Strafschop redt Groeneweg Scouts vlogen over Nieuwerkerkse Tafeltenniskampioenschappen Moordrecht verliest Van den Berg en Bolomey clubkampioenen TCN Geen punten voor IJssel Manda van de Post clubkampioen River Luns wint goud op Lion Cup HART VAN HOLLAND I ZUIDPLAS 12 SEPTEMBER 2012 37 Voetbal Tafeltennis Voetbal Tennis Hockey Paardensport Karate Zevenhuizen - In de slotfase van de wedstrijd tegen Esto wist Groe neweg op zondag 9 september toch nog een overwinning in de wacht te slepen. Beide ploegen grossierden in foute passes wat leidde tot een matige wedstrijd van beide kanten. De bezoekers leken twintig minuten voor tijd de punten mee naar Bo degraven te nemen. Na een prach tige individuele actie van de grillige buitenspeler Marcel van Roon nam Esto de leiding. Tien minuten later bracht aanvoerder Maurice Eek- hardt na een vrije trap van invaller Jesper Versprille met een klutsbal de ploegen op gelijke hoogte. In de laatste minuut ging de beste man van Groeneweg, middenvelder Luuk Gritter, prima door na een bijna uit zichtloze actie. Net toen Gritter wil de uithalen werd hij omver getrok ken waarna scheidsrechter Slaager een strafschop aan Groeneweg gaf. Eckhardt schoot de bal onberispelijk achter de uitstekende Esto keeper Joey Anker waardoor de overwin ning voor Groeneweg een feit was. Moordrecht - Het was zaterdag 8 september dringen bij het kanaal in Moordrecht. Daar vond het jaarlijkse 'overvliegen! van de scouting plaats. Jeugdleden gingen via een zelfgebouwde kabelbaan over het kanaal naar een andere leeftijdsgroep over. Het spektakel trok veel bekijks, onder meer van bezoekers van de braderie. Scouting Moordrecht presenteerde zich ook met haar boten. De groep combineert land- en wateractivitei ten en is daarmee tamelijk uniek. Kinderen die houden van avontuur en uitdaging kunnen zich aanmelden als lid. Nieuwerkerk aan den IJssel - Dames 1 verloor thuis met 0-2 van Hudito. De heren verging het nog minder. Zij verloren met 7-0 van Spirit. Clubkampioen Manda van de Post met haar pony Cesar. Moerkapelle - Bij Rijvereniging en manege Moerveen vond zaterdag 8 september de laatste in een reeks van drie onderlinge wedstrijden plaats. Om 9.30 uur werd het spits afgebeten door de categorie B zon der galop. De concurrentie tussen de twaalf combinaties was groot. De dag werd afgesloten met een pa rade. Na afloop hiervan werd Manda van de Post uitgeroepen tot club kampioen. Over de drie wedstrijden behaalde zij met haar pony Cesar het beste resultaat. Dit werd beloond met een deken en een medaille. Voor meer informatie: www.moerveen.nl. Nieuwerkerk aan den IJssel - Bij NTTC vonden zaterdag 8 september voor de derde maal de Nieuwer kerkse Tafeltenniskampioenschap pen plaats. Het toernooi stond open voor alle jeugd- en seniorleden van de vereniging alsmede voor inwo ners van de gemeente die bij andere verenigingen tafeltennissen. De winnaar van de afgelopen twee edities, Mario van der Brink, was niet aanwezig om zijn titel te ver dedigen. De 22 deelnemers werden opgesplitst in twee groepen. De meeste jeugdspelers van NTTC wa ren in de tweede groep ingedeeld en waren de senioren duidelijk de baas. Winnaar in deze poule werd Stefan Poot; deze jongste deelnemer won van Bart van Wensveen. In groep A was Erik Kerverzee de enige niet NTTC-er die doordrong tot de kwart finale. Hij speelde hier bij tegen de favoriet Remco van der Does en wist deze partij op verras sende wijze naar zich toe te trekken. Moordrecht - Na de mooie winst van vorige week behaalde de selec tie zondag 9 september een teleur stellend resultaat. Tegen ASW werd thuis met 1-2 verloren. Na vijf minuten lag de bal al op de stip nadat een ASW-er in het straf schopgebied onderuit werd gehaald. Moordrecht ontsnapte toen de bal naast ging. Maar na acht minuten was het wel raak toen de ASW spits de bal binnen punterde. In de zes tiende minuut schoot ASW vanaf de zestien meterlijn opnieuw raak. Na rust Verslapte ASW. Dit resulteerde in speldenprikjes van Moordrecht maar dat vond telkens de ASW-kee- per op zijn pad. Moordrecht zocht wanhopig de aansluitingstreffer en in de 80e minuut was het eindelijk raak. Er volgde nog een hectische laatste fase maar die leverde geen doelpunten op. De ASW-keeper onderschept voor de zoveelste maal de bal (foto: Leendert van der Waal). Rotterdam De talentvolle River Luns, uitkomend voor Unity'99, heeft indruk gemaakt tijdens het eerste toernooi van het seizoen door goud te winnen tijdens de Lion Cup in Luxemburg. Elmar van Kleef en Zoë Jutte wonnen beiden zilver en brons was er voor Hakiem Leeflang, Michelle Kunst, Nick Gerrese en Lizzy Klappe. Nieuwerkerk aan den IJssel - Bij TC Nieuwerkerk werden zondag 9 september de finales van de club kampioenschappen gespeeld. Bij de heren bleek eredivisionist Bart van den Berg de sterkste in categorie 2/3 en won Jorieke Bolomey in de hoogst deelnemende categorie bij de dames. Voor Van den Berg (19) was het zijn eerste titel bij TCN. Voor Bolomey (15) was het na haar titel als jeugd clubkampioene op 18 augustus haar tweede zege op rij. In de heren categorie 4 won de veer tienjarige Tom Moonen, die onlangs Nederlands kampioen werd in de categorie tot en met veertien jaar, zowel de single als de dubbel samen met zijn vader Mark Moonen. Jorieke Bolomey en Bart van den Berg mogen zich clubkampioen 2012 noemen. Van links naar rechts Eric Disseldorp winnaar groep A), Stefan Poot (winnaar groep B), Bart van Wensveen (nummer 2 groep B) en Francois de Leeuwe (nummer 2 groep A). In de halve finale dolf hij het onder spit tegen Frangois de Leeuwe, die het spel van Kervezee prima wist te ontregelen. De andere halve finale was een strijd tussen twee NTTC-ers uit het 1e team. Willem Vuerhard speelde een uitstekend toernooi en leek met een 10-6 voorsprong in de vijfde game Eric Disseldorp van een finaleplaats af te houden. Dis seldorp wist op miraculeuze wijze toch nog de partij naar zich toe te trekken. In de finale was Disseldorp te sterk voor De Leeuwe en mag zich nu voor een jaar tafeltenniskampi oen van Nieuwerkerk noemen.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2012 | | pagina 37