Zuidpias SATURDAYNIGHT SKATE Afvalagerida Inschrijven voor 21 september Oritwerp-Structuurvisie Zuidpias 2030: thema Verkeer en Infrastructuur gemeente Inloopavond woningbouw Moerkapelle-Oost, Moerkapelle Inloopavond woningbouw en brede school in Vijfakkers-Noord Moordrecht WEEK HART VAN HOLLAND DE KRANT VOOR DEZUIDPLAS\ 12 SEPTEMBER 2012 2012 Doorkijk naar 2013 De komende jaren worden er aan de oostzijde van Moerkapelle circa 500 nieuwe woningen gebouwd. Ook is er in de plannen voor deze nieuwe woonwijk ruimte gereserveerd voor een Brede School, als locatie voor de Keijzerschool en de Rehobothschool. In mei 2012 heeft de gemeente hiervoor een samenwerkingsover eenkomst gesloten met Vosplan Vastgoedontwikkeling B.V. en Vastgoed Batenburg B.V. De afgelopen maanden heeft de gemeente samen met de ontwikkelaar een concept-masterplan gemaakt voor geheel Moerkapelle-Oost. Dit concept-master plan geeft de ruimtelijke kaders voor de ontwikkeling per fase. U bent van harte welkom op een inloopavond, waarbij u op een informele manier kennis kunt nemen van het concept masterplan Moerkapelle-Oost en de eer ste schetsen voor fase 1 en vragen kunt stellen aan medewerkers van de ontwikkelaar en de gemeente Zuidpias. Datum: donderdag 27 september 2012 Locatie: Dorpshuis Op Moer, Raadhuisstraat U Moerkapelle Tijd: 20.00 uur - 21.30 uur (om 20.00 uur is de opening door wethouder Bosman) Kijk voor meer informatie over dit project op www.zuidplas.nl -> Plannen en projecten -> (Nieuwbouwprojecten. De komende jaren worden er aan de noord-westelijke zijde van Moordrecht circa 320 nieuwe woningen gebouwd. Ook staat in deze nieuwbouwwijk een nieuwe Brede School gepland, als locatie voor PCBS Meester Lallemanschool, RKBS St. Josef en OBS De Achtbaan. Bouwfonds Ontwikkeling heeft hiervoor in juni 2012 een overeenkomst gesloten met de gemeente Zuidpias. Een ontwerp stedenbouwkundig plan en een beeld kwaliteitskader vormen de basis voor een nieuw op te stellen bestemmingsplan. U bent van harte welkom op de inloopavond, waarbij u op een informele manier kennis kunt nemen van het ontwerp stedenbouwkundig plan en beeldkwaliteitska der. Ook kunt u vragen stellen aan medewerkers van Bouwfonds Ontwikkeling en de gemeente Zuidpias. Datum: donderdag 20 september 2012 Locatie: OBS De Achtbaan, Weidezoom 5a Moordrecht Tijd: 19.30 uur - 21.00 uur (presentatie start om 19.30 uur) Kijk voor meer informatie over dit project op www.zuidplas.nl -> plannen en projecten -> (nieuwbouwprojecten. Eind van de maand gaat het nieuwe BRAinS seizoen offi cieel van start met het skate evenement Saturdaynight Skate voor kinderen en jongeren. Op zaterdagavond 29 september kunnen spor- tievelingen een rondje van 3,5 km gaan skaten dwars door het dorp Nieuwerkerk aan den IJssel. Een muziekwagen zal de stoet voorgaan. Het GRATIS skate evenement start om 18.00 uur vanaf het Raadhuisplein in Nieuwerkerk. Op het plein zullen tevens gezellige activiteiten plaatsvinden. Langs de hele route staan verkeersregelaars opgesteld en EHBO is aanwezig. IkAtmwMljr Het evenement is een BRAinS activiteit. Voorafgaande aan de start van Saturdaynight Skate zullen wethouder Jan Verbeek en kinderburgemeester Björn de Ruiter het nieuwe seizoen van BRAinS officieel inluiden. Inschrijven Saturdaynight Skate vóór 21 september Via www.facebook.nl/saturdaynightskate of www.kipfit.nl/saturdaynightskate kunnen deelnemers zich inschrijven. Bij inschrijving ontvangt iedere deelnemer na deelname aan de skatetocht een goodie bag tegen betaling van €1. Tot en met woensdag 26 september 2012 kunnen inwoners van Zuidpias kennisnemen van de ontwerp-Structuurvisie Zuidpias 2030. Via de webpagina www.zuidplas.nl/structuurvisie kan iedereen bekijken welke ruimtelijke ambities de gemeente heeft en welke koers wordt gevolgd om die ambities te verwezenlijken. Ook kunnen inwoners een digitale zienswijze indienen via een webformulier. In de ontwerp-Structuurvisie Zuidpias 2030 presenteert de gemeente haar ruimtelijke visie tot 2030 en daarna. De Structuurvisie biedt een kader voor alle gebieds- en ruim telijke opgaven die Zuidpias in de komende decennia wil realiseren. Het document vormt na vaststelling onder meer een basis voor bestemmingsplannen. Verkeer en Infrastructuur Zuidpias wil in 2030 een goed bereikbare gemeente voor auto, openbaar vervoer en fiets zijn. Door het oplossen van bestaande knelpunten in de autobereikbaarheid en een autovriendelijke ontsluiting van nieuwe gebieden voor wonen en werken. Zo vormt de toekomstige Moordrechtboog een nieuwe verbinding tussen de A12 en de A20 en zullen twee nieuwe verbindingswegen ten noorden van de A12 de bereikbaarheid van Moerkapelle vergroten. Wethouder Rinus Bosman: "Door woon- en werkgebieden via meerdere hoofdontslui- tingswegen toegankelijk te maken, zijn alter natieve routes mogelijk. Dit leidt tot betere spreiding van verkeer, waardoor knelpunten minder worden belast." Openbaar vervoer Door de landelijke ligging en lage vervoers waarde (het verwachte aantal reizigers dat gebruikmaakt van een bepaalde verbinding) van Moerkapelle en Moordrecht is uitbreiding van het bestaande openbaar vervoer onwaar schijnlijk. Aanvullend openbaar vervoer, zoals een belbus, blijft noodzakelijk. Zuidpias blijft bij de vervpersautoriteit aandacht vragen voor het verbeteren van de informatievoorziening en het reiscomfort, en het verhogen van de treinfrequentie op station Nieuwerkerk aan den IJssel. Nieuwe woon- en werkgebieden vormen de basis voor nieuwe mogelijkheden voor openbaar vervoer. Nieuwe fietspaden in de groen-recreatieve verbindingen en het Ringvaartpark verbeteren de bereikbaarheid tussen de dorpen en de recreatiemogelijkheden. Wethouder Rinus Bosman: "In 2030 is het wegennet van Zuidpias ingericht volgens principes van Duurzaam Veilig: de gemeente streeft ernaar om het aantal verkeersslacht offers terug te dringen. Dit betekent onder andere extra aandacht voor fietsers en voet gangers bij toekomstige ontwikkelingen en, waar mogelijk, het ongelijkvloers maken van spoorwegovergangen." De afgelopen periode is achter de schermen gewerkt aan het project Afval Anders. Hieronder treft u aan wat er de komende periode staat te gebeuren. 25 september Vaststellen van de afvalstoffen- verordening door de gemeenteraad 2 oktober Vaststellen van het uitvoeringsbesluit door het college 9 oktober Afvalkrant lil wordt verspreid bij alle bewoners 23, 25, 31 oktober en 1 november Informatieavonden voor bewoners van hoogbouw (fase 1) IA, 15, 20 en 21 november Informatieavonden voor bewoners die blauwe zakken gebruiken (fase 2) 31 november Elke bewoner ontvangt een nieuwe afvalpas met een folder voor het gebruik van het afvalbrengstation, ondergrondse containers en betaalmogelijkheden. 11 en 12 december Informatieavonden voor bewoners uit Zevenhuizen en Moerkapelle (fase 3) Januari Geplande plaatsing van ondergrondse containers (start fase 1) 30 en 31 januari '13 informatieavonden voor bewoners uit Moordrecht (fase A] Bewoners die gebruik gaan maken van ondergrondse containers wor- cfen per brief uitgenodigd voor de informatieavonden.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2012 | | pagina 5