Kleine Vink wordt steeds kleiner Nieuwe kinderraad aan de slag voor ouderen 1 Kledinginzameling voor Unicef beurs Korendag Zuidpias Muziek- Festival Live band Festival Uitslag eerste competitie ronde IJsselbridge Dierencentrale Open Coffee Zuidpias en Waddinxveen HART VAN HOLLAND ZUIDPLAS 12 SEPTEMBER 2012 9 Nieuwerkerk aan den IJssel - De oorspronkelijke plannen voorde ontwikke ling van sportpark Kleine Vink gaan voor minimaal tien jaar de ijskast in. Na de teleurstelling komt de realiteit bovendrijven: hoe nu verderIn de com missie Maatschappelijke Ontwikkeling lagen afgelopen maandag drie voor stellen op tafel. Door Annette Eijerkamp Bij voorstel één hoeven er in de toekomst nauwelijks aanpassingen gedaan te worden om de oorspron kelijke plannen alsnog uit te voeren. Dit voorstel is alleen wel 1,8 miljoen euro duurder dan het goedkoopste voorstel en komt daardoor niet in beeld. De commissie kan zich goed vinden in voorstel twee, het mini- mum-plan. Dit voorstel heeft ook de voorkeur van het college. Daarin worden alleen de meest noodzake lijke investeringen gedaan om de korfbalvereniging van Sportpark Dorrestein te verplaatsen naar Klei ne Vink. Nadeel van voorstel twee is dat Klei ne Vink direct aan twee, milieuver- gunningplichtige, bedrijven grenst: een garagebedrijf en een autospui- ter. In voorstel drie, dat 800.000 euro duurder is dan voorstel twee, is door een gewijzigde inrichting de afbakening tussen sportpark en be drijven duidelijker. Juridische procedures Voor de bedrijven blijft het doemsce nario dat ze in de toekomst alsnog moeten verdwijnen. Dat maakt het maken van toekomstplannen onmo gelijk. De eigenaren van het garage bedrijf, die ook op het perceel wo nen, zien een sportpark op de stoep, zowel privé in verband met geluids overlast, als zakelijk, niet zitten. Zij gaan voor voorstel drie. Bovendien, zo betoogt hun juridisch adviseur, zullen de kosten van voorstel twee oplopen door de te verwachten juri dische procedures, terwijl er volgens hen mogelijkheden zijn om voorstel drie goedkoper te maken. Het feit dat het sportpark en de bedrijven zo dicht bij elkaar lig gen, baart ook de commissie zor gen. Voor de raadsvergadering van 25 september, waarin een voorstel gekozen moet worden, zal er nog uitgebreid overleg gevoerd worden met de 'specialisten' binnen de di verse fracties. Derde hockeyveld Volgens de planning van de wet houder kiest de gemeenteraad op 25 september een voorstel en kunnen de werkzaamheden meteen beginnen. Ongeacht welk voorstel de voorkeur krijgt, komt er dan door de aanleg van de korfbalvelden op Kleine Vink in de zomer van 2013 ruimte voor de verenigingen die achterblijven op Sportpark Dorrestein. D e aanleg van een derde hockeyveld en renovatie van beide bestaande banen staan ook gepland voor de zomer van 2013, evenals de aan passing van de jeu de boulesbanen volgens NOC/NSF normen. Indien mogelijk krijgt de tennisbaan een tiende veld. Is dit niet haalbaar, dan wordt de capaciteit van de huidige tennisbanen vergroot. De tennis banen zelf moeten in 2015 worden gerenoveerd. Zuidpias - De nieuwe kinderraad van Zuidpias heeft vorige week woens dag tijdens de eerste vergadering onder leiding van kinderburgemees ter Björn de Ruiter haar eerste huis werk gekregen: het samenstellen van spel- en activiteitenmiddagen voor ouderen. De in werkgroepjes verdeelde raads leden worden daarbij geholpen door Stichting Jeugdwerk. Het voorstel is een erfenis van de vorige kinderge meenteraad. Kinderburgemeester Björn de Ruiter neemt op 25 september officieel het stokje over van zijn voorgangster Charlotte Knop. Spel middagen voor ouderen: een voorstel van de oude raad, uitgewerkt door de nieuwe raad. Zevenhuizen/Moerkapelle - De kle- dingbeurs waarvan de opbrengst bestemd is voor Unicef vindt plaats op donderdag 27 en vrijdag 28 sep tember in de Gereformeerde Kerk. Schone en hele najaars- en win- terkleding én speelgoed kunnen thuis geprijsd worden (maximaal 42 stuks). Prijslijsten kunnen opge haald worden aan de Perkstraat 55, Weideplantsoen 7 en Boslaan 52 in Zevenhuizen en in Moerkapelle aan de Klaproosstraat 3 en Swaanswij- ckstraat 14. De spullen kunnen op donderdag 27 september tussen 9.00 en 18.30 uur ingeleverd worden. Ter plaatse kan ook geprijsd worden; dan maximaal dertig stuks. Eenderde van de op brengst is bestemd voor Unicef, de rest is voor degene die de spullen heeft aangeleverd. De verkoop van kinderkleding en speelgoed vindt plaats op donder dag tussen 19.30 en 21.00 uur en op vrijdag tussen 8.30 en 11.00 uur. Voor meer informatie: 0180-633971, 0180-633381 of 06-11480680. Zuidpias - De afgelopen jaren gonsde het in de Dorpskerk van Moordrecht tijdens de korenmiddag van het Zuidpias MuziekFestival van de koorklan ken. Zaterdag 29 september kunnen bezoekers vanaf 12.30 uur terecht in de Dorpskerk voor de editie 2012. Het thema van het Zuidpias Muziek Festival is 'Muziek (net)werkt': het wérkt om met muziek aan de slag te gaan. De koren organiseren deze middag gezamenlijk, elk koor draagt zijn steentje bij in de vorm van een kort optreden, en de Wereldwinkel Zevenhuizen voorziet bezoekers en deelnemers van een kopje koffie of thee. Onder leiding van dirigent Jel- le Leistra kunnen deelnemers én be zoekers meedoen aan een Scratch. Samen studeren aan een tweetal kleine koorwerken voor groot koor, die deze middag zomaar als vanzelf ontstaan. Het koor wordt begeleid door een aantal blazers, afkomstig uit de ge meente Zuidpias. Oefenavond Alvast oefenen voor de Scratch kan thuis. De bladmuziek en de midi- bestanden van de partijen zijn te vinden op: www.zuidplasmuziek- festival.nl. Voor liefhebbers is er een oefenavond op woensdag 19 sep tember van 20.00 tot 22.00 uur in de aula van de Muziekschool aan de Schubertstraat 50 in Nieuwerkerk. Toegang tot het muziekfestival is 2,50 euro. Kaarten zijn verkrijgbaar op de Muziekschool en zaterdag middag bij de ingang van de kerk. Zevenhuizen - Onder de naam DG Sound Live 2012 vindt op zaterdag 15 september een groot live band festival plaats op de locatie Brede- weg 118, op het voormalig munitie terrein tegenover de KLPD. Tussen 14.00 en 22.00 uur kan het publiek genieten van bands uit de regio die optreden op twee openlucht podia. Het festival wordt afgesloten met een Afterparty binnen in de zaal. Door het grote aantal bands zijn alle muziekstromingen op het festival vertegenwoordigd; van blues, rock en pop tot coverbands met herken bare hits van toen en nu. Voor meekomende kinderen worden diverse activiteiten georganiseerd, waaronder een springkussen. De toegang is vrij. Voor meer informatie: www.dgsound.nl. Vermist Poes, zwart, zonder wit, is gechipt, IJssellaan Nieuwerkerk aan den IJs sel. Gevonden Kat, zwart-bruin egaal, klein van stuk, mager, Weidezoom Moor drecht. Kat, grijs, witte poten en bef, kit ten, Europalaan Nieuwerkerk aan den IJssel. Poes, schildpad, donker van kleur, Speenkruid Nieuwerkerk aan den IJssel. Voor meer informatie: 0186-601199 of www.dierencentrale.nl Nieuwerkerk aan den IJssel - De tweede speelavond in de eerste competitieronde paren wedstrijden bij BC IJsselbridge, gespeeld op maandag 10 september, is in de A- lijn met een percentage van 61,25 gewonnen door Maarten en Gerda Goedhart; 2. Jaap Zeedijk en Her man Holleboom 57,50; 3. Toon de Kort en Ton Reijers 57,29. B-lijn: 1. Titia Mud en Judith Voor bergen 61,812. Jaap Bot en Boedi Mochtar 61,67; 3. Louis van de Wal en Karei Hartlieb 56,94. C-lijn: 1. Wim Eekhof en Jaap Sen- gers 61,25, 2. Bas en Herma Dullaart 60,42; 3. Bep Meijer en Riet Over- gaag 59,17. Nieuwerkerk aan den IJssel - Open Coffee Zuidpias en Waddinxveen bundelen op dinsdag 18 september hun krachten. Van 9.00 tot 10.30 uur houden de Open Coffees een vrij toegankelijke netwerkbijeen komst voor ondernemers uit de re gio bij Harley Davidson aan de Eer ste Tochtweg 2. Voor meer informatie: www.opencoffeezuidplas.nl. De scratch trok vorig jaar veel deelnemers.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2012 | | pagina 9