slijt het niet. Door Pepijn de Groot Op tweedehands kleding rust bij ve len nog een taboe, denkt Van Mee teren. "Maar als mensen eenmaal op de beurs geweest zijn is dat weg. Het idee bestaat dat tweedehands kleding stoffig en afgedragen is maar dat klopt niet. Onze kleding beurs lijkt net een filiaal van De Bijenkorf." Dat komt mede door de strenge selectie die de dames ma ken. "We willen alleen goede kle ding", aldus Van der Hoff. "Het mag niet kapot zijn en het moet eigen tijds zijn." Wat betreft het taboe op tweedehands kleding kan Van der Hoff kort zijn. "Het staat niet op je rug dat je tweedehands kleding draagt, toch?" Voor de vijfde keer is de organisa tie in handen van dit viertal. "Door mijn eigen ervaring ben ik mee gaan doen", vertelt Van Meete ren. "Omdat kinderen snel groeien, deed ik soms kleding weg die nog goed was. Terwijl je met een goede broek nog iemand een plezier kan doen." De kledingbeurs is niet al leen bedoeld voor mensen die op de kleintjes moeten letten. "Er komen ook mensen die genoeg te besteden hebben. Het is een sport om leuke kleding voor een zacht prijsje te ko pen", aldus Koppe. Stichting Kinderhulp Roemenië De kleding voor de beurs wordt ge leverd door mensen die er vanaf wil len. Van der Hoff: Er zijn een paar dingen waar we op letten bij het aanmelden van deelnemers. Naast de kwaliteit willen we een gevari eerd aanbod van verschillende ma ten voor zowel jongens als meisjes. Als de kleding niet verkocht wordt gaat het terug naar de eigenaar. Van Meeteren: Mocht de eigenaar de kleding niet meer willen dan brengen we het naar Stichting Kin derhulp Roemenië in Moerkapelle. Ook de prijs van de kleding wordt bepaald door de eigenaar, die twee derde van de opbrengst ontvangt. Op de dag van de beurs, ditmaal op zaterdag 22 september, is het stevig aanpoten. Een dag van te voren wordt de kleding geleverd en dat moet allemaal gerangschikt opgehangen worden. Hoewel er op de beurs hard gewerkt wordt zien de dames het vooral als gezel lige aangelegenheid. Van der Hoff: "Met zo'n beurs maak je iedereen blij: de verkoper omdat die nog iets verdient aan kleding die niet meer gedragen wordt en de koper omdat die voor weinig geld mooie kleding heeft gekocht." De tweedehands kinderkledingbeurs vindt plaats op zaterdag 22 septem ber in het gebouw van basisschool Het Tangram aan het Marcel Du- champplein 801. Vanaf half negen staat de koffie klaar en tussen 9.00 en 13.00 is de beurs open. "Ook aan het einde van de ochtend hangt er nog genoeg moois", aldus Van Mee teren. Nesselande - Basisschool Passe- Partout houdt vrijdag 21 september van 16.00 tot 19.00 uur een Fancy Fair om geld in te zamelen voor het nieuwe schoolplein. Daarnaast is een deel van de opbrengst bestemd voor stichting KiKa. De fancy fair wordt gehouden in en om het schoolgebouw aan het Mar cel Duchampplein (Kindcluster 2). De kinderen kunnen zich vermaken op een springkussen, meedoen aan spelletjes als stoelendans en bingo of een fotolijstje knutselen. Een ballonnenartiest tovert de mooiste balloncreaties te voorschijn en een jongleur voert spannende acts op. Het schoolgebouw van Kindcluster 2, waarin naast Passe-Partout ook basisschool Het Tangram is gehuis vest, werd twee jaar geleden in gebruik genomen. Door de andere bouwactiviteiten aan het Marcel Duchampplein moesten de leerlin gen lange tijd genoegen nemen met een tijdelijk en kaal schoolplein. Binnenkort wordt gestart met de aanleg van het definitieve plein.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2012 | | pagina 29