Tennissen in de tropen tijdens finaleweekend Moeizame zege CKV Bruce Godvliet, van schlemiel tot matchwinnaar Verlies IJsselvogels Strijd om Van den Dool trofee Moerkapelle kent goede seizoenstart HART VAN HOLLAND ZUIDPLAS 12 SEPTEMBER 2012 35 Clubkampioenschappen tennisclub Zevenhuizen Korfbal Voetbal Korfbal Paardensport c Voetbal Strijden om de clubtitels: het publiek schuilt onder de parasols. Zevenhuizen - Het gemalen bak steen stuift op als de bal stuitert. Op tennisvereniging Zevenhuizen ruikt het naar zonnebrandcrême. Voorde toeschouwers, die onder gele para sols bescherming zoeken tegen de brandende hitte, is het al zweten geblazen. Laat staan voor de spe lers die in het weekend van 8 en 9 september de baan betreden om te strijden om de clubtitels. Door Pepijn de Groot Mooi weer is een belangrijke fac tor in de geslaagdheid van een toernooi, beaamt Camiel Hack van de wedstrijdcommissie. "Met mooi weer komen er veel mensen kijken, ook zij die niet spelen. De toeschou wers blijven hangen en dat maakt het gezellig." Langs de banen is het druk maar ook het spelersveld heeft een flinke omvang. "Voorheen was er verspreid over het seizoen een clubkampioenschap enkel en een clubkampioenschap dubbel. Sinds een aantal jaren spelen we de club kampioenschappen in een keer." Kersverse clubkampioen Bas van der Dussen 17). Een gemoedelijke sfeer hangt er op het sportcomplex. Zo zit Hack, die zelf in de finale speelt van de heren- dubbel in de A-categorie, een uur voor' de wedstrijd met zijn tegen stander appeltaart te eten. Op de velden is er wel degelijk fanatisme. Soms hoor je een racket stuiteren dat uit wanhoop weg wordt weg gegooid. Van de kreten uit frustra tie is "donders, donders!" de meest beschaafde die ondergetekende ter ore is gekomen. A+ poule Bij de herenenkel in de hoogste ca tegorie kroont Bas van der Dussen (17) zich clubkampioen. In drie sets is hij Alex van der Wilt de baas. "Ik heb al eerder tegen Van der Wilt gespeeld en onderling staat het nu 2-2. Vorig jaar werd hij clubkampi oen, dit jaar ik - voor mij de eerste keer." Opvallend is dat veel sterke spelers van de vereniging niet mee doen. Hack: "Het idee bestaat om een A+ poule op te richten. Veel van de toppers doen niet mee om dat ze geen uitdaging zien." Als de ontbrekende topspelers mee zouden spelen krijgt Van der Dussen extra tegenstand. "Als zij meedoen heb ik minder kans op winst. Toch vind ik het jammer, want ik zou graag te gen ze spelen." Trots vervolgt hij: "Maar ja, ze hebben zich niet inge schreven en ik ben kampioen van de club." Uitslagen Gemengd dubbel, categorie B: 1. Martin de Wilde Et Truus van Leeu wen 2. Peter Smits Et Karin Brabbel Dorsman. Gemengd dubbel, categorie A: 1. Erwin Ralan Et Angèle Bakker 2. Pe ter van Rijs Et Sabine Mayer. Herendubbel, categorie B: 1. Ronald Meulenbroek Et Jacco de Ruiter 2. Hans van den Bosch Et Eef Kreder. Herendubbel, categorie A: 1. Thijs Et Bob Daniels 2. Steven Bolsterlee Et Camiel Hack. Damesdubbel, categorie B: 1. Anne- marie van Velde Et Corrie van Win den 2. Miranda de Ruiter Et Wilma Zijderhand. Damesdubbel, categorie A: 1. Angè le Bakker Et Linda Bijkerk 2. Wilma Onderwater Et Stella Witkamp. Herenenkel, categorie B: .1. Hans van Leeuwen 2. Eef Kreder. Herenenkel, categorie A: 1. Bas van der Dussen 2. Alex van der Wilt. Nieuwerkerk aan den IJssel - De korfballers van CKV Nieuwerkerk hebben hun eerste thuisduel van het seizoen winnend afgesloten. Tegen ODIK uit Barneveld wist de Feenstra Et ProfiLease formatie met 15-13 te winnen. De basisvoor-deze overwin ning werd gelegd in een uitstekende beginfase waarin Nieuwerkerk een 7-1 voorsprong pakte na twintig minuten. Een verslapping voor rust zorgde voor een 9-6 ruststand. Het begin van de tweede helft was voor ODIK, 9-8, maar Nieuwerkerk stelde orde op zaken en leek via 12-8 en 14-10 in veilig haven. Een slordige slotfase zorgde ervoor dat het lang spannend bleef. Uiteindelijk floot scheidsrechter Riet af bij 15-13. Nieuwerkerk speelde zondag 9 sep tember tegen het gepromoveerde Kocatepe het eerste half uur goed voetbal. Het behield de rust bij het vinden van de vrije man en het cre- eerde kansen. Binnen zeven minuten had het al op voorsprong moeten staan maar pas in de zestiende mi nuut was het raak. Godvliet bewees dat hij over een goede en precieze trap beschikt; hij klopte de Kocatepe doelman met een vrije trap op de rand van het strafschopgebied. Na rust zette de thuisclub een kwar tiertje flink aan. Nieuwerkerk moest terug en speelde slordig. Godvliet kreeg onterecht geel voorgehou- (foto: Dolf Nome) den toen hij bij de zijlijn een duel besliste en zijn tegenstander met veel theater ter aarde zag stortéb. In de 70ste minuut liep hij opnieuw tegen een gele kaart en moest het veld verlaten. Kocatepe gokte op het fysiek van de aanvallers, maar het ontbrak aan echt vernuft en de Nieuwerkerkse defensie bleef zonder kleerscheuren op de been. In blessu retijd kwamen beide ploegen weer in evenwicht toen ook bij de thuis club een speler tegen een tweede gele kaart opliep. Het maakte niets meer uit, want de strijd was al ge streden en zo won Nieuwerkerk ver diend met 1-0. Nieuwerkerk aan den IJssel - Bruce Godvliet, de verdediger die een prima wedstrijd speelde, schoot Nieuwerkerk voor rust op voorsprong, werd direct na rust onterecht op de bon geslingerd en liep later wel tegen een terechte kaart op. Moordrecht - Een fel spelend IJs selvogels ging in Dordrecht tegen Sporting Delta met 14-10 ten onder. Tot ver in de tweede helft Moerkapelle wekte hard en zocht direct na rust opnieuw de aanval op. Ook SVS viel aan. Door de 0-0 stand en het over en weer gaande spel bleef de wedstrijd tot het laatst toe spannend. Kamal Boutasqount kwam nog een keer alleen voor de keeper, maar ook SVS had kans op het eerste doelpunt in de eindfase. Twee minuten voor tijd zette de verdediging van Moerkapelle een bleven de Moordrechtse korfbal lers goed bij, maar na 10-9 bleek Sporting Delta toch een maatje te groot. laatste aanval op. Na goed overspel plaatste Menno Verschoor met een lange afstandpass de bal direct in de schoenen van Boutasqount. Dit keer wist hij de doelman van SVS wel te verschalken. Na twee wedstrijden staat Moerka pelle met zes punten bovenaan. Vol gende week wacht de uitwedstrijd tegen Alphia. Moordrecht/regio - Bij Paarden sportvereniging De Zuidplasruiters vond zaterdag 8 september een dressuurwedstrijd plaats. Deze zo genaamde 'onderlinge wedstrijd', de laatste in een serie van drie, stond open voor iedere ruiter uit de regio met een paard óf pony die normaal geen wedstrijden rijdt. Bij de categorie 'paarden' behaalde Claudia Alderliesten uit Krimpen aan den IJssel met haar paard Aram van de Koningshoeve de eerste plaats in de eerste dressuurproef, waarbij Engelien van Zandwijk uit Nesse- lande tweede werd op Waitze. In de tweede dressuurproef wisselden de dames qua uitslag. In beide dressuur- proeven behaalde Marlen van Kooten uit Waddinxveen op Cassius de derde plaats. Bij de pokemon/smurfenproef won Songül Post uit Moordrecht beide dressuurproeven met Bandit. De amazones Chiara Luppes met Balisto en Noa de Bruin met Louise werden tweede en derde. Bij de pony's werd Isis Slinger uit Moerkapelle - Moerkapelle en SVS begonnen zaterdag 8 september gelijk opgaand aan de wedstrijd. Beide ploegen kregen kansen. Na een niet gege ven strafschop en een afgekeurd doelpunt ging Moerkapelle rusten bij een 0-0 stand. Songül Post uit Moordrecht (midden) won de Van den Dool dressuurtrofee bij de beginners en Isis Slinger uit Nieuwerkerk aan den IJssel won bij de pony's. Nieuwerkerk aan den IJssel eerste met haar pony Pepper. De zussen Emma en Merel van Honk werden respectievelijk tweede en derde met hun pony Enrico. Bij de tweede proef eindigde Dominique IJzerman uit Moerkapelle met Beauty op de twee de plaats. Jaarlijks wordt bij de paardensport vereniging gestreden om de Van den Dool-dressuur trofee. Ruiters maken kans op de trofee als er wordt deel genomen aan het totaal van drie wedstrijden die dit jaar werden ge organiseerd. Songül Post is bij de be ginners winnaar geworden met haar pony Bandit. Bij de pony's sleepte Isis Slinger met Pepper de trofee in de wacht. Voor meer informatie: www.zuidplasruiters.nl.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2012 | | pagina 35