Vissen op het plafond AGENDA Geef uw waardering Zorgkaart Snelle en betrouwbare behandeling van spataderen Groene Hart Ziekenhuis Open voor iedereen Nederland HART VAN HOLLAND DE KRANT VOOR DEZUIDPLAS 12 SEPTEMBER 2012 In deze rubriek leest u iedere zes weken de laatste ontwikkelingen over uw ziekenhuis. De 10.000ste gewrichtsprothese wordt bijna geplaatst! Een onderzoek in het ziekenhuis is voor kinderen altijd spannend. Daarom zijn de onderzoekskamers op de kinderafdeling en polikliniek in het GHZ voorzien van een projectscherm in het plafond waarop een onderwaterwereld is te zien. De kinderen worden hierdoor afgeleid, waardoor ze minder angstig zijn en minder bezig met de eventuele pijn. De onderzoeken kunnen hierdoor sneller worden uitgevoerd. Dit project is mogelijk gemaakt door de Stichting Vrienden van het GHZ. Deze stichting zet zich in om het verblijf van onze patiënten zo aangenaam mogelijk te maken. Meer informatie of ook Vriend worden? Kijk dan op www.vriendenvarihetghz.nl. Goede zorg is belangrijk. Maar hoe zorgen we ervoor dat deze ook goed blijft? Wij hechten veel waarde aan uw mening over ons ziekenhuis en onze artsen. Wij vragen u om een waardering te plaatsen op ZorgkaartNederland. ZorgkaartNederland is een website waar patiënten hun mening kunnen geven over zorginstellingen en zorgverleners. Hiermee helpt u andere patiënten in het maken van een keuze in de zorgverlening. U kunt natuurlijk ook een waardering op onze eigen website achterlaten via: www.ghz.nl/compliment. Het kan gebeuren dat u niet tevreden bent over uw behandeling of verblijf in het GHZ. U kunt dan het beste eerst contact opnemen met degene die u verantwoor delijk acht. Wilt u dit liever niet of heeft het gesprek niet het gewenste resultaat, dan kan u contact opnemen met onze adviseur kwaliteit. Dit kunt u schriftelijk, digitaal of telefonisch doen. U kunt de adviseur bereiken op werkdagen van 09.00- 16.30 uur via telefoonnummer: 0182 50 59 74. Als u dit liever digitaal doet, kan dat via: www.ghz.nl/contact. www.zorgkaartnederland.nl Heeft u last van spataderen? In ons ziekenhuis worden jaarlijks vele honderden spataderbehandelingen uitgevoerd volgens de nieuwste methoden. Het GHZ werkt met een behandelteam dat bestaat uit specialisten vanuit verschillende vakgebieden. In het behandelteam zitten zowel een vaatchirurg als een dermatoloog. Waardoor u een behandeling op maat krijgt. U kunt in één afspraak terecht bij de dermatoloog en de vaatchirurg. Een optimale behandeling die snel geregeld is. Binnen twee weken kunt u bij ons terecht voor een eerste poliklinische afspraak. Om een juiste behandeling van spataderen vast te stellen, is het nodig om een goed en verantwoord onderzoek uit te voeren. Dit gebeurt met behulp van een duplexonderzoek. Met dit onderzoek worden uw bloedvaten en bloeddoorstroming via geluidsgolven (echo) zichtbaar op een scherm. Door de verschillende aderen in het been op deze manier te testen, proberen we te achterhalen welk bloedvat de klachten veroorzaakt. Dit vaatonderzoek wordt tijdens uw eerste bezoek op de polikliniek uitgevoerd. Op basis van de uitslag bepaalt de vaatchirurg welke behandeling voor u het beste is. Een laserbehandeling, wegspuiten, steunkousen aanmeten of opereren. Het onderzoek düurt maximaal een half uur per been en is pijnloos. De kosten voor uw eerste bezoek aan de polikliniek inclusief het duplexonderzoek worden altijd vergoed door uw zorgverzekeraar. Meer informatie? Op 26 september organiseert het GHZ een informatieavond voor spatader behandeling. U bent van harte welkom in de kapel op de Jozeflocatie. Het programma is van 19.30-21.30 uur, de zaal is vanaf 19.00 uur open. U kunt zich aanmelden via e-mail: heelkunde@ghz.nl of via telefoonnummer: 0182 - 50 55 21. Tijdens deze informatieavond is het mogelijk om gratis een duplexonderzoek te laten uitvoeren. De eerste tien aanmeldingen krijgen gegarandeerd een duplexonderzoek. Al sinds 1969 worden erin het GHZ heupprotheses geplaatst. Later volgden ook andere gewrichts protheses voor knie, schouder en voet. Binnenkort plaatsen de orthopedisch chirurgen uit het GHZ hun 10.000ste gewrichtsprothese. Deze 10.000ste patiënt wordt waarschijnlijk in oktober geholpen en natuurlijk besteedt het GHZ uitgebreid aandacht aan deze mijlpaal! Inloopdagen Loop vrijblijvend binnen voor een gesprek met ervaringsdeskundigen van 10.00- 12.00 uur op de Bleuland- en Jozeflocatie. Jozeflocatie 12 september en 10 oktober Fibromyalgie 13 september en 11 oktober Borstkanker 3 oktober Chronische pijn Bleulandlocatie 4 oktober Stoma Informatiebijeenkomsten Jozeflocatie 26 september Spatader behandeling 19.30-21.30 uur 9 oktober Bevallen in het GHZ met kraammarkt 19.30-22.00 uur Bleulandlocatie Bleulandweg 10, 2803 HH Gouda Tel: 0182 50 50 50 Jozeflocatie Graaf Florisweg 77-79 (ingang Jan van Beaumontstraat), 2805 AH Gouda Tel: 0182 50 50 50 Polikliniek Nieuwerkerk Doortocht 40, 2914 KA Nieuwerkerk a/d IJssel Tel: 0180 33 16 99 Meer informatie op www.ghz.nl Volg ons op Facebook www.facebook.com/GroeneHartZiekenhuis Volg ons via Twitter www.twitter.com/GHZgouda

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2012 | | pagina 36