y www.edplaizier.nl m "Op deze manier hoop ik mijn steentje in de wereld bij te kunnen dragen" Hinder vaarverkeer Ringvaart Bewoners vinden turborotonde Scheve Overweg onnodig Tuin-en terreininrichting de Irlaij van derWende advocaten fiets daar.nl uw mobiele fietsenmaker HART VAN HOLLAND I ZUIDPALS I 12 SEPTEMBER 2012 Nederlandse helpt Braziliaanse straatkinderen met steun van Moordrechtenaren Schuifdeurkasten op maat www.enkast.nl 0180-634866 Raadsleden laten zich voorlichten over provinciale plannen Thuis in de regio. I fietsklaar.qjv verbouwen om te wonen zoals dat wilt Moordrecht - Eens in de twee jaar gaan ze naar Brazilië om straatkinderen te helpen; Ria en Siem van Bueren uit Moordrecht. Ze zijn net terug van hun laatste werkbezoek. Afgelopen donderdag had het echtpaar Jacoline Groe nendijk en haar echtgenoot op bezoek. Groenendijk is de vaste contactper soon voor de stichting Help Mij Leven en voor de Nederlandse Braziliëgroep waarvan ook de Van Buerens deel uitmaken. De 32-jarige Groenendijk is inmid dels getrouwd met de Braziliaanse Silvinho do Nascimento en woont permanent in Pequeri, zo'n 200 ki lometer van Rio de Janeiro. Ze werkt daarop een woonboerderij waar kin deren worden opgevangen die mis handeld zijn en die door de rechter uit huis zijn geplaatst. De boerderij bestaat uit een aantal woonhui zen waar de straatkinderen worden ondergebracht. Een van die huizen is onlangs, onder andere door het echtpaar Van Bueren, opgeknapt. "In zo'n werkvakantie wordt echt keihard gewerkt", vertelt Ria van Bueren. "We hebben veel geschil derd en dingen opgeknapt." Ria kent Jacoline van haar werk van vroeger. "We waren collega's toen mijn man en ik op werkvakantie naar Brazilië gingen. We hadden in een kerkblad een oproep zien staan. We vroegen of Jacoline mee wilde gaan, maar dat zag ze toen niet zitten." Een paar jaar later besluit Jacoline wel naar Brazilië af te reizen. "Ik had dat jaar nog geen vakantie gepland en vond het een goede besteding." Haar besluit, zo blijkt later, zet haar leven op z'n kop. Het lukt Groenen dijk daarna niet meer om te aarden in Nederland. Ze aarzelt dan ook geen moment wanneer ze wordt gevraagd een afkickkliniek mee op te zetten in Rio de Janeiro. Bij aankomst bestaat de kliniek voor namelijk op papier. "Ik ben toen in een inloophuis voor straatkinderen terecht gekomen. Dat was heel hef tig. Kinderen die zo stoned zijn als ik weet niet wat, kindsoldaten, meisjes van 14 die de prostitutie ingaan om zo aan geld te komen voor crack." Vreselijk." Na acht maanden gooit Jacoline de handdoek in de ring. "Het was zo heftig daar en ik had zelf geen so ciaal leven. Uiteindelijk kreeg ik heel veel last van mijn rug, vermoedelijk had,dat te maken met de stress in die periode. Het was ook de tijd van veel busaanslagen in Rio. Het was gewoon oorlog in de straten." Jacoline vertelt over Johny van 12 die voor de drugsbendes altijd op de uitkijk stond. Gewapend met crack in zijn ene hand en met een vuurpijl in de andere waarmee hij de ben deleden kon waarschuwen als de politie kwam. Uiteindelijk komt Groenendijk te recht op een plek waar ze eerder Van links naar rechts Silvinho do Nascimento, Jacoline Groenendijk, Ria van Bueren en Siem van Bueren. is geweest en in de buurt waar ze ook haar man heeft leren kennen; de woonboerderij in Pequeri. In to taal worden op deze boerderij 32 kinderen opgevangen die het nodige hebben meegemaakt. "Officieel blij ven ze bij ons totdat de thuissituatie stabiel is, maar in de praktijk blijven de meesten tot hun 18e. Ik zie hier iedere dag wat mishandeling en misbruik met kinderen doet. Maar ik vind het ook ongelofelijk gaaf als ik die jongeren later hun eigen gezin zie hebben. Daar doe ik het allemaal voor. Op deze manier hoop ik mijn steentje aan de wereld bij te kunnen dragen." Jacoline zegt door de jaren heen geleerd te hebben om vooral met de dag te leven. "Je doet wat nodig is voor vandaag, tienjarenplannen hebben niet zo veel zin in Brazilië. Als ik vandaag het geld heb om twee paar schoenen te kopen voor mijn kinderen, zal ik het niet laten. Want ik weet nooit of ik morgen ook weer geld heb." Voor meer info: www.helpmijleven.org Zuidpias - Het vaarverkeer in de Ringvaart van de Zuidplaspolder, de vaarverbinding tussen de Holland- sche IJssel en de Rotte, tussen Nieu- werkerk aan den IJssel (ter hoogte van het Kortenoord) en Moordrecht (ter hoogte van Westringdijk 115) ondervindt hinder in de periode van zaterdag 15 september tot en met maandag 31 december. Afhankelijk van de locatie van de baggerwerk- zaamheden bestaat de hinder uit oponthoud en een beperkte vaar- diepte. Nieuwerkerk aan den IJssel - De commissie Ruimte laat zich donderdag door de provincie Zuid-Holland voorlichten over de opstoppingen op de N219 en de aanpassingen die de provincie voorbereidt om 'die te verminderen. De be woners van de Nieuwerkerkse 's-Gravenweg blijven zich intussen tegen de plannen, die nu ter inzage liggen, verzetten. De bewoners van de parallel aan de N219 liggende weg zijn het niet eens met de voorgenomen herinrichting van de rotonde Scheve Overweg en van de kruising Kerklaan. Zij vrezen voor geluidsoverlast en onveilige verkeerssituaties. De rotonde Scheve Overweg wordt volgens de plannen omgebouwd tot een turborotonde. De kruising Kerklaan wordt uitgebreid met rechtdoor-stroken. De reconstructie van kruispunt en rotonde is een provinciaal project, waaraan de gemeente Zuidpias de helft meebetaalt, omdat op de N219 gemeentelijke wegen aansluiten. Onnodig Voorzitter Lex Cleton van de 150 leden tellende Belangenvereniging 's-Gravenweg stelt dat de herinrich ting onnodig is. "In tegenstelling tot vele andere punten op de N219, is- er met name op de rotonde Scheve Overweg nu juist geen sprake van opstoppingen. Dit is typisch een plan dat zonder kennis van de lokale situatie op de tekentafel is gemaakt. Het geld kan in deze tijden van be zuinigingen beter ergens anders aan worden besteed." Volgens Cleton is de verkeersveilig heid in het geding als voetgangers en fietsers straks de dubbele rij banen bij de turborotonde moeten oversteken. Ook vreest hij meer ge luidsoverlast. Vergunning Voor de geplande werkzaamheden moet de gemeente nog een vergun ning afgeven aan de provincie. Voor dat dat al dan niet gebeurt, ligt het voornemen van afwijking van het bestemmingsplan nog tot 11 okto ber ter inzage, en kunnen bewoners zienswijzen indienen. "Dat gaan we uiteraard doen", aldus Cleton. Eind oktober zal de gemeenteraad stem men over een verklaring van geen bedenkingen. Belanghebbenden kunnen tijdens die bijeenkomst ook inspreken. Barbizonlaon 82 2908 ME Capelle a/d IJssel telefoon 010-2204400 fox 010-2204499 Reparaties en onderhoud bij u voor de deur of op het werk en wanneer het u uitkomt! Verkoop van nieuwe fietsen o.a. Montego, Puch, BSP en Cortina In- en verkoop tweedehands fietsen -jjf Het juiste adres voor Voor bij u thuis of op het werk 06-30 72 72 12 Lange Zijde 9, 2761 AV, Zevenhuilen www.fietS aar.nl Dé mobiele fietsenmaker BOUWBEDRIJF (oio) 222 io io www.knaapbouwbedrijf.nl

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2012 | | pagina 3