Europese erkenning voor volkstuinders De Boerderij Workshop Kleurenanalyse Digitale fotografie Goede start seizoen hockey- mannen OMHC Charly Luske opent Bassischolen Sportdagen Zwangerschapsyoga Dubbelexpositie in Griffioen Praten over angstklachten Leren omgaan met geld Raam decoratie lynrodHlifli HART VAN HOLLAND NESSELANDE 12 SEPTEMBER 2012 31 'Volkstuinen zijn groene longen van de stad' Hockey www.enkast.nl 0180-634866 Nesselande - 'Natuurlijk tuinieren', schuilt daar een pleonasme in? Nee, tui nieren gaat niet altijd zo natuurlijk als bij volkstuinvereniging De Boerderij. Omdat er op het volkstuincomplex in Rotterdam-Oost verantwoord met de natuur wordt omgegaan, ontving De Boerderij zaterdag 8 september een di ploma van de Europese organisatie voor hobbytuinders. Het behalen van het diploma wordt gevierd in de vlindertüin voor het clubhuis. Door Pepijn de Groot In het clubhuis van de vereniging wordt een schildersezel bedekt met een doek. Zo'n vijftig volkstuinders kijken vanachter hun petitfour toe hoe Henk Koedijk, bestuurder van deelgemeente Alexander, het inge lijste diploma onthult. "Daar kunnen we trots op zijn", zegt Kees La mens, voorzitter van De Boerderij. Na de onthulling is het woord aan Ton Thuis. "De volkstuinen zijn de groene longen van de stad", aldus de vice- voorzitter van de Nederlandse orga nisatie voor hobbytuinders, AWN. Volgens Adriaan van Engelen, die de werkgroep Natuurlijk Tuinieren co- ordineert, werkt de onderscheiding aanstekelijk: meer volkstuinders zullen het goede voorbeeld volgen. Natuurlijk tuinieren is geen eis voor de volkstuinders hier. Door voorlich ting proberen we wel meer mensen over te halen over te gaan op deze manier." Bij natuurlijk tuinieren is er meer oog voor de natuur en bio diversiteit. "Een tijdje is het in ge weest om te tuinieren met plantjes die zo waren doorgekweekt dat er geen bijen en vlinders meer op af kwamen. Ik heb bijvoorbeeld liever dat er in mijn grond wat wormen zitten dan dat het helemaal steriel is." Eigenhandig een bijdrage leveren aan het welzijn van flora en fauna dus. Op het complex van De Boer derij dan ook geen asfaltweggetjes maar schelpenpaden. De grasstro ken zijn niet zo strak gemaaid als voetbalvelden omdat er her en der plantjes staan waarmee dieren zich voeden. Astrid Derksen maakt deel uit van de werkgroep Natuurlijk Tuinieren en laat zien wat de werk wijze inhoudt. Over schelpenpaden wandelen we naar een plek waar het grondgebied van De Boerderij overgaat op het grondgebied van de naastgelegen volkstuinvereniging De Doelen. Bij de buren wordt het slootje van de vaste grond geschei den door beschoeiing. "Wij hebben natuurlijke oevers, zonder beschoei ing. Dat wil zeggen dat als er kikkers of eendjes zijn, die gewoon de oever op kunnen." Een stuk (bijna) ongerepte natuur aan de grens van een Vinex-wijk. Ondanks de internationale onder scheiding ziet voorzitter Lemens verbeterpunten. "We kunnen niet met de benen op tafel, we moeten nieuwe projecten blijven ontwik kelen." Zo wil Lemens dat er rond leidingen verzorg worden; wellicht kan binnenkort iedereen een luchtje gaan scheppen in de groene longen van de stad. Nesselande - De workshop Kleuren analyse van CurZusEtZo in de Kristal vindt plaats op de dinsdagavonden 13 en 20 november. Met behulp van de juiste kleuren kan iemand de positieve elementen in zijn of haar verschijning versterken. Voor inschrijven: 010-251 89 88 of www.curzusenzo.nl. Nesselande - Mooiere foto's leren maken met een cursus Basistech nieken Digitale Fotografie. Het kan vanaf 1 november in de Kristal in Nesselande. Tijdens de korte cursus van vier lessen leert u uw eigen ca mera beter kennen en krijgt u tips om daarmee mooiere foto's te ma ken. Voor inschrijven: 010-251 89 88 of www.curzusenzo.nl. Nesselande - In de eerste wedstrijd van het nieuwe hockeyseizoen zijn de mannen van OMHC voortvarend van start gegaan. De fanatieke sup porters van de club zagen de heren met 6-3 winnen van promovendus Rijswijk. De ploeg van coach Jordy van der Waart begon nerveus en afwach tend aan het duel en keek de eerste helft twee keer tegen een achter stand aan. Nog voor rust wisten de Nesselanders echter weer hun eigen spel te vinden en zorgden Diederik Egeter en Jörgen Giele er beiden tweemaal voor dat ze toch met een 4-2 voorsprong de rust in konden gaan. Na rust was het beeld anders, OMHC was duidelijk de bovenlig gende partij en kwam via nog een goal van Giele en een eigen goal van Rijswijk op een eindstand van 6-3. Ook toen er twee gele kaarten aan OMHC-zijde vielen raakten de man nen niet van de leg en wisten zij de wedstrijd zakelijk en efficiënt uit te spelen. OMHC Heren 1 is aardig ver anderd ten opzichte van vorig jaar, zo zijn er jongens uit eigen jeugd doorgestroomd en zijn er aanwin sten bijgekomen van de nabij gele gen clubs Capelle en De IJssel. De ambitie van OMHC is om voor het eerst in de geschiedenis van de club de eerste klasse te halen. Nesselande - De Basisscholen Sportdagen voor leerlingen van de groepen 7 en 8 worden dit jaar op donderdag 13 en vrijdag 14 septem ber gehouden in Sporthal Alexander en Sporthal Oosterflank. Van 9.00 tot 15.30 uur zijn er activiteiten, clinics en demonstraties. Niet al leen sporten als voetbal, hockey en judo, maar ook minder bekende sporten als schermen, kurodaya en persluchtduiken komen aan bod. De scouting is aanwezig met een klim toren en er is een Wipe out baan. In de beach-arena worden diverse strandsporten gepresenteerd en er zijn volop wateractiviteiten. Charly Luske, onder andere bekend van zijn deelname aan The Voice of Holland, verzorgt op beide dagen een openingsoptreden en vrijdag 14 september is Fatima Moreira de Melo bij de opening aanwezig. Zij zal tevens diverse hockeywedstrij den begeleiden. Nesselande - Ervaring met yoga is niet nodig om deel te kunnen nemen aan de cursus zwangerschapsyoga die op 17 september start in De Knoop. Het is geen 'hijg- en pufles', maar een manier om vrouwen lichamelijk en geestelijk te begeleiden tijdens de zwangerschap. Voor inschrijven: 010-251 89 88 ofwww.curzusenzo.nl. Rotterdam - In De Griffioen aan de Boy Edgarstraat 208 in de wijk Zeven kamp is tot vrijdag 19 oktober een expositie te zien van werken van Tonny de Munck en Els Mulder. De Munck schildert ikonen (religieuze voorstellingen en heiligen) en Russische lakdoosjes, hierbij geïnspireerd door haar Russi sche afkomst. De olieverfschilderijen van Els Mul der ontstaan uit vlekken. De schilde rijen uit de serie Scherven zijn intuï tief op doek gecomponeerd. Ergens op het vlak wordt een aantal rechte lijnen getrokken, een paar ogen, neus en mond worden ertussen ge plaatst en vervolgens construeert de kunstenaar hier een evenwichtige eenheid uit. De expositie is op werkdagen te be zichtigen tussen 9.30 en 16.30 uur. Voor meer informatie: www.ikonenkunst en www.elsmulder.weebly.com. Rotterdam - Voor mensen met bijvoorbeeld straatvrees, paniek- gevoelens, smetvrees of controle- dwang organiseert de Angst Dwang en Fobiestichting gespreksgroepen. Deze worden geleid door ervarings deskundigen. Het uitwisselen van ervaringen en steun en herkenning staan centraal in de groep. De eerste van de geplande vijf bijeenkomsten vindt plaats op donderdag 4 okto ber. Voor meer informatie: 0900- 2008711 ofwww.adfstichting.nl. Nesselande - Het kan zomaar ge beuren dat het een probleem wordt om de eindjes aan elkaar te knopen. Om tijdig op zoek te gaan naar een oplossing kan men zich bijvoorbeeld via Buurtwerk.nl wenden tot een er varen schuldhulpverlener die vanaf donderdag 20 september wekelijks tussen 13.00 en 14.30 uur inloop spreekuur houdt in het Nesscafé in De Kristal aan de Cypruslaan 404. Voor meer informatie: 010-2862760 of baliekristal.sba@buurtwerk.nl.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2012 | | pagina 31