Winkelend publiek heeft weinig oor voor debat Gemeenteraad wil efficiënter aan de slag Vergaderen over vergaderen Valpreventie voor senioren Schaatslessen voor kinderen Derde keer op rij roze lintje voor GHZ Week van de opvoeding www.odonhoogendoorn.nl HART VAN HOLLAND ZUIDPLAS 12 SEPTEMBER 2012 7 O don H oogendoorn De standpunten uit de verkiezingsprogramma's schallen door winkelcentrum Reigerhof. foto.André Muller) Zuid plas - Aan de 'vooravond' van de verkiezingen gingen in winkelcentrum Reigerhof n vrijdag 7 september vijf Kamerkandidaten het debat aan over de economie, werk, inkomen en zorg. Hoewel de discussie op het podium soms flink loskwam, was er maar weinig belangstelling van het winkelend publiek. Door Erwin van 't Hof Het zijn andere gezichten dan de vertrouwde lijsttrekkers, maar wie alleen naar de inhoud luistert, hoort al snel dat ze hetzelfde verhaal vertellen als hun leiders. Tamara Venrooy-Van Ark (WD), Lieke van Rossum (SP), Astrid van Oosenburg (PvdA), Ferry van Wijnen (DPK) en Salima Belhaj (D66) dreunen stuk voor stuk vol overtuiging de stand punten uit de verkiezingsprogram ma's op. Vooral Van Wijnen valt op door zich vaak gepikeerd te uiten over de huidige stand van zaken in Nederland. Ook over de aanpak van criminaliteit is hij fel. "Een misdadi ger krijgt van mij maar één nieuwe kans om normaal terug te keren in de maatschappij. Als hij dan weer de fout in gaat, mag hij de rest van zijn leven de gevangenis in." Goede pad Door diverse soortgelijke felle uit spraken kon Van Wijnen rekenen op veel tegenstand van zijn medepo litici. Met name Lieke van Rossum van de SP liet haar onvrede blijken over de ideeën van de DPK-kandi- daat. "Je kunt niet zomaar mensen uitsluiten als ze de fout in gaan. le dereen verdient een eerlijke kans om Nieuwerkerk aan den IJssel - Anbo Zuidpias organiseert irr samenwerking met Meldpunt Capelle en De Vierstroom de cursus 'In Balans'. Naast een theoretisch gedeelte bestaat de cursus uit praktische oefeningen waarbij het accent ligt op valpreventie zoals stevig staan, goede houding en zekerheid. De cursus omvat vier bijeenkomsten, op dinsdag 2, 9, 16 en 23 oktober van 13.30 tot 16.00 uur, die onder leiding van mevrouw Jos Kooijman De BVN reikt de lintjes uit aan de hand van de 'Monitor Borstkanker- zorg'. Deze combineert de ervarin gen van patiënten met informatie over het zorgaanbod in ziekenhui- weer op het goede pad te komen." Het meningsverschil over de aanpak van misdadigers illustreerde tref fend het verloop van het debat. Ballonnen Het publiek bestond bijna volledig uit partijgenoten van de debaters die passanten folders, stickers en ballonnen aanboden. Ook PvdA- wethouder Arjen Hazelebach was aanwezig en deelde rozen uit: "Het is jammer dat de opkomst zo laag is, ik denk dat het komt door het mooie weer en het straatfeest dat ook vanavond in het Oude Dorp wordt gehouden. Toch sta ik hier met veel plezier." De wethouder geeft een roos aan een vrouw met een volle boodschappenkar. "Mijn stem heb je, hoor", zegt ze lachend, terwijl haar dochter inmiddels een WD- ballon te pakken heeft. plaatsvinden bij Fitnesscentrum Sportiv aan de Doortocht 13. Het cursuslokaal is gelegen op de eerste verdieping; er is geen lift. De kosten bedragen 17,50 euro. Voor meer informatie en aanmel den: 0180-321633 of gerardkem- pen@planet.nl. Gouda - Het Groene Hart Ziekenhuis heeft voor de derde keer op rij het 'Roze Lintje' ontvangen van Borstkankervereniging Nederland (BVN). Het 'Roze Lintje' staat voor het leveren van kwalitatief goede zorg aan borstkanker- patiënten. zen. Het GHZ hecht veel belang aan de waardering van de zorgkwaliteit door patiënten. Voor meer informatie: www.monitorborstkankerzorg.nl. Zuid plas - Niet efficiënt, terugkerende discussies, te veel aandacht voor de tails en te weinig oog voor de grote vraagstukken in de gemeente. Deze zelf kritiek van de gemeenteraadsleden zingt nu al enige tijd rond in de raadszaal. Reden genoeg voor de gemeenteraad om een stuurgroep in te stellen die op zoek ging naar een nieuwe, betere manier van vergaderen. Bij de presentatie van de bevindingen op 4 september, ging de raad stevig in discussie over de voorgestelde nieuwe vergaderstructuur. Door Erwin van 't Hof Momenteel is er eenmaal per maand een gemeenteraadsvergadering en zijn er drie commissieavonden: Maatschappelijke Ontwikkeling, Be stuur Financiën Beheer, en Ruimte. Het is de bedoeling dat vanaf 1 ja nuari deze manier van vergaderen compleet wordt omgegooid. "We zien te vaak dat er eindeloze dis cussies ontstaan in de commissies en dat die in de gemeenteraad dan weer dunnetjes worden overge daan", vertelt Jan Willem Schuur man, raadslid voor de CU/SGP en lid van de stuurgroep. "Ons voorstel is om twee keer per maand een raads vergadering te houden en de com missies af te schaffen." Het idee werd geopperd om programmacom missies in te stellen. Schuurman: "De raad kan bepalen dat er bijvoor beeld een programmacommissie komt over een groot onderwerp in de gemeente, zoals afvalverwerking. Als het probleem is opgelost of af gehandeld, houdt de commissie ge lijk weer op te bestaan." De aanwezige raadsleden reageer den sceptisch op de voorgestelde nieuwe structuur. André Muller (SP): "Als we voor elk onderwerp een aparte programmacommissie moeten instellen, betekent dat juist dat we meer gaan vergaderen. Zeker voor een eenmansfractie is dat niet te doen." Ook Jos Beekman (WD) is bang dat de nieuwe structuur juist zorgt voor meer vergaderen. "Ik ben bang dat we niet efficiënter gaan werken, maar juist nog meer in deze zaal gaan zitten." Marnix de Romph (CU/SGP) verwoordde treffend het algemene gevoel dat heerste in de raadszaal. "Ik denk dat we het er allemaal over eens zijn dat er iets moet veranderen aan onze huidige manier van vergaderen. Het plan wat nu voorligt, is slechts een start punt dat nog op maat moet worden gemaakt." Meer burger Een aantal suggesties werd over wegend positief ontvangen. Het idee bijvoorbeeld om de program macommissies in een informele set ting te laten plaatsvinden, waarbij burgers en raadsleden door elkaar zitten en zodoende met elkaar de discussie kunnen aangaan. "Dat lijkt me een goed idee", aldus Martien Zijderhand (GBZ). "Op deze manier kan de gemeenteraad meer hoogte krijgen van wat er speelt in de sa menleving. Daarnaast is het ook een goede manier om nieuwe informatie te krijgen van direct betrokkenen." Als tegenargument werd ingebracht dat informatiebijeenkomsten van de gemeente voornamelijk worden bezocht door tegenstanders van het besluit dat genomen moet worden door de gemeenterad. Burgemeester Gert-Jan Katsgafaan dat de nieuwe structuur op dit mo ment misschien nog wat aanscher ping vereist. "Natuurlijk is dit niet het definitieve model, we hebben nog even de tijd om er goed over na te denken. Ik hoop dat we uiteinde lijk tot een vergadermethode kun nen komen die efficiënter is, zodat er meer tijd overblijft om de burger zo goed mogelijk van dienst te zijn", aldus Kats. Definitieve besluiten over de nieuwe vergadermethode worden tijdens de raadsvergadering op 25 septem ber gemaakt Het lijkt erop dat een meerderheid de verandering ziet zit ten, maar wel met een groot aantal kanttekeningen. Ferry van Wijnen (TON): "Ik merk dat we er met zijn allen nog goed over moeten naden ken, maar er is niets mis mee om de boel hier een keer flink op te fris sen." Zevenhuizen/regio - Bij Schaatsclub Gouda staat bij de jeugdlessen het plezier voorop. Kinderen in de leef tijd van zes tot en met twaalf jaar wordt spelenderwijs de schaats- techniek bijgebracht. De schaatslessen vinden plaats op ijsbaan De Uithof in Den Haag. De kinderen krijgen groepsgewijs les en worden ingedeeld naar niveau. Het schaatsseizoen wordt afgesloten met diplomaschaatsen. Voor kinde ren uit Zevenhuizen en omgeving vertrekt vanaf de parkeerplaats bij La Baraque wekelijks een bus rich ting Den Haag om de kinderen te brengen en te halen. Voor meer informatie en aanmelden: 0180-633145 of www.schaatsclub- gouda.nl. Zuidpias - Het Centrum voor jeugd en Gezin Zuidpias organiseert tij dens de landelijke Opvoedweek ac tiviteiten over opgroeien en opvoe den. De Opvoedweek vindt plaats van 1 tot en met 7 oktober en het thema is 'Luister 's naar mij'. Het CJG organiseert workshops, discus- Hoveniersbedrijf ontwerp aanleg renovatie onderhoud Knibbelweg 42, 2761 JE Zevenhuizen Telefoon: 06-51257148 E-mail: infoc»odonhoogendoorn.nl sies en stelt informatie beschikbaar. Workshops die aangeboden worden zijn onder andere Luisteren naar je kind, Sociale media voor Dummies, Vertel een verhaal en Geld speelt (G) EEN rol. Voor meer informatie: www.cjgzuidplas.nl

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2012 | | pagina 7